Szkolne Koło Caritas: Św. Mikołaj pamiętał o chorych i cierpiących

Czytaj więcej...Wspaniałą inicjatywę podjęli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzając  podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Pustków-Budy. Św. Mikołaj był wielką niespodzianką dla chorych samotnych i cierpiących. Wolontariusze przygotowali skromne prezenty oraz oprawę muzyczną całego przedsięwzięcia. Akcję wsparli opiekunowie Szkolnego Koła Caritas. Odwiedziny cieszyły się wielkim uznaniem a na twarzach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia.

Czytaj więcej...

EDUKACJA MUNDUROWA - Musztra zespołowa i indywidualna.

Czytaj więcej...W dniu 29 listopada 2018 r  odbyły się kolejne zajęcia  z edukacji mundurowej dla uczniów klasy Liceum Ogólnokształcącego.  Dzisiaj st. szer. Jan Rec żołnierz kompanii reprezentacyjnej WP służący obecnie w 33 blp z Dębicy  zapoznał uczniów klasy pierwszej LO z podstawami regulaminów musztry. Uczniowie ćwiczyli ustawienia w dwójkach i czwórkach oraz przemieszczanie się w marszu. Podczas tych zajęć młodzież  poznała podstawy musztry indywidualnej i zespołowej.

Czytaj więcej...

Nie taki święty... ale mikołaj…

Czytaj więcej...Jak co roku w naszej szkole zostały zorganizowane mikołajki przypadające na 6 grudnia. Nasz Samorząd Uczniowski nie mógł nie zareagować  na to wydarzenie i w tym roku! Z tej okazji dziewczęta z samorządu (anioł i diabeł) wraz z mikołajem rozdawali w klasie „grzecznym dzieciom” cukierki, a tym niegrzecznym – czyli nauczycielom – rózgi. Każdy chciał zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze „świętym” i jego orszakiem. Taki dzień tylko raz w roku! Dlatego za zgodą Pana Dyrektora  ktoś, kto przyjdzie 6 grudnia  w czapce mikołaja lub w jakimkolwiek dodatku świątecznym, nie będzie pytany!

Czytaj więcej...

Andrzejkowe szaleństwo!

Czytaj więcej...Dnia 30 listopada, na przypadające w ten dzień imieniny Andrzeja, nasz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizowali „chwile wróżb”.  Na długiej przerwie dwie cyganki, w które wcieliły się przewodniczące SU, „przepowiadały przyszłość” poprzez tradycyjne andrzejkowe zabawy:  lanie wosku przez klucz, rzucanie obierkami z jabłka i losowanie wróżb.

Nasze cyganki: Semira i Ramona okazały się fantastycznymi wróżkami i większość uczniów cieszyło się z przepowiedni, które przyniesie im czas.

XIV Debata Ekologiczna ,,Ekologia to moda czy konieczność ?” połączona z XIV Powiatowym Konkursem ,,Odkryj na nowo powiat dębicki ”z udziałem naszych uczniów.

Czytaj więcej...28 listopada 2018 r. w ZSZ nr 1 w Dębicy odbyła się debata i konkurs  w ramach Powiatowego Programu Edukacji Ekologicznej, przy udziale WFOŚiGW w Rzeszowie. Wzięli w nim udział uczniowie dziewięciu szkół  ponadgimnazjalnych  powiatu dębickiego. Konkurs składał się tradycyjnie z dwóch części: etapu pisemnego obejmującego test z zakresu działań w ramach  ochrony środowiska, etapu ustnego w którym uczniowie wykazali się znajomością, przedstawionych na przeźroczach osobliwości architektury i przyrody  naszego powiatu.

Czytaj więcej...

„MISTRZ I UCZEŃ – UCZYMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH” - WARSZTATY KULINARNE Z ROBERTEM SOWĄ

Czytaj więcej...27 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu odbyły się warsztaty kulinarne „Przygotowanie do kariery” organizowane przez markę Prymat GastroLine. Podczas spotkania przyszli adepci sztuki kulinarnej dowiedzieli się m.in.: jak łączyć ze sobą produkty, jak przyprawiać, żeby wydobyć i podkreślić smak przyrządzanych potraw. Wiedzę na ten temat uczniowie zdobywali od samego Roberta Sowy, znakomitego kucharza, restauratora oraz kreatora menu największych wydarzeń kulturalno-kulinarnych.

