Przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień z Mielca na spotkaniu promocyjnym w ZSZ w Pustkowie Osiedlu.

Czytaj więcej...W dniu 11 stycznia 2019 r przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień z Mielca prowadzili spotkanie promocyjne dla uczniów z klas maturalnych naszej szkoły.

Podczas spotkania  ppor. Sylwia Pszeniczna-Cudo z WKU z Mielca oraz żołnierze z 33 blp z Dębicy informowali  o możliwości służby w służbie kandydackiej, przygotowawczej, zawodowej czy terytorialnej służbie wojskowej.  

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Czytaj więcej...28 stycznia 2019 roku, po raz kolejny w Naszej Szkole gościliśmy Samuela Kempskiego z Grupy „Trzask”. Tematem naszego spotkania była Islandia – kraj ognia, wody i lodu.

W dwugodzinnym wykładzie, wraz z podróżnikiem i jego fotorelacją z podróży po Islandii, mogliśmy:

– podziwiać malownicze krajobrazy Islandii,

– zobaczyć wulkan Eldfell – jeden z najmłodszych na wyspie, którego erupcja w roku 1973 poruszyła całą Islandię,

Czytaj więcej...

Udział w IV Narodowym Kongresie Żywieniowym w ramach popularyzowania wśród nauczycieli i uczniów naszej szkoły najnowszej wiedzy o żywności i żywieniu w prewencji chorób

   Czytaj więcej... Zgodnie z  kierunkami kształcenia w naszej szkole oraz zainteresowaniami uczniów i nauczycieli zasadnym jest ciągłe aktualizowanie wiedzy o żywności, żywieniu i ich roli w zapobieganiu chorobom. Takim celem kierowała się nauczycielka biologii i przedmiotów zawodowy uczestnicząc w IV Narodowym Kongresie Żywieniowym  poświęconym postępom nauki o żywieniu w 2018 roku ,,Otyłość, anoreksja i bulimia - dlaczego wciąż przegrywamy ?" organizowanym  przez Instytut Żywności i Żywienia w dniach 25-26 stycznia b.r. w Warszawie.

Czytaj więcej...

Uczniowie z ZSZ w Pustkowie Osiedlu uczestniczyli w zajęciach podczas Dnia Otwartego Koszar w 33 Batalionie Piechoty Lekkiej w Dębicy.

Czytaj więcej...20 grudnia 2018 roku uczniowie z klas mundurowych z ZSZ w Pustkowie -Osiedlu wzięli udział w zajęciach podczas Dnia Otwartego Koszar. Żołnierze 33 blp  w Dębicy przygotowali dla uczniów szereg ciekawych zajęć podczas których młodzież doskonaliła umiejętności strzeleckie oraz znajomość pierwszej pomocy przedmedycznej. Szer. Grzegorz Surowiec zaprezentował trenażer  ASG kbs wz. 96 BERYL C oraz przeprowadził praktyczne zajęcia strzeleckie do tarczy.

Czytaj więcej...

III miejsce Karoliny Siwuli w XXIV EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ”

Czytaj więcej...Tuż przed przerwą świąteczną, 20 grudnia 2018 r., w Zespole Szkół Zawodowych nr  1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się podsumowanie XXIV Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ”.  Karolina Siwula z kl. II TH zajęła III miejsce w kategorii praca literacka. Poniżej prezentujemy jej utwór wraz ze zdjęciem wszystkich uczestniczek konkursu. 

Czytaj więcej...

Szkolenie klas mundurowych z Pustkowa Osiedla i Opatowa

Czytaj więcej...W dniu 22 grudnia 2018 r - 55 uczniów klas mundurowych z Pustkowa Osiedla i Opatowa  wzięło udział w treningu  z sztuk walki i samoobrony na sali karate w Domu Sportu w Dębicy. Szkolenie uczniów poprowadził Adam Szela, instruktor sztuk walki. Następnie uczniowie mieli możliwość zapoznać się z podstawami czarnej taktyki, patrolowania i przemieszczania się grupą poszukiwawczą na terenie Domu Sportu - ćwiczenia  prowadził  major Jacek Kowalik, były żołnierz jednostki GROM, prezes Fundacji Grom Combat. 

Czytaj więcej...

WYRÓŻNIENIE DLA WIKTORII ŚWIĘTOŃ W IV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TURYSTYCZNO - HOTELARSKIM MISTRZ GOSCINNOŚCI CONCIERGE 2018

Czytaj więcej...W dniu 14 grudnia 2018 r. uczennica Wiktoria Świętoń z klasy II technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa pod opieką Pani B. Ząbek uczestniczyła w IV Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno – Hotelarskim Mistrz Gościnności Concierge 2018. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych - Małopolskiej Szkole Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach.

