Próbny egzamin maturalny w Naszej szkole.

Informuję Uczniów klasy 4 Technikum i 3 LO, którzy zgłosili się do egzaminu maturalnego w sesji maj 2020 r., że w dniach od 2 do 8 kwietnia 2020 r. w Naszej szkole odbędzie się próbny egzamin maturalny. Ww. egzamin został zorganizowany przez MEN i CKE, poniżej znajdziecie link, w którym będziecie mogli dokładnie zapoznać się z zasadami organizacji próbnego egzaminu oraz jego terminami. W dniu dzisiejszym poprzez dziennik elektroniczny lub portale społecznościowe nawiążą kontakt się z Wami nauczyciel uczący poszczególnych przedmiotów aby ustalić sposoby przekazania Waszej pracy nauczycielom do oceny.

Czytaj więcej...

#zostanwdomu

Drodzy Absolwenci, Emerytowani Pracownicy

Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie - Osiedlu

 

Z racji ogólnoświatowej akcji „Zostań w domu” proponujemy Wam, jak spędzić ten czas miło i efektywnie. Z okazji zbliżającej się rocznicy 70 - lecia utworzenia ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu zapraszamy wszystkich Absolwentów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji, która ma na celu przywołać wspomnienia ze szkolnych lat.

Zachęcamy zatem, aby wykorzystać obecny czas spędzany w domu i odszukać w domowych biblioteczkach, a następnie przesłać skan zdjęcia z czasów szkolnych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Zarządzenie Dyrektora ZSZ w Pustkowie-Osiedlu

ZARZĄDZENIE NR 3/2020

DYREKTORA Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu w z dnia 25.03.2020 r.

w sprawie wprowadzenia w szkole Szkolnego systemu nauki na odległość

 

Na podstawie § 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493) zarządza się, co następuje:

Czytaj więcej...

Zdalne kształcenie..

W związku z rozpoczęciem kształcenia zdalnego i stosowanych różnorodnych sposobów jego organizacji zachęcam Państwa do zapoznania się z listem Pani Małgorzat Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w którym można znaleźć wiele cennych wskazówek co do metod i form realizacji ww. kształcenia. Zachęcam Państwa do stosowania różnorodnych form realizacji, podziału treści nauczania na mniejsze porcje tak aby każdy uczeń mógł samodzielnie podołać stawianym przez Państwa nauczycieli wymaganiom, postuluję stosowanie „naprzemiennego” kształcenia ( przed „ekranem” i bez ).

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE - Uczniowie klasy czwartej technikum

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zamknięciu szkół informację o wynikach egzaminu z kwalifikacji zawodowych uczniowie klasy czwartej Technikum Naszej szkoły  otrzymali przez  wychowawcę klasy . Wszyscy zdający, którzy nie zdali egzaminu, mogą złożyć do dyrektora szkoły w terminie do 31 marca 2020 r. deklarację przystąpienia do egzaminu w sesji czerwiec - lipiec 2020 r. Deklaracja jest do pobrania na stronie OKE Kraków.

Wzór deklaracji

http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20160309140038389

Organizacja zdalnego nauczanie od 25 marca 2020 r. w ZSZ w Pustkowie-Osiedlu....

Od dnia 25 marca 2020 r. wchodzą przepisy umożliwiające kształcenie na odległość. W związku z tym informuję Uczniów i Rodziców Uczniów Naszej szkoły, że od tego dnia będziemy prowadzić lekcję zgodnie z planem lekcji, który obowiązywał do tej pory ( szczegółowy plan zajęć znajdziecie na stronie internetowej Naszej szkoły:  www.zszpustkow.edu.plUruchomiliśmy dla Was dodatkową platformę edukacyjną: MS Teams - jeśli ktoś z Was jeszcze się tam nie zalogował to proszę to zrobić, jeśli ktoś ma problem z zalogowaniem proszę wysłać maila do Waszych kolegów z klasy 3 Ti, którzy opracowali instrukcję bezpiecznego logowania ( adres mailowy uczniów z 3 Ti został Wam wysłany mailem poprzez dziennik elektroniczny ).

