Narodowe Czytanie 2020 w ZSZ w Pustkowie-Osiedlu 07.10.2020r.

            Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania

            Czytaj więcej...Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna.

Czytaj więcej...

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w dniu  1 września 2020r. w następującym porządku:

godz. 9:00 - Msza Św. w Parafii św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu,

godz. 10:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Klasa pierwsza po uroczystej inauguracji przejdzie do budynku szkoły na spotkanie z wychowawcą.

Badania dla uczniów klas pierwszych

Dyrektor Szpitala w Dębicy Pana Przemysław Wojtys informuje, że uczniowie klas I mogą wykonywać od 21 sierpnia 2020r. badania profilaktyczne również  w przychodni Medyk przy ul. Kwiatkowskiego. Rodzice proszeni są o kontakt telefoniczny przed przyjściem na badania -  nr tel. 146909221.
Badania na skierowanie są bezpłatne.
Od poniedziałku istnieje możliwość wykonywania badań w godzinach popołudniowych. 

Terminy egzaminu poprawkowego.

Lp.

Przedmiot

Termin egzaminu

1

Administracja sieciowymi systemami operacyjnymi - CKZ

24-08-2020r.

godz. 11:00

2

Projektowanie i montaż lokalnych sieci komputerowych - CKZ

25-08-2020r.

godz. 9:00

 

3

Język angielski

25-08-2020r.

godz. 10:00

4

Wychowanie fizyczne

25-08-2020r.

godz. 11:00

5

Język niemiecki

26-08-2020r.

godz. 9:00

Konsultacje z nauczycielami dla maturzystów oraz uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich…

  1. I. Informuję, że od 25 maja 2020 r. odbywać się będą w Naszej szkole konsultacje maturalne dla maturzystów - godziny konsultacji poprzez dziennik elektroniczny przekazali Wam nauczyciele. 1 czerwca 2020 r. / tj. poniedziałek / o godz. 18.00 odbędzie się szkolenie dla Uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego, na którym zostaniecie poinformowani o zasadach bezpieczeństwa dotyczących przeprowadzanego egzaminu maturalnego. Szkolenieodbędzie się poprzez aplikację MS Teams.
  2. II. Od 1 czerwca 2020 r. w konsultacjach będą mogli brać udział pozostali uczniowie tzn. uczniowie klas 1, 2 i 3 – szczegółowy harmonogram konsultacji poprzez dziennik elektroniczny przekazali Wam nauczyciele uczący poszczególnych przedmiotów

    Czytaj więcej...

Spotkanie uczniów naszej szkoły z młodzieżą z Niemiec

W dniach 25-30 października odbędzie się spotkanie około 20 uczniów  naszej szkoły z młodzieżą z Bad Oldesloe w Gdańsku.  Projekt ten współfinasowany jest przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży -PNWM. Własny wkład uczestnika wyniesie ok. 300 zł.

Tematem spotkania będzie „ Dawniej i dziś”. W programie między innymi, animacje językowe, interaktywne zwiedzanie Gdańska, wizyta w Muzeum II Wojny Światowej, w Europejskim Centrum Solidarności jak również wycieczka  do Sopotu.

Czytaj więcej...

KELNER – to zawód czy pasja?

Dla wielu osób kelner to zawód, ale również i pasja. O dobrego kelnera zabiegają restauratorzy, gdyż jest on najlepszą wizytówką restauracji. Kelner to zawód przyszłości, który jest w zasięgu ręki. I wcale nie muszą poprzedzać go lata studiów. Zawód przyszłości to taki, w którym praca będzie za rok, dwa, dziesięć, o którym można śmiało powiedzieć, że nie zniknie z rynku pracy za kilka lat. Tego zawodu można nauczyć się w technikum. Choć zmienia się specyfika pracy, warunki pracy, ważne jest, aby młodzi ludzie wiedzieli, że wybrany zawód będzie poszukiwany na rynku pracy, nie tylko krajowym, ale i europejskim. Pracodawcy doceniają wykształcenie i umiejętności, dlatego aby temu wyzwaniu sprostać, w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu kształcić będziemy przyszłych kelnerów na kierunku TECHNIK USŁUG KELNERSKICH.