Czytaj więcej...

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Czytaj więcej...W dniu 19.12.2018 r. uczennice naszej szkoły Wiktoria Świętoń  i Oliwia Pietrucha za wysokie wyniki w nauce  otrzymały  Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2018/2019. Uroczyste wręczenie Stypendium odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie 

 Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Czytaj więcej...

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Czytaj więcej...W dniu 13.12.2018   odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Dębicy z młodzieżą klas mundurowych z naszej szkoły. Bryg.  Jacek Pawłowski  oraz mł. bryg. Damian Guziec przedstawili założenia  ogólnopolskiej  kampanii edukacyjno-informacyjnej  „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” dotyczącej zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Czytaj więcej...

HOTELARZE W PORCIE LOTNICZYM JASIONKA W RZESZOWIE - WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA W RAMACH INNOWACJI STEWARD/STEWARDESA

Czytaj więcej...4 grudnia hotelarze z klasy I i II udali się do Portu Lotniczego „Jasionka”. Program wycieczki obejmował: zapoznanie się z historią Portu, służbami pracującymi na terenie lotniska, warunkami podróżowania, odprawą biletowo – bagażową, kontrolą bezpieczeństwa, odprawą osób niepełnosprawnych, przewozem zwierząt samolotem, przejście na Taras Widokowy i obserwacja startu i lądowania samolotu, obowiązkami Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej oraz sprzętem i pojazdami gaśniczymi. A oto wrażenia uczestników tej niecodziennej lekcji.

Czytaj więcej...

HOTELARZE DZIELĄ SIĘ SWOIMI PASJAMI: Hip Hop - Break Dance

Czytaj więcej...Jako młody chłopak interesowałem się różnymi stylami tańca. Odkąd pamiętam taniec był moim największym hobby. Moją przygodę z tańcem rozpocząłem w wieku dwunastu lat, zacząłem uczęszczać na zajęcia Hip Hop – Break Dance w Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Osiedlu. Przez pierwszy rok należałem do początkowej grupy, w której uczyłem się rytmiki i ruchu oraz podstaw Hip Hop’u i Break Dance.

Czytaj więcej...

„Włącz myślenie, szanuj jedzenie” – XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego z udziałem naszych uczniów

    Czytaj więcej...Starostwo Powiatowe w Dębicy i Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy zorganizowały w dniu 12 grudnia b.r. XIII Sejmik Ekologiczny ,,Włącz myślenie szanuj jedzenie", który cieszył się dużą popularnością wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych. 

     Zaproszonych gości, nauczycieli i licznie zgromadzoną młodzież serdecznie przywitała i wprowadziła w tematykę sejmiku Renata Zięba dyrektor ZS nr 4 w Dębicy.

Czytaj więcej...

Szkolne Koło Caritas: Św. Mikołaj pamiętał o chorych i cierpiących

Czytaj więcej...Wspaniałą inicjatywę podjęli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzając  podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Pustków-Budy. Św. Mikołaj był wielką niespodzianką dla chorych samotnych i cierpiących. Wolontariusze przygotowali skromne prezenty oraz oprawę muzyczną całego przedsięwzięcia. Akcję wsparli opiekunowie Szkolnego Koła Caritas. Odwiedziny cieszyły się wielkim uznaniem a na twarzach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia.

Czytaj więcej...

EDUKACJA MUNDUROWA - Musztra zespołowa i indywidualna.

Czytaj więcej...W dniu 29 listopada 2018 r  odbyły się kolejne zajęcia  z edukacji mundurowej dla uczniów klasy Liceum Ogólnokształcącego.  Dzisiaj st. szer. Jan Rec żołnierz kompanii reprezentacyjnej WP służący obecnie w 33 blp z Dębicy  zapoznał uczniów klasy pierwszej LO z podstawami regulaminów musztry. Uczniowie ćwiczyli ustawienia w dwójkach i czwórkach oraz przemieszczanie się w marszu. Podczas tych zajęć młodzież  poznała podstawy musztry indywidualnej i zespołowej.

Czytaj więcej...

Nie taki święty... ale mikołaj…

Czytaj więcej...Jak co roku w naszej szkole zostały zorganizowane mikołajki przypadające na 6 grudnia. Nasz Samorząd Uczniowski nie mógł nie zareagować  na to wydarzenie i w tym roku! Z tej okazji dziewczęta z samorządu (anioł i diabeł) wraz z mikołajem rozdawali w klasie „grzecznym dzieciom” cukierki, a tym niegrzecznym – czyli nauczycielom – rózgi. Każdy chciał zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze „świętym” i jego orszakiem. Taki dzień tylko raz w roku! Dlatego za zgodą Pana Dyrektora  ktoś, kto przyjdzie 6 grudnia  w czapce mikołaja lub w jakimkolwiek dodatku świątecznym, nie będzie pytany!