Czytaj więcej...

Przystanek Zdrowie

Czytaj więcej...Tematem kolejnego spotkania realizowanego w ramach programu Szkolnego Koła Profesjonalnej Obsługi Gościa pod hasłem Przystanek Zdrowie było „Zdrowe odżywianie w szkole, czyli co zabrać na drugie śniadanie”. Zajęcia warsztatowe poprowadziła pani Oksana Marczak koordynator programu „Wkręceni w Zdrowie” z Rzeszowa. Drugie śniadanie nie musi być nudne. Często zamiast wartościowego śniadania zajadamy się drożdżówką słodyczami czy fast foodami.

Czytaj więcej...

Coraz bliżej wielkiej kulinarnej przygody - tylko u nas i tylko z najlepszymi!!!!

Czytaj więcej...27 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu odbędą się warsztaty kulinarne w ramach programu "Przygotowanie do kariery" z Robertem Sową i marką Prymat GASTROline. W programie: wspólne gotowanie, poznawanie trendów i tricków kulinarnych, edukacja z zakresu stosowania i właściwości przypraw, okazja do rozmów oraz wsparcia w wyborze ścieżki rozwoju zawodowego w coraz bardziej prestiżowym zawodzie kucharza.

 

Czytaj więcej...

Młodzież uczy się sposobów inicjowania wybuchu.

Czytaj więcej...W dniu 15 listopada  2018 r odbyły się kolejne zajęcia z edukacji mundurowej  dla uczniów  z Pustkowa Osiedla. Klasa została przywitana przez ppor. Mariusza Pustułkę który przedstawił plan i cele   szkolenia a następnie wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez ppor. Krzysztofa Baryłę. Młodzież z klas mundurowych przyjeżdża  na teren  jednostki wojskowej w Dębicy gdzie pod okiem instruktorów  - żołnierzy  z 33 blp  zostaje zapoznana z poszczególnymi zagadnieniami  przedmiotu „edukacja mundurowa”.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Muzeum Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie klasy III Tż w ramach działań Ligi Ochrony Przyrody i poszerzenia z biologii.

   Czytaj więcej... W ramach realizacji programu wycieczki zwiedziliśmy jedno z najlepiej wyposażonych na świecie  Muzeum Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które gromadzi eksponaty z zakresu historii farmacji i techniki farmaceutycznej. Ekspozycja muzeum obejmuje pięć kondygnacji budynku, na ulicy Floriańskiej,  w tym piwnice i strych.

Czytaj więcej...

“Rekord dla Niepodległej”

Czytaj więcej...

9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele ZSZ w Pustkowie-Osiedlu odśpiewali hymn państwowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. Wydarzenie to wpisuje się w szereg inicjatyw związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, o czym wspomniał w swoim wystąpieniu pan dyrektor Sławomir Słyś dziękując wszystkim za zaangażowanie uświetnienie tego ważnego dla narodu polskiego dnia.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie 2018 w ZSZ w Pustkowie Osiedlu

Czytaj więcej...9 listopada w piątek odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Przedwiośnie, to powieść pytań, na które trzeba szukać odpowiedzi – mówił Prezydent Andrzej Duda tłumacząc wybór lektury. Teraz, w XXI wieku to właśnie nasza narodowa literatura jest źródłem naszej duchowej siły, a także najważniejszym spoiwem naszej wspólnoty – zaznaczyła Małżonka Prezydenta RP.

Czytaj więcej...

„JAK PERSONEL POKŁADOWY OPIEKUJE SIĘ DZIECKIEM” – lekcja w ramach innowacji steward/stewardesa

Czytaj więcej...W listopadzie 2018r. w klasie technikum hotelarskiego została przeprowadzona lekcja pt. Jak personel pokładowy opiekuje się dzieckiem”. Lekcja ta odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej steward/stewardesa, której głównym celem jest rozwijanie zainteresowań młodzieży branżą turystyczną i obsługa ruchu pasażerskiego w transporcie lotniczym i morskim.

Czytaj więcej...

HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO GOŚCIŃCA DĘBICKIEGO

Czytaj więcej...Kolejny raz odwiedziliśmy hotel "Gościniec Dębicki" w Dębicy. Panie tam pracujące przywitały nas z uśmiechem. Usiedliśmy przy stole i pani manager opowiedziała nam o tym, jak goście składają rezerwacje. Najczęściej rezerwują pokoje przez Internet na stronie e-booking, ale zdarza się też przez telefon lub e-mail. Następnie oprowadziła nas po pokojach. Były bardzo ładne i przytulne. Łóżka były dokładnie pościelone, na każdym z nich leżał ułożony ręcznik, a obok stoliki nocne z lampkami.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA TURYSTYCZNA KLASY II W PIENINY: SZCZAWNICA - SŁOWACJA – WIERCHOMLA – PIWNICZNA – RYTRO

Czytaj więcej...Klasa II technikum hotelarskiego, żywienia i usług gastronomicznych oraz informatycznego wraz z wychowawczynią panią Małgorzata Fornek uczestniczyła w wycieczce autokarowej w Pieniny. Celem jej było zapoznanie uczniów z walorami turystycznymi Pienin i integracja klasowa. Ta forma spędzenia wolnego czasu, jest jednym z najmilszych momentów każdej klasy, oto jak wspominają owe chwile uczestnicy.

Czytaj więcej...

III Powiatowy Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej już za nami

Czytaj więcej...Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej- Curie wraz z Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie Osiedlu w sposób szczególny uczcili 100 rocznicę odzyskania prze z Polskę Niepodległości, organizując ze Starostwem Powiatowym w Dębicy III Powiatowy Festiwal  Piosenki i Pieśni Patriotycznej „ Polski my naród..”.

Tegoroczny festiwal, który odbył się 8 listopada w CKiB w Pustkowie –Osiedlu, przebiegał pod hasłem „ My dla Niepodległej.”

Czytaj więcej...

Konkurs " Europejski dzień zdrowego jedzenia i gotowania"

Czytaj więcej...

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu

oraz

Starostwo Powiatowe w Dębicy

zapraszają młodzież Naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie z okazji    Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Prosimy o  poinformowanie nas o uczestnictwie w konkursie do dnia 19  listopada 2018r.

Konkurs odbędzie się 21 listopada 2018r o godzinie 9.30

Czytaj więcej...

,,Trucizny z domowego komina” –cykl działań podejmowanych w naszej szkole

    Czytaj więcej...Piąty  rok trwa podjęta z  inicjatywy p. Dyrektora Sławomira Słysia, przy aktywnej pomocy pani Joanny Przeworskiej z Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Dębicy akcja ,,Trucizny z domowego komina” propagująca konieczność działań zapobiegających paleniu śmieci w domowych kotłach. Polega ona na zorganizowaniu w naszej szkole II edycji  konkursu na plakat oraz prezentację multimedialną pod tytułem, „Trucizny z domowego komina”, informującą o wpływie  zanieczyszczeń emitowanych z domowych palenisk na środowisko przyrodnicze i zdrowie człowieka, dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimazjalnych powiatu dębickiego.

Czytaj więcej...

XIII POWIATOWA OLIMPIADA EKOLOGICZNA W PILŹNIE – z udziałem naszych uczniów.

  Czytaj więcej...25 października b.r. odbyła się w Pilźnie XIII  Powiatowa Olimpiada Ekologiczna  uczniów wszystkich dziewięciu szkół średnich naszego powiatu zorganizowana przez Dyrekcję Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie oraz Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa  Powiatowego w Dębicy. Tematyka olimpiady obejmowała: ochronię środowiska, wpływ antropopresji,  formy ochrony przyrody, ochronę gatunkową zwierząt i roślin, przyrodę polskich gór oraz osobliwości przyrodnicze powiatu dębickiego.               

Czytaj więcej...

Odsłonięcie muralu ppłk. Adama Lazarowicza

Czytaj więcej...W dniu 3 listopada 2018 roku w Dębicy przy ul. Paderewskiego 2 odbyło się odsłonięcie muralu poświęconego ppłk Adamowi Lazarowiczowi ps. "Klamra" żołnierzowi AK, dowódcy bitwy na Kałużówce. Symbolicznego przecięcia wstęgo dokonali wnuk Przemysław Lazarowicz oraz żołnierz AK kpt Bronisław Ćwik. W uroczystościach wzięli udział uczniowie ZSZ w Pustkowie-Osiedlu z klasy mundurowej.