Czytaj więcej...

Absolwenci 2020 otrzymali świadectwa i certyfikaty.

Czytaj więcej...W dniu 27 kwietnia 2020 r  absolwenci klasy  Liceum Ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczną "Edukacja mundurowa - Obrona Terytorialna" zakończyli kolejny etap kształcenia i otrzymali świadectwa ukończenia szkoły oraz certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach mundurowych.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczennice które otrzymały świadectwa z wyróżnieniem oraz certyfikaty ukończenia klasy mundurowej z oceną celującą: Siwula Aleksandra, Pietrucha Oliwia, Barnaś Wiktoria, Krajdyner Klaudia i Sysło Magdalena.

Czytaj więcej...

Próbny egzamin maturalny w Naszej szkole.

Informuję Uczniów klasy 4 Technikum i 3 LO, którzy zgłosili się do egzaminu maturalnego w sesji maj 2020 r., że w dniach od 2 do 8 kwietnia 2020 r. w Naszej szkole odbędzie się próbny egzamin maturalny. Ww. egzamin został zorganizowany przez MEN i CKE, poniżej znajdziecie link, w którym będziecie mogli dokładnie zapoznać się z zasadami organizacji próbnego egzaminu oraz jego terminami. W dniu dzisiejszym poprzez dziennik elektroniczny lub portale społecznościowe nawiążą kontakt się z Wami nauczyciel uczący poszczególnych przedmiotów aby ustalić sposoby przekazania Waszej pracy nauczycielom do oceny.

Czytaj więcej...

#zostanwdomu

Drodzy Absolwenci, Emerytowani Pracownicy

Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie - Osiedlu

 

Z racji ogólnoświatowej akcji „Zostań w domu” proponujemy Wam, jak spędzić ten czas miło i efektywnie. Z okazji zbliżającej się rocznicy 70 - lecia utworzenia ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu zapraszamy wszystkich Absolwentów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji, która ma na celu przywołać wspomnienia ze szkolnych lat.

Zachęcamy zatem, aby wykorzystać obecny czas spędzany w domu i odszukać w domowych biblioteczkach, a następnie przesłać skan zdjęcia z czasów szkolnych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Zarządzenie Dyrektora ZSZ w Pustkowie-Osiedlu

ZARZĄDZENIE NR 3/2020

DYREKTORA Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu w z dnia 25.03.2020 r.

w sprawie wprowadzenia w szkole Szkolnego systemu nauki na odległość

 

Na podstawie § 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493) zarządza się, co następuje:

Czytaj więcej...

Zdalne kształcenie..

W związku z rozpoczęciem kształcenia zdalnego i stosowanych różnorodnych sposobów jego organizacji zachęcam Państwa do zapoznania się z listem Pani Małgorzat Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w którym można znaleźć wiele cennych wskazówek co do metod i form realizacji ww. kształcenia. Zachęcam Państwa do stosowania różnorodnych form realizacji, podziału treści nauczania na mniejsze porcje tak aby każdy uczeń mógł samodzielnie podołać stawianym przez Państwa nauczycieli wymaganiom, postuluję stosowanie „naprzemiennego” kształcenia ( przed „ekranem” i bez ).

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE - Uczniowie klasy czwartej technikum

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zamknięciu szkół informację o wynikach egzaminu z kwalifikacji zawodowych uczniowie klasy czwartej Technikum Naszej szkoły  otrzymali przez  wychowawcę klasy . Wszyscy zdający, którzy nie zdali egzaminu, mogą złożyć do dyrektora szkoły w terminie do 31 marca 2020 r. deklarację przystąpienia do egzaminu w sesji czerwiec - lipiec 2020 r. Deklaracja jest do pobrania na stronie OKE Kraków.