Czytaj więcej...

Kształcenie na odległość

Poniżej znajduje się link do strony MEN, na której wyjaśniono zasady kształcenia na odległość uwzględniając specyfikę kształcenia w różnych typach szkół. Proszę o zapoznanie się z pismem i rozporządzeniem - na podstawie ww. informacji na konferencji on-line, którą mamy zaplanowaną na 23.03-2020r. o godz. 10.00 umówimy szczegółowe rozwiązania dla Naszej szkoły.

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne

Dziennik elektroniczny i zdalne nauczanie...

związku z prowadzeniem nauczania na odległość w systemie zdalnym informuję, że wdrażamy kolejny kanał do prowadzenie ww. zajęć z wykorzystaniem dziennika elektronicznego.
Poniżej instrukcja do logowania do dziennika elektronicznego: Instrukcja jak logować się do systemu UONET+

Zobowiązuję wszystkich uczniów do zalogowania się do dziennika elektronicznego najpóźniej do dnia 22 marca 2020r. do godz. 18.00 / tj. niedziela / i utworzenia swojego konta - w celu uruchomienia dziennika elektronicznego skorzystaj z zakładki "dziennik elektroniczny" znajdującej na Naszej stronie internetowej.

Od poniedziałku rozpoczniemy także nauczanie za pomocą kolejnego narzędzia platformy zdalnego nauczania Microsoft Teans. Szczegółowe instrukcje do zalogowania się do ww. systemu przekażemy Wam poprzez dziennik elektroniczny.
 
Logowanie do dziennika elektronicznego: https://uonetplus-dziennik.vulcan.net.pl/powiatdebicki/004361/ 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Naszej szkole...

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z tym w ZSZ w Pustkowie-Osiedlu wprowadzono ww. zarządzenie.

Jednocześnie informujemy uczniów, że materiały dydaktyczne przekazywane będą sukcesywnie przez nauczycieli Naszej szkoły poprzez wychowawców klas z wykorzystaniem narzędzi informatycznych w postaci grup klasowych założonych już wcześniej przez wychowawców. W związku z tym prosimy uczniów o codzienne logowanie się ww. grup i sprawdzanie informacji od nauczycieli.

Przerwa w funkcjonowaniu Naszej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki.

Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Naszej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępnione są e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów.

Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu na "Salonie Ósmoklasisty" w Żyrakowie i Brzostku.

Czytaj więcej...5 i 6 marca 2020 r. Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu brał udział w Żyrakowie i Brzostku w "Salonie Ósmoklasisty", zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Podczas tego spotkania zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły. Uczniowie z liceum ogólnokształcącego – klasa mundurowa, technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych zachęcali swoich młodszych kolegów i koleżanki do rozpoczęcia nauki w ZSZ w Pustkowie Osiedlu, opowiadając o swoich kierunkach kształcenia oraz wyjątkowej atmosferze, proponując również nowy kierunek tj. technik usług kelnerskich.

Czytaj więcej...

Salon Ósmoklasisty i Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu.

Czytaj więcej...4 marca 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu odbył się "Salon Ósmoklasisty”, podczas którego uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół średnich. Salon połączono z Dniem Otwartym naszej szkoły. Uczniowie z liceum ogólnokształcącego – klasa mundurowa, technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowała wiele atrakcji tj. pokaz broni, sprzętu wojskowego m.in. maskałat, pokaz baristyczny, fontannę czekoladową, fondue serowe oraz quiz na temat znajomości kierunków kształcenia w ZSZ w Pustkowie Osiedlu, podczas którego młodzież mogła zdobyć ciekawe nagrody w postaci kosmetyków hotelowych i gadżetów związanych z lotnictwem.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu na "Salonie Ósmoklasisty" w Wiejskim Centrum Kultury w Grabinach.