Czytaj więcej...

Andrzejkowe szaleństwo!

Czytaj więcej...Dnia 30 listopada, na przypadające w ten dzień imieniny Andrzeja, nasz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizowali „chwile wróżb”.  Na długiej przerwie dwie cyganki, w które wcieliły się przewodniczące SU, „przepowiadały przyszłość” poprzez tradycyjne andrzejkowe zabawy:  lanie wosku przez klucz, rzucanie obierkami z jabłka i losowanie wróżb.

Nasze cyganki: Semira i Ramona okazały się fantastycznymi wróżkami i większość uczniów cieszyło się z przepowiedni, które przyniesie im czas.

XIV Debata Ekologiczna ,,Ekologia to moda czy konieczność ?” połączona z XIV Powiatowym Konkursem ,,Odkryj na nowo powiat dębicki ”z udziałem naszych uczniów.

Czytaj więcej...28 listopada 2018 r. w ZSZ nr 1 w Dębicy odbyła się debata i konkurs  w ramach Powiatowego Programu Edukacji Ekologicznej, przy udziale WFOŚiGW w Rzeszowie. Wzięli w nim udział uczniowie dziewięciu szkół  ponadgimnazjalnych  powiatu dębickiego. Konkurs składał się tradycyjnie z dwóch części: etapu pisemnego obejmującego test z zakresu działań w ramach  ochrony środowiska, etapu ustnego w którym uczniowie wykazali się znajomością, przedstawionych na przeźroczach osobliwości architektury i przyrody  naszego powiatu.

Czytaj więcej...

„MISTRZ I UCZEŃ – UCZYMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH” - WARSZTATY KULINARNE Z ROBERTEM SOWĄ

Czytaj więcej...27 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu odbyły się warsztaty kulinarne „Przygotowanie do kariery” organizowane przez markę Prymat GastroLine. Podczas spotkania przyszli adepci sztuki kulinarnej dowiedzieli się m.in.: jak łączyć ze sobą produkty, jak przyprawiać, żeby wydobyć i podkreślić smak przyrządzanych potraw. Wiedzę na ten temat uczniowie zdobywali od samego Roberta Sowy, znakomitego kucharza, restauratora oraz kreatora menu największych wydarzeń kulturalno-kulinarnych.

Czytaj więcej...

Przystanek Zdrowie

Czytaj więcej...Tematem kolejnego spotkania realizowanego w ramach programu Szkolnego Koła Profesjonalnej Obsługi Gościa pod hasłem Przystanek Zdrowie było „Zdrowe odżywianie w szkole, czyli co zabrać na drugie śniadanie”. Zajęcia warsztatowe poprowadziła pani Oksana Marczak koordynator programu „Wkręceni w Zdrowie” z Rzeszowa. Drugie śniadanie nie musi być nudne. Często zamiast wartościowego śniadania zajadamy się drożdżówką słodyczami czy fast foodami.

Czytaj więcej...

Coraz bliżej wielkiej kulinarnej przygody - tylko u nas i tylko z najlepszymi!!!!

Czytaj więcej...27 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu odbędą się warsztaty kulinarne w ramach programu "Przygotowanie do kariery" z Robertem Sową i marką Prymat GASTROline. W programie: wspólne gotowanie, poznawanie trendów i tricków kulinarnych, edukacja z zakresu stosowania i właściwości przypraw, okazja do rozmów oraz wsparcia w wyborze ścieżki rozwoju zawodowego w coraz bardziej prestiżowym zawodzie kucharza.

 

Czytaj więcej...

Młodzież uczy się sposobów inicjowania wybuchu.

Czytaj więcej...W dniu 15 listopada  2018 r odbyły się kolejne zajęcia z edukacji mundurowej  dla uczniów  z Pustkowa Osiedla. Klasa została przywitana przez ppor. Mariusza Pustułkę który przedstawił plan i cele   szkolenia a następnie wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez ppor. Krzysztofa Baryłę. Młodzież z klas mundurowych przyjeżdża  na teren  jednostki wojskowej w Dębicy gdzie pod okiem instruktorów  - żołnierzy  z 33 blp  zostaje zapoznana z poszczególnymi zagadnieniami  przedmiotu „edukacja mundurowa”.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Muzeum Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie klasy III Tż w ramach działań Ligi Ochrony Przyrody i poszerzenia z biologii.

   Czytaj więcej... W ramach realizacji programu wycieczki zwiedziliśmy jedno z najlepiej wyposażonych na świecie  Muzeum Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które gromadzi eksponaty z zakresu historii farmacji i techniki farmaceutycznej. Ekspozycja muzeum obejmuje pięć kondygnacji budynku, na ulicy Floriańskiej,  w tym piwnice i strych.