Wzór deklaracji

http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20160309140038389

Organizacja zdalnego nauczanie od 25 marca 2020 r. w ZSZ w Pustkowie-Osiedlu....

Od dnia 25 marca 2020 r. wchodzą przepisy umożliwiające kształcenie na odległość. W związku z tym informuję Uczniów i Rodziców Uczniów Naszej szkoły, że od tego dnia będziemy prowadzić lekcję zgodnie z planem lekcji, który obowiązywał do tej pory ( szczegółowy plan zajęć znajdziecie na stronie internetowej Naszej szkoły:  www.zszpustkow.edu.plUruchomiliśmy dla Was dodatkową platformę edukacyjną: MS Teams - jeśli ktoś z Was jeszcze się tam nie zalogował to proszę to zrobić, jeśli ktoś ma problem z zalogowaniem proszę wysłać maila do Waszych kolegów z klasy 3 Ti, którzy opracowali instrukcję bezpiecznego logowania ( adres mailowy uczniów z 3 Ti został Wam wysłany mailem poprzez dziennik elektroniczny ).

Czytaj więcej...

Kształcenie na odległość

Poniżej znajduje się link do strony MEN, na której wyjaśniono zasady kształcenia na odległość uwzględniając specyfikę kształcenia w różnych typach szkół. Proszę o zapoznanie się z pismem i rozporządzeniem - na podstawie ww. informacji na konferencji on-line, którą mamy zaplanowaną na 23.03-2020r. o godz. 10.00 umówimy szczegółowe rozwiązania dla Naszej szkoły.

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne

Dziennik elektroniczny i zdalne nauczanie...

związku z prowadzeniem nauczania na odległość w systemie zdalnym informuję, że wdrażamy kolejny kanał do prowadzenie ww. zajęć z wykorzystaniem dziennika elektronicznego.
Poniżej instrukcja do logowania do dziennika elektronicznego: Instrukcja jak logować się do systemu UONET+

Zobowiązuję wszystkich uczniów do zalogowania się do dziennika elektronicznego najpóźniej do dnia 22 marca 2020r. do godz. 18.00 / tj. niedziela / i utworzenia swojego konta - w celu uruchomienia dziennika elektronicznego skorzystaj z zakładki "dziennik elektroniczny" znajdującej na Naszej stronie internetowej.

Od poniedziałku rozpoczniemy także nauczanie za pomocą kolejnego narzędzia platformy zdalnego nauczania Microsoft Teans. Szczegółowe instrukcje do zalogowania się do ww. systemu przekażemy Wam poprzez dziennik elektroniczny.
 
Logowanie do dziennika elektronicznego: https://uonetplus-dziennik.vulcan.net.pl/powiatdebicki/004361/ 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Naszej szkole...

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z tym w ZSZ w Pustkowie-Osiedlu wprowadzono ww. zarządzenie.

Jednocześnie informujemy uczniów, że materiały dydaktyczne przekazywane będą sukcesywnie przez nauczycieli Naszej szkoły poprzez wychowawców klas z wykorzystaniem narzędzi informatycznych w postaci grup klasowych założonych już wcześniej przez wychowawców. W związku z tym prosimy uczniów o codzienne logowanie się ww. grup i sprawdzanie informacji od nauczycieli.

Przerwa w funkcjonowaniu Naszej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki.

Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Naszej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępnione są e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów.

Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu na "Salonie Ósmoklasisty" w Żyrakowie i Brzostku.

Czytaj więcej...5 i 6 marca 2020 r. Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu brał udział w Żyrakowie i Brzostku w "Salonie Ósmoklasisty", zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Podczas tego spotkania zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły. Uczniowie z liceum ogólnokształcącego – klasa mundurowa, technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych zachęcali swoich młodszych kolegów i koleżanki do rozpoczęcia nauki w ZSZ w Pustkowie Osiedlu, opowiadając o swoich kierunkach kształcenia oraz wyjątkowej atmosferze, proponując również nowy kierunek tj. technik usług kelnerskich.