Czytaj więcej...2 marca 2020 r. w Wiejskim Centrum Kultury w Grabinach odbył się "Salon Ósmoklasisty", podczas którego zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły. Uczniowie z liceum ogólnokształcącego – klasa mundurowa, technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych zachęcali swoich młodszych kolegów i koleżanki do rozpoczęcia nauki w ZSZ w Pustkowie Osiedlu, opowiadając o swoich kierunkach kształcenia oraz wyjątkowej atmosferze, proponując również nowy kierunek tj. technik usług kelnerskich.

Czytaj więcej...

KORONAWIRUS - REKOMENDACJE MEN

Najważniejsze zalecenia:

  • Nie posyłać dziecka do szkoły, gdy jest chore lub przeziębione
  • Często myć ręce z użyciem mydła i ciepłej wody (zasady prawidłowego mycia rąk są w naszej szkole w każdej łazience)
  • Podczas kaszlu i kichania zakrywać usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką (chusteczkę należy natychmiast wyrzucić do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody)

Więcej informacji jest na stronie:

Rekomendacje MEN

Plakat

https://rzeszow.uw.gov.pl/komunikaty/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie-informacja-mz/

https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-potwierdzonego-przypadku-koronawirusa/

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy wyklętych”

Czytaj więcej...28 lutego młodzież z klas mundurowych przedstawiła niezwykle poruszający montaż słowno - muzyczny   związany z  Narodowym  Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przygotowany przez Panią Justynę Szerszeń oraz uczennice Oliwię Pietruchę, Aleksandrę Siwulę. Akademię zaszczycili swoją obecności:  Pan Zdzisław  Siwula  Zastępca Wójta Gminy Dębica, ppor. Andrzej Staszel Dowódca 2 Kompanii 33 BLP z Dębicy oraz Pan Józef Marek Radny Gminy Dębica, jak również przedstawicielki Rady Rodziców Panie Elżbieta Gwóźdź i Bernadeta Rożak.

Czytaj więcej...

Spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej z Dębicy.

Czytaj więcej...W dniu 20.02.2020 odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej z Dębicy bryg.  Jackiem Pawłowskim. Strażak  przedstawił założenia  ogólnopolskiej  kampanii edukacyjno-informacyjnej  „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” dotyczącej zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Czytaj więcej...

Wybory Miss i Mister Szkoły na dzień zakochanych

Czytaj więcej...W naszej szkole dzień zakochanych uczczono poprzez wybór Miss i Mistera Szkoły 2020 r. Samorząd Uczniowski po raz drugi zorganizował konkurs, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Każda klasa typowała jedną Miss oraz Mistera.

A że wygrywają najlepsi, to szkolną Miss została Magda Dygdoń z IV klasy, zaś Wicemiss – Gabrysia Grzyb z I LO.

Czytaj więcej...

Musztra indywidualna i zespołowa.

Czytaj więcej...W dniu 18 lutego 2020 roku grupa młodzieży z klasy 1 LO uczestniczyła w zajęciach z musztry prowadzonych przez mł. chor. Krzysztofa Dudka z RCI Kraków. Tematem zajęć była musztra indywidualna, przyjmowanie postawy zasadniczej i swobodnej oraz musztra zespołów  drużyny / plutonu,  zmiana  ugrupowania rozwiniętego: szereg i dwuszereg w ugrupowanie marszowe rząd, kolumna dwójkowa, kolumna czwórkowe.

Czytaj więcej...

Wymiana polsko-niemiecka…

Informacja dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego interesujących się współczesną problematyką historyczną. W październiku w dniach 24-30.10.2020 zrealizujemy wspólnie ze szkołą z Niemiec projekt pt.”30 rocznica upadku muru berlińskiego i wpływ polskiego ruchu Solidarność na to wydarzenie”.

Nasza szkoła partnerska to duża szkoła zawodowa leżąca w północnych Niemczech nieopodal Hamburga. Projekt wymiany zostanie zrealizowany certyfikowanym ośrodku położonym w samym centrum Gdańska – w Domu Pojednania i Spotkań im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ( https://www.dmk.pl/ ). Planowana liczba uczestników z Naszej szkoły to 20 uczniów. Po zakończeniu projektu możliwa jest także bezpośrednia  wizyta w szkole w Niemczech i uczniów z Niemiec u nas.