 

 

Czytaj więcej...

Łączymy pokolenia - Wieczornica z Janem Pawłem II dla Seniora

Czytaj więcej...W 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową młodzież Szkolnego Koła Caritas przygotowała wieczór wspomnień o Janie Pawle II.

Na uroczystą wieczornicę zaproszeni zostali seniorzy zrzeszeni w miejscowym Klubie Seniora. Wśród nich późnym popołudniem 24 października 2018 r. w murach naszej szkoły zagościli liczni byli nauczyciele, absolwenci i pracownicy szkoły.

Przybyłych gości serdecznie przywitał pan dyrektor Sławomir Słyś, a następnie ks. Janusz Bociek.

Czytaj więcej...

„100 drzew na 100-lecie niepodległości”

Czytaj więcej...Dnia 26 października 2018 roku uczennice klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym brały udział w akcji sadzenia drzew z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedsięwzięciu patriotyczno – ekologicznym brały udział Natalia Wolak i Anita Szewc wraz z opiekunem panią Katarzyną Osak. Celem akcji było uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny, gdyż taka proekologiczna postawa stanowi dzisiaj jedną z form nowoczesnego patriotyzmu.

Czytaj więcej...

HOTELARZE DOSKONALĄ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI W HOTELU LORD I GOŚCIŃCU DĘBICKIM

Czytaj więcej...W ramach przedmiotów zawodowych hotelarze z klasy II już po raz kolejny udali się z nauczycielem panią Bernadettą Ząbek do dębickich hoteli doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenie. Zajęcia w Hotelu Lord i Gościńcu Dębickim odbywają się w recepcji, na pokojach hotelowych, za barem, w restauracji i kuchni. Zadaniem hotelarzy jest obsługa gości podczas rezerwacji, rejestracji, pobytu i wymeldowania. W jednostkach mieszkalnych młodzież odpowiedzialna jest za utrzymanie czystości i porządku, zaś w dziale gastronomicznym za przygotowaniu sal konsumenckich i obsłudze gości podczas różnych imprez tj. m.in. konferencji, bankietów itp.

Czytaj więcej...

HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW SPOTKANIE Z MENADŻEREM HOTELU Z WIELKIEJ BRYTANII

Czytaj więcej...Uczniowie klasy I technikum hotelarskiego na przedmiotach zawodowych gościliśmy panią Dominikę, absolwentkę naszej szkoły, managera Hotelu Ramada w Birmingham. A oto jak uczestnicy spotkania opisują tę niezwykłą lekcję.

„W dniu 5 października mieliśmy okazję gościć panią, która pracowała, jako kierownik służby pięter, recepcjonistka oraz menager w hotelach w Wielkiej Brytanii. Opowiedziała nam bardzo szczegółowo jak wygląda praca w hotelu.

Czytaj więcej...

HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO BIURA TURYSTYCZNEGO „LUCYNA” W DĘBICY

Czytaj więcej...Klasa I technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa udała się do Biura Turystycznego Lucyna w Dębicy. Młodzież została zapoznana z organizacją i pracą touroperatora. Oto jak opisuje tą niecodzienną wizytę, jedna z uczestniczek tego spotkania. „11.10.2018 r. odwiedziliśmy Biuro Turystyczne Lucyna w Dębicy. Tego dnia dowidzieliśmy się, że pilot wycieczki to osoba, która towarzyszy podróżnym, reprezentuje organizatora turystki i jest odpowiedzialna za sprawowanie opieki nad turystami.

Czytaj więcej...

HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI FIRMY BONNE SANTE

Hotelarze stewardzi uczestniczyli w spotkaniu z paniami dietetyczkami z firmy Bone Sante z Ropczyc w ramach programu Przystanek – Zdrowie, zainicjowanego przez panią Bernadetę Krupę, nauczycielkę przedmiotów zawodowych z gastronomii.