Czytaj więcej...

Salon Ósmoklasisty i Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu.

Czytaj więcej...4 marca 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu odbył się "Salon Ósmoklasisty”, podczas którego uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół średnich. Salon połączono z Dniem Otwartym naszej szkoły. Uczniowie z liceum ogólnokształcącego – klasa mundurowa, technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowała wiele atrakcji tj. pokaz broni, sprzętu wojskowego m.in. maskałat, pokaz baristyczny, fontannę czekoladową, fondue serowe oraz quiz na temat znajomości kierunków kształcenia w ZSZ w Pustkowie Osiedlu, podczas którego młodzież mogła zdobyć ciekawe nagrody w postaci kosmetyków hotelowych i gadżetów związanych z lotnictwem.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu na "Salonie Ósmoklasisty" w Wiejskim Centrum Kultury w Grabinach.

Czytaj więcej...2 marca 2020 r. w Wiejskim Centrum Kultury w Grabinach odbył się "Salon Ósmoklasisty", podczas którego zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły. Uczniowie z liceum ogólnokształcącego – klasa mundurowa, technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych zachęcali swoich młodszych kolegów i koleżanki do rozpoczęcia nauki w ZSZ w Pustkowie Osiedlu, opowiadając o swoich kierunkach kształcenia oraz wyjątkowej atmosferze, proponując również nowy kierunek tj. technik usług kelnerskich.

Czytaj więcej...

KORONAWIRUS - REKOMENDACJE MEN

Najważniejsze zalecenia:

  • Nie posyłać dziecka do szkoły, gdy jest chore lub przeziębione
  • Często myć ręce z użyciem mydła i ciepłej wody (zasady prawidłowego mycia rąk są w naszej szkole w każdej łazience)
  • Podczas kaszlu i kichania zakrywać usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką (chusteczkę należy natychmiast wyrzucić do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody)

Więcej informacji jest na stronie:

Rekomendacje MEN

Plakat

https://rzeszow.uw.gov.pl/komunikaty/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie-informacja-mz/

https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-potwierdzonego-przypadku-koronawirusa/

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy wyklętych”

Czytaj więcej...28 lutego młodzież z klas mundurowych przedstawiła niezwykle poruszający montaż słowno - muzyczny   związany z  Narodowym  Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przygotowany przez Panią Justynę Szerszeń oraz uczennice Oliwię Pietruchę, Aleksandrę Siwulę. Akademię zaszczycili swoją obecności:  Pan Zdzisław  Siwula  Zastępca Wójta Gminy Dębica, ppor. Andrzej Staszel Dowódca 2 Kompanii 33 BLP z Dębicy oraz Pan Józef Marek Radny Gminy Dębica, jak również przedstawicielki Rady Rodziców Panie Elżbieta Gwóźdź i Bernadeta Rożak.

Czytaj więcej...

Spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej z Dębicy.

Czytaj więcej...W dniu 20.02.2020 odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej z Dębicy bryg.  Jackiem Pawłowskim. Strażak  przedstawił założenia  ogólnopolskiej  kampanii edukacyjno-informacyjnej  „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” dotyczącej zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Czytaj więcej...

Wybory Miss i Mister Szkoły na dzień zakochanych

Czytaj więcej...W naszej szkole dzień zakochanych uczczono poprzez wybór Miss i Mistera Szkoły 2020 r. Samorząd Uczniowski po raz drugi zorganizował konkurs, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Każda klasa typowała jedną Miss oraz Mistera.

A że wygrywają najlepsi, to szkolną Miss została Magda Dygdoń z IV klasy, zaś Wicemiss – Gabrysia Grzyb z I LO.

Czytaj więcej...