Czytaj więcej...

Kawa z absolwentem - Kamil Stukus w roli głównej

           Czytaj więcej... Nasza szkoła może pochwalić się wieloma uzdolnionymi absolwentami. Jednym z nich jest Kamil Stukus, absolwent kierunku technik kelner w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie -Osiedlu. Kamil przeprowadził w dniu 11 lutego br.  warsztaty kawowe dla  III klasy technik hotelarstwa i  technik żywienia i usług gastronomicznych.

            Miła atmosfera i niezapomniany aromat towarzyszył temu spotkaniu. Oprócz picia kawy uczyliśmy się parzyć napój,  spieniać  mleko, malować wzorki.

Czytaj więcej...

Najlepsze salami z Dębicy - wycieczka przedmiotowa do Zakładów Mięsnych Sokołów S.A. w Dębicy.

Czytaj więcej...W dniu 6 lutego 2020 roku uczniowie kl. I i II Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką p. H. Lichwy i B. Krupy uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Zakładów Mięsnych Sokołów w Dębicy.

            Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zakładów Mięsnych mieliśmy możliwość zwiedzenia zakładów, zapoznania się z liniami technologicznymi wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt oraz z asortymentem wyrobów.

Czytaj więcej...

HOTELARZE I GASTRONOMOWIE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO KIELNAROWEJ NA DZIEŃ OTWARTY WSIIZ W RZESZOWIE

Czytaj więcej...Dnia 5 lutego 2020 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do Kielnarowej na Dzień Otwarty WSIiZ w Rzeszowie. Celem wycieczki był udział w wykładach i warsztatach organizowanych przez wydział: Aviation Management, dietetyki, psychologii, kosmetologii itp. W tym wydarzeniu brały udział klasy technikum hotelarskiego oraz żywienia i usług gastronomicznych. Wyjazd zorganizowała p. Bernadetta Ząbek – nauczycielka przedmiotów zawodowych.

Czytaj więcej...

WIKTORIA ŚWIĘTOŃ UCZENNICA KL. III TECHNIKUM HOTELARSKIEGO STYPENDYSTKA PREZESA RADY MINISTRÓW

Czytaj więcej...Dnia 4 lutego 2020r. odbyła się gala wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2019/2020 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wśród wyróżnionych znalazła się również Wiktoria Świętoń uczennica III klasy technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu.

Czytaj więcej...

Zapoznanie z bronią i regulaminy musztry.

Czytaj więcej...W dniu 4 lutego 2020 r  odbyły się kolejne zajęcia  z edukacji mundurowej dla uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego.  Dzisiejsze zajęcia miały na celu zapoznanie kadetów z bronią oraz ćwiczenia z  regulaminami musztry. Uczniowie zostali podzieleni na 2 punkty szkolenia.

 Ćwiczenia z zakresu regulaminów musztry  prowadził st. szer. Jan Rec żołnierz kompanii reprezentacyjnej WP służący obecnie w 33 blp z Dębicy. 

Czytaj więcej...

W związku z licznym zapytaniami poniżej informacja dla uczniów dotycząca staży w Hiszpanii i Włoszech….

Informuję uczniów klas technikum Naszej Szkoły, że dyrektor szkoły złożył wniosek w ramach programu „Erasmus+ rok konkursowy 2020” na organizację staży dla uczniów w Hiszpanii – miasto Granada i Malaga oraz we Włoszech – miasto Werona. W przypadku pozytywnej weryfikacji ww. wniosku  przez Narodową Agencję będzie obowiązywał Regulamin Naboru, który jest przez Was do pobrania w poniższym załączniku. W przypadku I grupy stażystów kryteria naboru będą dotyczyć m.in. wyników nauczania, frekwencji, sprawowania na koniec  roku szkolnego 2019/2020 a dla II grupy roku szkolnego 2020/2021.

