„Walentynka dla Seniora” z Janem Pawłem II

Czytaj więcej...Walentynki to jedna z okazji, kiedy możemy okazać przyjaźń i szacunek osobom nam bliskim. To prawdziwa przyjemność sprawić radość drobnym dowodem pamięci tym, których szanujemy, a często wiele im zawdzięczamy.Walentynki, które są przecież świętem nie tyle zakochanych, co miłości w ogóle, niekoniecznie muszą się kojarzyć tylko i wyłącznie z młodością, bo są również świętem obchodzonym przez naszych Seniorów.

Czytaj więcej...

Studniówkę czas zacząć!!!

Czytaj więcej...Studniówka jest w życiu każdego maturzysty wyjątkowym momentem, w którym uświadamia  sobie upływ czasu i dostrzega, że za symboliczne sto dni odbędzie się matura. Tegoroczne klasy maturalne ZSZ w Pustkowie – Osiedlu swoją studniówkę miały w sobotę 27 stycznia 2018 roku, w Restauracji LORD w Dębicy.

Czytaj więcej...

Musztra

Czytaj więcej...12 lutego 2018 r odbyły się kolejne zajęcia dla uczniów klasy mundurowej z ZSZ w Pustkowie Osiedlu z zakresu edukacji wojskowej - regulaminu musztry. Ćwiczenia prowadził st. szer. Jan Rec żołnierz kompanii reprezentacyjnej WP służący obecnie w 33 blp z Dębicy. Były to już kolejne z cyklicznie prowadzonych zajęć z zakresu musztry. Młodzież doskonaliła formowanie grupy w dwójki i czwórki oraz elementy musztry indywidualnej i zespołowej, podczas marszu.

Czytaj więcej...

DWÓR NA WOLICY MIEJSCEM WYCIECZKI PRZEDMIOTOWEJ KLASY I TECHNIKUM HOTELARSKIEGO Z INNOWACJĄ PEDAGOGICZNĄ STEWARD/STEWARDESA

Czytaj więcej...W dniu 24 stycznia 2018 r. klasa 1 technikum hotelarskiego wraz z panią Bernadettą Ząbek nauczycielką przedmiotów zawodowych udała się w ramach przedmiotu działalność recepcji do Pensjonatu Dwór na Wolicy. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pionami funkcjonalnymi obiektu noclegowego tj. pokoje, restauracja oraz współpracą recepcji z restauracją i kuchnią, a także z rodzajami win i metodą ich serwowania.

Czytaj więcej...

‘’NAJLEPSZY” - WYJAZD UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W PUSTKOWIE OSIEDLU DO KINA 3 D W MIELCU.

Czytaj więcej...W dniu 5 stycznia 2018r. uczniowie ZSZ w Pustkowie Osiedlu udali się do Mielca by obejrzeć film pt. „Najlepszy”. Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata

Czytaj więcej...

HOTELARZE STEWARDZI UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI WYŻSZEJ SZKOŁY INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W RZESZOWIE

Czytaj więcej...Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie objęła patronat nad klasą technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa utworzoną w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pustkowie Osiedlu. WSIiZ została wybrana, ponieważ jest to czwarta uczelnia w Europie i pierwsza w kraju, która uruchomiła specjalność Aviation Management.

Czytaj więcej...

Przyłącz się do akcji! ONE WSZYSTKIE POTRZEBUJĄ NASZEJ POMOCY!!!

Czytaj więcej...Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie organizuje akcję pomocy dla zwierząt z pobliskiego "Przytuliska u Jakuba". Nie przechodź obojętnie! W ciągu zimy w schroniskach umiera wiele zwierząt, z głodu, z zimna. Z tego powodu zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierzaków! Karma (kasza, makarony, ryż itp.), ciepły koc, to tylko kilka sposobów by uszczęśliwić te małe istoty! :)

Miej serce, przyłącz się do akcji :)

PAINTBALL

Czytaj więcej...Uczniowie klasy 3 o profilu mundurowym uczestniczyli w zajęciach z zakresu taktyki poruszania się w terenie. Zajęcia te odbyły się na terenie klubu Salutem24 Paintball Dębica.

