233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czytaj więcej...Tradycyjne uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego na dębickim Rynku, po czym głos zabrał starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek.  Przypomniał wszystkim o tym, jak ważna była dla Polski i Polaków Konstytucja 3 Maja, pierwsza w nowożytnej Europie i druga na świecie. Już 5 maja 1791 roku, czyli dwa dni po uchwaleniu Konstytucji, która zreformowała ustrój I Rzeczpospolitej, wydarzenie to zostało uznane za święto.

Czytaj więcej...

„Czas rozwinąć skrzydła”

Czytaj więcej...Takie hasło przyświecało dziś uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego klasy 4 LO.

Podczas  tego wydarzenia niejednej osobie łezka zakręciła się w oku. To za sprawą wzruszających przemówień, prezentacji i  podziękowań oraz muzycznych interpretacji – tych ostatnich w wykonaniu Sandry Bratuś i Aleksandry Szewczyk. Piękną mowę wygłosili: Pan Dyrektor, Sławomir Słyś, Pani Justyna Szerszeń (w imieniu swoim oraz Pana Krystiana Tumińskiego), przedstawiciele klasy maturalnej: Nikola Kras i Aleksandra Szewczyk oraz zaproszeni Goście.  

Czytaj więcej...

Warsztaty Grafiki Komputerowej Wprowadzenie do Świata Kreatywności

Czytaj więcej...Warsztaty grafiki komputerowej w szkole to nie tylko zajęcia, ale także brama do fascynującego świata kreatywności i technologii. W dzisiejszych czasach, gdzie cyfrowa sztuka odgrywa coraz większą rolę w różnych dziedzinach życia, umiejętność posługiwania się narzędziami graficznymi staje się niezwykle cenna. Warsztaty oferują uczniom możliwość zgłębienia tajników programów graficznych, uczniowie uczą się tworzyć grafiki, edytować zdjęcia, projektować plakaty, tworzyć animacje i utwory muzyczne.

Czytaj więcej...

Targi Edukacyjne w naszej szkole!!!

Czytaj więcej...23 kwietnia 2024 r. w Naszej szkole odbyły się Targi Edukacyjne  dedykowane uczniom klas ósmych, którzy już nie długo będą wybierać dalsze kształcenie w szkole średniej. Uczniowie mogli się zapoznać z ofertą edukacyjną szkół średnich Powiatu Dębickiego. W targach uczestniczyli także zaproszeni goście – szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz statyczny żołnierzy armii amerykańskiej, którzy prezentowali różnorodny sprzęt wojskowy, m.in. samochody typu Hummer oraz broń.  

Czytaj więcej...

Zajęcia na strzelnicy wirtualnej w ramach „Programu Upowszechniania Strzelectwa”

Czytaj więcej...22 kwietnia 2024r. w Naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach „Programu Upowszechniania Strzelectwa” finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego realizatorem jest Akademicki Związek Sportowy. Głównymi celami programu było: popularyzacja strzelectwa wśród młodzieży, zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowych dla młodzieży, upowszechnianie postaw proobronnych wśród młodzieży, stworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE NA TARGI EDUKACYJNE

W dniu 23 kwietnia 2024r. (wtorek) od godz. 9:00 do 11:30 odbędzie się Salon Ósmoklasisty w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą zapoznać się z ofertą naszej szkoły oraz zobaczyć wystawę sprzętu wojskowego.

Zapraszamy Was z klasą, indywidualnie a także z Waszymi rodzicami.

CZEKAMY NA WAS!!!

I miejsce i nagroda specjalna w konkursie pocztów sztandarowych.

Czytaj więcej...W dniu 19 kwietnia szkoły z powiatu dębickiego wzięły udział w III Konkursie Pocztów Sztandarowych im. kpt. Edmunda Książka.

Członkowie pocztów sztandarowych mieli do wykonania zadania w dwóch kategoriach: kategorii teoretycznej, gdzie odpowiadali na trzy pytania dotyczące symboli i barw narodowych, życiorysu patrona konkursu śp. kpt. Edmunda Książka i historii swojej szkoły i sztandaru oraz w kategorii praktycznej obejmującej ceremoniał pocztu sztandarowego.

Czytaj więcej...

I miejsce Sandry w konkursie piosenki obcojęzycznej!

Czytaj więcej...16 kwietnia 2024 r. Sandra Bratuś z kl. 3 LO, reprezentując naszą szkołę, wzięła udział w  IX Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konkurs odbywał się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku.  

Choć konkurencja była duża, bo w tej edycji brało udział 34 uczestników z 8 szkół ponadpodstawowych, Sandra wyśpiewała sobie 1 miejsce.

Czytaj więcej...

Doskonalenie umiejętności strzeleckich.

Czytaj więcej...W dniu 8 kwietnia uczniowie z klas mundurowych po raz kolejny doskonalili praktyczne umiejętności strzelania. Cyklicznie prowadzone zajęcia na strzelnicy są kolejnym z etapów kształcenia w klasie Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz formą przygotowania młodzieży do udziału w spartakiadzie wojskowej.