Czytaj więcej...

HOTELARZE I GASTRONOMOWIE Z ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W PUSTKOWIE OSIEDLU ZDOBYLI DODATKOWE KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI Z ANIMACJI CZASU WOLNEGO

Czytaj więcej...W pierwszym dniu ferii tj. 13 stycznia 2020 r. 2 nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu oraz 34 uczniów z Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyło w 8–godzinnym szkoleniu z zakresu „Animacji czasu wolnego”. Szkolenie prowadzili Sebastian Padula z firmy STAGEMAN z Chorzowa, animator z pasją i powołania, który wiedzę przekazywał w sposób interaktywny i nie pozwolił się nudzić! Szkolenie obejmowało:

Czytaj więcej...

Serdeczne podziękowania

Czytaj więcej..."Jeden z najgłębszych sekretów życia

polega na tym, że tylko to wszystko co robimy dla innych

jest tym, co naprawdę warto robić" -

serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się i wsparli świąteczną zbiórkę żywności i środków opatrunkowych dla samotnych, chorych i potrzebujących seniorów.

Czytaj więcej...

Studniówka 2020

Czytaj więcej...W dniu 11 stycznia 2020 roku w lokalu Millenium w Żyrakowie odbyła się studniówka klas maturalnych z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu. Uczniowie odtańczyli pięknego poloneza następnie podziękowali Dyrekcji, Wychowawcom oraz Rodzicom za wytężona pracę i trud włożony w ich wychowanie i organizację studniówki. Impreza była bardzo udana i trwała do białego rana. Zarówno uczniowie jak i zaproszeni nauczyciele świetnie się bawili i będą bardzo dobrze wspominać tegoroczną studniówkę.

Czytaj więcej...

Doskonalenie umiejętności z zakresu samoobrona uczniów z klas pierwszych.

Czytaj więcej...28 stycznia 2020 roku odbyły się kolejna zajęcia z samoobrony dla uczniów klas pierwszych. Jest to kontynuacja cyklicznie prowadzonych zajęć w klasach mundurowych. Uczniowie doskonalili wyprowadzanie ciosów oraz poznane wcześniej elementy obezwładniania przeciwnika i poruszania się w walce. Prowadzący zajęcia ppor. Adam Szela motywował uczniów do dalszej wytężonej pracy  w celu podnoszenia swojej sprawności fizycznej.  

Czytaj więcej...

Pieszy Rajd Zimowy Szlakiem Partyzanckim "Starajcie się być przewodnikami Narodu".

 Czytaj więcej...19 stycznia 2020 r  w  75. rocznicę rozwiązania AK rozkazem gen. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka" na Szlaku Partyzanckim odbył się Pieszy Rajd Zimowy, w którym wzięli udział uczniowie z klas pierwszych naszej szkoły. Hasłem i motywem przewodnim tegorocznej wędrówki, stały się słowa gen bryg. Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka", skierowane do żołnierzy AK: "Starajcie się być przewodnikami Narodu".

Czytaj więcej...

IX Ogólnopolskie Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży"

Czytaj więcej...W dniach 9-10 stycznia 2020 r., w Klubie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu, odbyło się IX Ogólnopolskie Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży” w którym wzięła udział Pani Justyna Szerszeń. Tematem Forum były nowe uregulowania prawne, wynikające z nowelizacji ustawy Prawo oświatowe i ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, wiążące się z możliwością tworzenia oddziałów przygotowania wojskowego.

Czytaj więcej...

Bigos rozgrzewał serca wolontariuszy WOŚP

Czytaj więcej...28 finał WOŚP był jak zawsze dniem pełnym optymizmu i radości. W tym wielkim wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszych uczniów klas gastronomicznych. Bigos, potrawa kuchni staropolskiej, już tradycyjnie przygotowywany jest dla wolontariuszy WOŚP. W tym roku w kulinarnych zmaganiach uczestniczyli uczniowie klas I i II technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pań: H. Lichwy i B. Krupy we współpracy z Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Osiedlu.

Czytaj więcej...