Podczas zajęć młodzież nabywała umiejętności w sposób praktyczny dyskretnego, cichego przemieszczania się w warunkach leśnych, które miały zaskoczyć przeciwnika. Była to również świetna zabawa integrująca.

Czytaj więcej...

Zawody rejonowe w unihokeju dziewcząt

Czytaj więcej...14.XII.2017r.  w hali sportowej przy ulicy Lisa2 odbyły się zawody rejonowe w unihokeju dziewcząt. Drużyna naszej szkoły w składzie: Barnaś Wiktoria, Cebulak Ewelina, jedynak Weronika, Just Wiktoria, Kuczkowska Anna, Świętoń Wiktoria, Wojciechowska Magdalena, Zawora Karolina, zajęła czwarte miejsce.

Czytaj więcej...

Rzuty granatem podczas zajęć z edukacji wojskowej.

Czytaj więcej...8 stycznia 2018 r uczniów klasy mundurowej z ZSZ w Pustkowie Osiedlu wzięli udział w kolejnych zajęciach z zakresu edukacji wojskowej. Klasa została podzielona na dwie grupy. Pierwsza kontynuowała zajęcia z regulaminu musztry. Ćwiczenia prowadził st. szer. Jan Rec żołnierz kompanii reprezentacyjnej WP służący obecnie w 33 blp z Dębicy. Podczas tych zajęć młodzież doskonaliła elementy musztry indywidualnej i zespołowej, podczas marszu i do muzyki.

Czytaj więcej...

POPŁYNĄ DO SZWECJI – STAŻE NA PROMACH UNITY LINE

Czytaj więcej...Już niedługo uczniowie technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa odbędą staż na promie Gryf, kursującym ze Świnoujścia do Trelleborga. Praktyki na promach pasażerskich są bardzo atrakcyjną formą praktyk zawodowych. To już nie pierwszy wyjazd uczniów ZSZ z Pustkowa-Osiedla. Praktyki na promie odbyły również uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych Wiktoria Sujdak i Paulina Nykiel. Oto jak opisują swoje wrażenia.

Czytaj więcej...

Egzamin zawodowy - sesja styczeń/luty 2018r.

Egzamin zawodowy z kwalifikacji odbędzie się:

w części praktycznej w dniu:

- 10.01.2018r. godz. 13:00 - kwalifikacja T.12

- 10.01.2018r. godz. 13:00 - kwalifikacja T.15

w części pisemnej w dniu:

- 11.01.2018r. godz. 12:00 - kwalifikacja T.12

- 11.01.2018r. godz. 12:00 - kwalifikacja T.15

„Rośliny i zwierzęta a zdrowie człowieka” – XII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego z udziałem naszych uczniów

Czytaj więcej...Tradycją lat ubiegłych Starostwo Powiatowe w Dębicy i Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy zorganizowały XII Sejmik Ekologiczny, który jak zawsze cieszył się dużą popularnością wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych Tematem przewodnim był wpływ roślin i zwierząt na zdrowie człowieka.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowanie obchodzimy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie

Czytaj więcej...W ramach objętych umową o partnerstwie wyjazdów, 30 uczniów naszej szkoły z klasy I, II i III technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyło w wykładach i ćwiczeniach poświęconych roli wody oraz badaniu jej jakości ( zajęcia w formie ćwiczeń ) w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, które były formą obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania.

Czytaj więcej...

„FRYZURY NA WYSOKOŚCI” – LEKCJA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ STEWARD/STEWARDWSA

Czytaj więcej...W grudniu 2017 r. w klasie I technikum hotelarskiego została przeprowadzona lekcja pt. „FRYZURY NA WYSOKOŚCI”. Lekcja ta odbyła się w ramach innowacji, której głównym celem jest rozwijanie zainteresowań młodzieży branżą turystyczną i obsługą ruchu pasażerskiego w transporcie lotniczym i morskim. Na lekcji zostały wyświetlone filmy, w których stewardesy prezentowały różne uczesania stosowane przez nie podczas pracy w chmurach.

Czytaj więcej...

Powiatowa Licealiada w Piłce siatkowej dziewcząt.