 

Czytaj więcej...

Tajniki pracy strażaka Krajowy System Ratowniczo- Gaśniczy.

Czytaj więcej...W dniu 8  kwietnia uczniowie klasy 3 Liceum OPW odwiedzili Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej nr 1 w Dębicy.  Kadeci klas mundurowych podczas szkolenia w  szkole poznają specyfikę pracy we wszystkich służbach mundurowych. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w  centrum powiadamiania oraz omówienie zakresu działań  i sposobu przyjmowania zgłoszeń.

Czytaj więcej...

VI miejsce naszych kadetów podczas IX Przeglądu Musztry Klas Wojskowych

Czytaj więcej...W dniu 22.03.2024 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej odbywał się organizowany przez Kuratorium 0światy w Rzeszowie oraz oz Rzeszów CWCR  Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Wojskowych. W przeglądzie wzięło udział 13 szkół OPW z województwa podkarpackiego.  Kadeci z naszej szkoły wystąpili w mustrze obowiązkowej oraz w układzie musztry paradnej. Konkurencja była bardzo duża a pokazy naprawdę świetnie przygotowane.

Czytaj więcej...

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Czytaj więcej...

Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadziej,

budzącej się do życia wiosny.

Pogody w sercu i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego

oraz smacznego święconego

życzą:

Dyrektor,

Nauczyciele, Pracownicy

oraz Społeczność Uczniowska ZSZ w Pustkowie-Osiedlu.

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'IMAGES/KARTKA.JPG'
There was a problem loading image 'IMAGES/KARTKA.JPG'

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadziej,

budzącej się do życia wiosny.

Pogody w sercu i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego

oraz smacznego święconego

życzą:

Dyrektor,

Nauczyciele, Pracownicy

oraz Społeczność Uczniowska ZSZ w Pustkowie-Osiedlu.

Udział Gabrieli, Wiktorii i Nikoli w turnieju „ZAWSZE WIERNI”

Czytaj więcej...Uczennice naszej szkoły, Gabriela Dadel, Wiktoria Gąsior, Nikola Kloc, jak zresztą pozostali biorący udział w eliminacjach powiatowych IX edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”, które miały miejsce 13 marca 2024 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy, zaprezentowały utwory, które były swoistym hołdem dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru oraz życia zgodnego z najwyższymi ideałami, a także miłością do Ojczyzny.

Czytaj więcej...

Zuzanna i Tymoteusz reprezentantami Naszej Szkoły w pływaniu.

Czytaj więcej...W dniu 13 marca 2024 roku odbyła się Półfinałowa Wojewódzka Licealiada w Pływaniu. Zawody odbyły się na pływalni w Dębicy i zgromadziły szkoły ponadpodstawowe z Województwa Podkarpackiego.  Naszą szkołę reprezentowała  Zuzanna Majka. Zuza startowała w konkurencji indywidualne w stylu grzbietowy zajmując 7 miejsce. Wśród chłopców naszym reprezentantem był Tymoteusz Bieszczad. Tymoteusz startował w konkurencji indywidualne na 50 metrów stylem dowolnym zajmując 10 miejsce. Zawody były bardzo wymagające a uczniowie spisali się doskonale w swoich konkurencjach.

Czytaj więcej...

„Podaj pomocną dłoń Tymkowi”

Czytaj więcej...Młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy, wspomagana przez  kolegów z naszej szkoły, zorganizowała koncert charytatywny „Podaj pomocną dłoń Tymkowi”. 11-letni Tymoteusz z Dębicy przebywa aktualnie w szpitalu, gdzie czekają go skomplikowane operacje, a po nich kosztowna rehabilitacja.

Wydarzenie odbyło się 12 marca, w Domu Kultury „Mors”, pod Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Dębickiego Piotra Chęćka, który podziwiał talenty młodych artystów wspólnie z wicestarostą Adamem Pieniążkiem.

Czytaj więcej...

Przyrzeczenie klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego

Czytaj więcej...7 marca 2024 r. uczniowie klasy I OPW złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkolny, stając się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Na uroczystości oprócz rodziców naszych kadetów, zaproszeni zostali przedstawiciele Wojska Polskiego – dowódca 33 BLP w Dębicy Pan ppłk Marcin Rymarz, oraz przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji z Mielca – Pan mjr Mariusz Pustułka. Władze samorządowe reprezentował Pan Wicestarosta Powiatu Dębickiego Adam Pieniążek.

Czytaj więcej...

Projekt #Stolen Memory

Czytaj więcej...W piątek 1 marca zakończył się w Domu Pojednania w Krzyżowej projekt #Stolen Memory, w którym brała udział młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu, I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława w Dębicy, ukraińscy uczniowie z Lotniczego Liceum Ogólnokształcącego im. Igora Sikorskiego NAU  z Kijowa oraz niemiecka młodzież ze Szkoły Zawodowej Okręgu Stormarn z Bad Oldesloe.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Czytaj więcej...Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole przebiegł pod znakiem drużynowych zmagań. Każdą klasę reprezentowały 2 osoby. Przygotowaniem zaś konkurencji i nagród dla wszystkich uczestników zajęły się panie: R. Dykiel, A. Jagodzińska,  A. Rokita i D. Sadkowska-Kaczka.