Personel pokładowy w tym także stewardesy oraz oczywiście pasażerowie linii lotniczych muszą mieć świadomość, że podróż samolotem sprawia, że ich układ pokarmowy nie pracuje tak jak zazwyczaj. Dlatego ważne jest, co jemy i pijemy przed i w trakcie lotu. Dodatkowo w samolocie i na lotnisku jesteśmy narażeni na liczne pokusy - kaloryczne przekąski i słodzone napoje. Lot także sprzyja odwodnieniu.

Czytaj więcej...

Uczniowie z Pustkowa Osiedla poznali najnowszy sprzęt i oporządzenie wojskowe żołnierzy 33 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy

Czytaj więcej...W dniu 18 października 2018 roku  na terenie jednostki wojskowej w Dębicy odbyły się zajęcia dla  klasy mundurowej z Pustkowa Osiedla. Szkolenie mało na celu  zapoznanie uczniów z  sprzętem i oporządzeniem wojskowym  używanym przez żołnierzy 33 blp z Dębicy. Zajęcia prowadziła ppor. Anetta Tyrawska, która  omówiła zastosowanie   i sposoby użycia sprzętu i oporządzenia wojskowego tj.: kamizelka taktyczna , odzież ochronna FOO-1, celownik holograficzny hws, noktowizor Mu3ADM, oraz lornetka pryzmatyczna.

Czytaj więcej...

Przystanek – ZDROWIE

Czytaj więcej...W roku szkolnym 2018/2019 Szkolne Koło Profesjonalnej Obsługi Gości w ramach swojej działalności proponuje swoim członkom i wszystkim zainteresowanym tematem zdrowia realizację programu tego koła pod hasłem Przystanek – Zdrowie. Podczas realizacji tego małego szkolnego projektu chcemy zorganizować, w miarę możliwości, szereg spotkań dotyczących zdrowego stylu życia, przygotowywania zdrowych przekąsek i smakołyków, napojów w połączeniu z profesjonalną obsługą gościa.

Czytaj więcej...

Agnieszka Bochenek wyróżniona w Gminnym Konkursie Recytatorskim

Czytaj więcej...„Nasza Niepodległa” to hasło tegorocznego Gminnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Literatury Patriotycznej zorganizowanego w dniu 19 października przez  Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Konkurs, dzięki tematyce recytowanych utworów oraz wysokiemu poziomowi, który zaprezentowali uczestnicy (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkoły średniej) świetnie wpisywał się  w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

Nauczycielom – w dniu ich święta Dzień Edukacji Narodowej 2018

Czytaj więcej...Dzień Edukacji Narodowej to coroczne święto całej oświaty. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Przygotowali ją uczniowie kl. II TŻHI i II LO oraz zgodnie z tradycją – wsparł Samorząd Uczniowski z opiekunem, p. Reginą Dykiel.

Oprawą artystyczną zajęła się p. Małgorzata  Fornek. Uroczystość poprowadziły Karolina Siwula, Wiktoria Świętoń i Karolina Zawora.

Na akademii obecni byli dyrektor szkoły p. Sławomir Słyś, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji.

Czytaj więcej...

Klasa mundurowa doskonaliła strzelanie na strzelnicy.

Czytaj więcej...W dniu 11 października 2018 r.  na Strzelnicy  w Tarnowie odbyło się szkolenie oraz praktyczne strzelanie dla uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie - Osiedlu. Zajęcia na strzelnicy odbyły się w ramach zaplanowanych ćwiczeń praktycznych dla klasy mundurowej. Młodzież uczestniczyła w szkoleniu przeprowadzonym przez Panią Justynę Szerszeń z  zakresu:  budowy broni,  zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się bronią,  zasad i warunków strzelania,  warunków bezpieczeństwa  na strzelnicy.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu "Promieniowanie ojcostwa"

Zaproszenie

Dyrekcja oraz Szkolne Koło Caritas
działaj
ące przy ZSZ w Pustkowie Osiedlu
 serdecznie zapraszają

na uroczyste ogłoszenie
 wyników  i wręczenie nagród
w III Konkursie Poetycko-Literackim
„Promieniowanie ojcostwa”
poświęconym Janowi Pawłowi II.

Uroczysta Akademia odbędzie się
16 października 2018r. o godzinie 1100

w ZSZ w Pustkowie-Osiedlu