Czytaj więcej...W dniu 20.12.2017 r w ZS nr 2 w Dębicy odbyły się powiatowe zawody w Piłce siatkowej dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiło 10 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego. Nasza drużyna w pierwszym meczu zmierzyła się z zespołem II LO z Dębicy po wyrównanym pojedynku nasi przeciwnicy okazali się lepsi. W drugim meczu nasza reprezentacja pewnie wygrała z zespołem z ZS w Brzostku.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Zakładu Karnego w Dębicy

W dniu 6.12.2017 r klasa I Liceum Ogólnokształcącego – z innowacją pedagogiczną „Obrona Terytorialna” wzięła udział w wycieczce do Zakładu Karnego w Dębicy. Kapitan Mariusz Szczudło zapoznał nas z historią i specyfiką dębickiej jednostki oraz przedstawił  programy resocjalizacyjne realizowane w tutejszej jednostce. Następnie obejrzeliśmy pokaz specjalnie tresowanego psa zajmującego się wykrywaniem narkotyków.

Czytaj więcej...

„Ślady kryminalistyczne” Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa

Czytaj więcej...W dniu 13.12.2017 r odbyły się kolejne zajęcia w ramach Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa organizowanej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Temat dzisiejszych zajęć: Ślady kryminalistyczne; obejmował zajęcia praktyczne – zabezpieczenie śladów daktyloskopijnych, traseologicznych, mechanoskopijnych, biologicznych, osmologicznych, oraz mikrośladów. Prowadzącym zajęcia był mgr Arkadiusz Szajna wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz studenci Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii.

Czytaj więcej...

Mikołajki 2017

Czytaj więcej...Kiedy tylko nadejdzie grudzień, czuć w powietrzu nadchodzące święta. W naszej szkole o tym pięknym czasie przypominają świąteczne dekoracje, różne akcje organizowane po to, by pomagać innym, a tuż przed Bożym Narodzeniem – jasełka i wigilie klasowe.

Każdy z nas lubi nie tylko obdarowywać, ale i czasem być obdarowywany.

Czytaj więcej...

KONKURS PACHNĄCY PIERNIKIEM

Czytaj więcej...Dnia 11 grudnia odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu pt. " PIERNIKI - WYJĄTKOWE SMAKOŁYKI"

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - był adresowany głównie do uczniów klas trzecich gimnazjów. Udział zgłosiło 6 szkół w tym 11 zespołów, 2 i 3 osobowych.

Czytaj więcej...

Mikołajkowy Koncert Charytatywny z udziałem wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas

Czytaj więcej...6 grudnia 2017 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem Bernadetą Krupa i ks. Januszem Boćkiem wzięli udział w I Mikołajkowym Koncercie Charytatywnym dla dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Dębica i okolic. Organizatorzy koncertu zapewnili wiele atrakcji, które miały na celu dostarczenie uczestnikom dobrej zabawy. W bogatym programie występów artystycznych nie zabrakło występu naszych uczennic Julki i Wiktorii.

Czytaj więcej...

Pomagamy Św. Mikołajowi

Czytaj więcej...Wielu jest najmłodszych mieszkańców naszej okolicy, którzy nie mogą liczyć na świąteczną paczkę od Mikołaja. W tym czasie żadne dziecko nie powinno być smutne i nie powinno mieć powodów do zmartwień, dlatego wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali akcję pomocy dla Św. Mikołaja w ramach, której odpowiedzieliśmy na siedem listów pisanych przez dzieci do świętego. Naszą akcję wsparli wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy aktywnie przyczynili się do przygotowania świątecznych prezentów oraz Szkolny Klub Wolontariatu.

Czytaj więcej...

Uczymy się od zawodowców - warsztaty cukiernicze

Czytaj więcej...Dzięki uprzejmości pani Barbary Bassary-Poprawa uczniowie klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych mogli wziąć udział i aktywnie uczestniczyć w warsztatach cukierniczych Mistrza Cukiernictwa w Dębicy. W ramach programu "Uczymy się od zawodowców" nasi uczniowie na zaproszenie właścicielki cukierni mieli możliwość zapoznania się z codzienną pracą pracowników cukierni oraz wyposażeniem w sprzęt i urządzenia.

Czytaj więcej...

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do przeglądania stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuje ciasteczka z tej witryny.
EU Cookie Directive Module Information