Czytaj więcej...

“Rekord dla Niepodległej”

Czytaj więcej...

9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele ZSZ w Pustkowie-Osiedlu odśpiewali hymn państwowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. Wydarzenie to wpisuje się w szereg inicjatyw związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, o czym wspomniał w swoim wystąpieniu pan dyrektor Sławomir Słyś dziękując wszystkim za zaangażowanie uświetnienie tego ważnego dla narodu polskiego dnia.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie 2018 w ZSZ w Pustkowie Osiedlu

Czytaj więcej...9 listopada w piątek odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Przedwiośnie, to powieść pytań, na które trzeba szukać odpowiedzi – mówił Prezydent Andrzej Duda tłumacząc wybór lektury. Teraz, w XXI wieku to właśnie nasza narodowa literatura jest źródłem naszej duchowej siły, a także najważniejszym spoiwem naszej wspólnoty – zaznaczyła Małżonka Prezydenta RP.

Czytaj więcej...

„JAK PERSONEL POKŁADOWY OPIEKUJE SIĘ DZIECKIEM” – lekcja w ramach innowacji steward/stewardesa

Czytaj więcej...W listopadzie 2018r. w klasie technikum hotelarskiego została przeprowadzona lekcja pt. Jak personel pokładowy opiekuje się dzieckiem”. Lekcja ta odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej steward/stewardesa, której głównym celem jest rozwijanie zainteresowań młodzieży branżą turystyczną i obsługa ruchu pasażerskiego w transporcie lotniczym i morskim.

Czytaj więcej...

HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO GOŚCIŃCA DĘBICKIEGO

Czytaj więcej...Kolejny raz odwiedziliśmy hotel "Gościniec Dębicki" w Dębicy. Panie tam pracujące przywitały nas z uśmiechem. Usiedliśmy przy stole i pani manager opowiedziała nam o tym, jak goście składają rezerwacje. Najczęściej rezerwują pokoje przez Internet na stronie e-booking, ale zdarza się też przez telefon lub e-mail. Następnie oprowadziła nas po pokojach. Były bardzo ładne i przytulne. Łóżka były dokładnie pościelone, na każdym z nich leżał ułożony ręcznik, a obok stoliki nocne z lampkami.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA TURYSTYCZNA KLASY II W PIENINY: SZCZAWNICA - SŁOWACJA – WIERCHOMLA – PIWNICZNA – RYTRO

Czytaj więcej...Klasa II technikum hotelarskiego, żywienia i usług gastronomicznych oraz informatycznego wraz z wychowawczynią panią Małgorzata Fornek uczestniczyła w wycieczce autokarowej w Pieniny. Celem jej było zapoznanie uczniów z walorami turystycznymi Pienin i integracja klasowa. Ta forma spędzenia wolnego czasu, jest jednym z najmilszych momentów każdej klasy, oto jak wspominają owe chwile uczestnicy.

Czytaj więcej...

III Powiatowy Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej już za nami

Czytaj więcej...Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej- Curie wraz z Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie Osiedlu w sposób szczególny uczcili 100 rocznicę odzyskania prze z Polskę Niepodległości, organizując ze Starostwem Powiatowym w Dębicy III Powiatowy Festiwal  Piosenki i Pieśni Patriotycznej „ Polski my naród..”.

Tegoroczny festiwal, który odbył się 8 listopada w CKiB w Pustkowie –Osiedlu, przebiegał pod hasłem „ My dla Niepodległej.”

Czytaj więcej...

Konkurs " Europejski dzień zdrowego jedzenia i gotowania"

Czytaj więcej...

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu

oraz

Starostwo Powiatowe w Dębicy

zapraszają młodzież Naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie z okazji    Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Prosimy o  poinformowanie nas o uczestnictwie w konkursie do dnia 19  listopada 2018r.

Konkurs odbędzie się 21 listopada 2018r o godzinie 9.30

Czytaj więcej...

,,Trucizny z domowego komina” –cykl działań podejmowanych w naszej szkole

    Czytaj więcej...Piąty  rok trwa podjęta z  inicjatywy p. Dyrektora Sławomira Słysia, przy aktywnej pomocy pani Joanny Przeworskiej z Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Dębicy akcja ,,Trucizny z domowego komina” propagująca konieczność działań zapobiegających paleniu śmieci w domowych kotłach. Polega ona na zorganizowaniu w naszej szkole II edycji  konkursu na plakat oraz prezentację multimedialną pod tytułem, „Trucizny z domowego komina”, informującą o wpływie  zanieczyszczeń emitowanych z domowych palenisk na środowisko przyrodnicze i zdrowie człowieka, dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimazjalnych powiatu dębickiego.

Czytaj więcej...