Rozgrywki językowe, choć nie należały do najłatwiejszych, dostarczyły wszystkim  uczestnikom sporo emocji. Uczestnicy musieli płynnie i bezbłędnie odczytać wylosowane łamańce językowe, wcielić się w rolę detektywów i rozwiązać zagadki przemierzając wirtualny escape room czy ułożyć słowną układankę (trimino).

Czytaj więcej...

14 lutego

Czytaj więcej...Walentynki już za nami. Wprawdzie w tym roku zbiegły się ze Środą Popielcową, ale to nie przeszkadzało, by uczcić Dzień Zakochanych i celebrować gesty nie tylko miłości, ale i sympatii, życzliwości. SU zadbał nie tylko o gazetkę, ale i o zorganizowanie poczty walentynkowej. Walentynki powędrowały nie tylko do zakochanych. Otrzymali je również nauczyciele. Największą ich ilością mogli się pochwalić uczniowie klasy 1- Patrycja i Karol.

Czytaj więcej...

W hołdzie dla rozstrzelanych Polaków.

Czytaj więcej...2 lutego  odbyła się uroczysta Msza Święta w dębickim Kościele pw. Ducha Świętego. A następnie podczas  Ceremoniału patriotyczno-religijny przy pomniku oddano  hołd 54 polskim zakładnikom, którzy przed 80 laty zostali rozstrzelani przez niemieckiego okupanta. Stało się to z 2 lutego 1944 r. gdy przy nasypie kolejowym obok dębickiej cegielni stracono niewinnych zakładników, w odwecie za akcję dywersyjną AK wymierzoną w Hansa Franka i niemieckich żołnierzy.

Czytaj więcej...

WYWIADÓWKA

25-01-2024r. /tj. czwartek/ o godz. 17:00

odbędzie się spotkanie wywiadowcze z rodzicami uczniów naszej szkoły.

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy!

Porozumienie podpisane…

Czytaj więcej...18 stycznia 2024 r. w siedzibie w Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu – Sławomir Słyś oraz Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu – ppłk Witold Witkowski podpisali Porozumienie o Współpracy mające na celu podejmowanie wspólnych działań na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem umacniania etosu oraz kultywowania chlubnych tradycji Wojska Polskiego.

Czytaj więcej...

Sandra w XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Dębica 2023

Czytaj więcej...20 grudnia 2023 r. Sandra Bratuś z kl. 3 LO wzięła udział w XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Dębica 2023, który odbył się w  Domu Kultury „Śnieżka”. Pięknie zaśpiewała „Gore gwiazda Jezusowi” w wybranej przez siebie aranżacji. Opiekunem uczennicy była p. R. Dykiel

https://mokdebica.pl/galeria-zdjec/2023/14-powiatowy-przeglad-koled-i-pastoralek-19-20-12-23/

Czytaj więcej...

Karma dostarczona!

Czytaj więcej...Ola, Nikola, Karolina i Klaudia udały się z wizytą do Brzozowego Rancza, by dostarczyć karmę dla zwierząt. Jednak na przekazaniu zbiórki zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski w ramach Światowego Dnia Zwierząt się nie skończyło. Wolontariuszki spędziły miło czas w otoczeniu gospodarza tego miejsca i podopiecznych schroniska. Jak twierdzą same dziewczyny, były to wspaniałe odwiedziny. Zresztą zdjęcia mówią same za siebie.

Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli 2024

Czytaj więcej...Jak co roku kadeci naszej szkoły uczestniczyli w organizacji Orszaku Trzech Króli, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Dziesięciu uczniów, wraz z opiekunem panem Krystianem Tumińskim, zaangażowanych było w tegoroczne uroczystości.

 

Czytaj więcej...

Zajęcia z medycyny i łączności

Czytaj więcej...4 stycznia kadeci naszej szkoły spotkali się z instruktorami z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy. Pierwsze zajęcia w Nowym Roku 2024 kadeci rozpoczęli od doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy w przypadku urazów oraz pracy z wykorzystaniem radiostacji przenośnych z nadajnikiem UKF małej mocy.

 

Czytaj więcej...

Jasełka 2023

Czytaj więcej...Tegoroczne jasełka pod hasłem „Maleńka przyszła miłość... „ przygotowali uczniowie klasy 1 LO pod kierunkiem wychowawczyni – pani Anny Rokity i ks. Janusza Boćka , 21 grudnia 2023r. Uczniowie wcielili się w swoje role profesjonalnie, prezentując tym samym swój aktorski talent. Przedstawienie uatrakcyjnił śpiew kolęd w wykonaniu Sandry Bratuś z 3 LO i Aleksandry Szewczyk z 4 LO.

Czytaj więcej...