Wymiana polsko-niemiecka

Wymiana polsko-niemiecka…

Informacja dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego interesujących się współczesną problematyką historyczną. W październiku w dniach 24-30.10.2020 zrealizujemy wspólnie ze szkołą z Niemiec projekt pt.”30 rocznica upadku muru berlińskiego i wpływ polskiego ruchu Solidarność na to wydarzenie”.

Nasza szkoła partnerska to duża szkoła zawodowa leżąca w północnych Niemczech nieopodal Hamburga. Projekt wymiany zostanie zrealizowany certyfikowanym ośrodku położonym w samym centrum Gdańska – w Domu Pojednania i Spotkań im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ( https://www.dmk.pl/ ). Planowana liczba uczestników z Naszej szkoły to 20 uczniów. Po zakończeniu projektu możliwa jest także bezpośrednia  wizyta w szkole w Niemczech i uczniów z Niemiec u nas.

Projekt finansowany jest przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży. Nabór do projektu odbędzie się w maju tego roku – w przypadku większej liczby chętnych o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie będzie decydować średnia ocen z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz test z praktycznej znajomości języka angielskiego lub niemieckiego.

Wkład własny uczestnika to 280 zł. Zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3 osobowych z łazienkami, całodzienne wyżywienie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z przewodnikiem, opieka nauczyciela ze szkoły 24h, wspólne zajęcia integrujące np. bowling

Zgłoszenia i szczegółowych informacji udziela Pani mgr Jolanta Urbańska.