ETAP SZKOLNY XII OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ

Czytaj więcej...12 listopada 2020 roku został przeprowadzony etap szkolny XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tytuł przewodni: „Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii”. Najwięcej punktów zdobyła Wiktoria Świętoń i Karolina Siwula z klasy 4. Według regulaminu OWH zakwalifikowały się do etapu okręgowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Czytaj więcej...

SENIORZE NIE JESTEŚ SAM- mikołajkowy wolontariat

Szkolne koło Caritas działające przy ZSZ w Pustkowie -Osiedlu wraz z Samorządem Uczniowskim po raz kolejny organizuje akcję charytatywną, której celem jest wsparcie seniorów samotnych, chorych, opuszczonych. Dla  osób przebywających w domach pomocy społecznej zbliżający się okres świąt jest bardzo trudny a epidemia sprawiła, że dla niektórych jest wyjątkowy. Dlatego też, wolontariusze naszej szkoły postanowili umilić seniorom ten przedświąteczny czas organizując akcję „SENIORZE NIE JESTES SAM”

Czytaj więcej...

UCZYMY SIĘ OD ZAWODOWCÓW - spotkanie ze stewardessą linii lotniczych Emirates Airline.

Czytaj więcej...To spotkanie na długo zostanie w pamięci uczniów i uczennic technikum hotelarskiego, którzy w ramach innowacji pedagogicznej steward/stewardesa rozmawiali on-line ze stewardessą Emirates. Emirates Airline to jedna z najbogatszych linii lotniczych na świecie, należąca do rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich i mająca swoją siedzibę w Dubaju. Emirates wielokrotnie nagradzane jest tytułem najlepszej linii lotniczej na świecie. Obecnie ten interkontynentalny przewoźnik dociera do 141 miast w 80 krajach na 6 kontynentach. Bardzo dziękujemy pani Ewelinie za przekazanie ciekawych informacji i cennych uwag na temat pracy stewardessy. Oto jak uczniowie opisują to niecodzienne spotkanie.

Czytaj więcej...

WIKTORIA ŚWIĘTOŃ – STYPENDYSTKA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Czytaj więcej...Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie zatwierdził listy rankingowe wniosków dla uczniów zdolnych szkół ponadpodstawowych. Otrzymała je również Wiktoria Świętoń - uczennica klasy IV technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu. Opiekunem zaś tej ambitnej, młodej osoby jest pani Bernadetta Ząbek nauczycielka przedmiotów zawodowych, hotelarskich.

 

11 listopada – Święto, o którym nie zapomnieliśmy…

Czytaj więcej...Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cen. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

/R. Dmowski, Myśl nowoczesnego Polaka/

Chcieliśmy, jak co roku uczcić 11 listopada w szkolnych progach i podczas uroczystej akademii wspomnieć naszych Bohaterów. Niestety, obecne czasy tego nam nie umożliwiają. Młodzież jednak odpowiedziała na wezwanie nauczyciela historii, pana Krystiana Tumińskiego, i na jego apel licznie zgłosiła się do akcji Niepodległa 2020.

Czytaj więcej...

Projekt Online może być interesujący.

Czytaj więcej...W dniach od 27 października do 30 października 2020 r., nasza szkoła realizowała projekt online wymiany z młodzieżą niemiecką ze szkoły z Bad Oldesloe. Pierwotnie zaplanowane było wspólne spotkanie w Gdańsku, ale z wiadomych przyczyń spotkaliśmy się online. Był to jeden z pierwszych tego typu projektów wymiany szkolnej, realizowanej online przy współudziale PNWM. Okazało się, iż taka realizacja była możliwa, bardzo ciekawa i pouczająca. Projekt nosił tytuł” Gdańsk- wczoraj i dziś ”i realizowany był we współpracy z PNWM (Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży) i DMK ( Dom Pojednania i Spotkań) z Gdańska, którego przedstawicielem był pan Jakub Garsta- Koordynator projektu.

Czytaj więcej...

,,Trucizny z domowego komina” – cykl działań podejmowanych w naszej szkole

 Czytaj więcej...Siódmy  rok trwa podjęta z  inicjatywy p. dyrektora Sławomira Słysia, przy aktywnej pomocy pani Joanny Przeworskiej z Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Dębicy akcja ,,Trucizny z domowego komina” propagująca konieczność działań zapobiegających paleniu śmieci w domowych kotłach.

 Polega ona na zorganizowaniu w naszej szkole VI edycji  konkursu na plakat oraz prezentację multimedialną pod tytułem „Trucizny z domowego komina”, informującą o wpływie  zanieczyszczeń emitowanych z domowych palenisk na środowisko przyrodnicze i zdrowie człowieka, dla uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu dębickiego.

Czytaj więcej...

V JUBILEUSZOWY POWIATOWY KONKURS POETYCKO-LITERACKI W ZSZ W PUSTKOWIE-OSIEDLU ROZSTRZYGNIĘTY

Tegoroczny konkurs poetycko-literacki poświęcony myślom i nauczaniu  Jana Pawła II ma charakter wyjątkowy, ponieważ jest jubileuszowy (V), ale również zbiega się z 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II. Hasło konkursu to również hasło Dnia Papieskiego 2020 „TOTUS TUUS”.

            „Totus Tuus” jubileuszowej edycji konkursu poetycko – literackiego to wezwanie biskupa Karola Wojtyły oznaczające „Cały Twój” wyrażające Jego pełne zaufanie wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata. W tym trudnym okresie zagrożenia pandemią, który wywołuje wiele lęków o przyszłość, w nadesłanych pracach konkursowych w oczach uczestników osoba Jana Pawła II jest pełna ufności, otwartości na drugiego człowieka, napawa miłością, nadzieją i ułatwia pokonywanie trudności.

Czytaj więcej...

„Koncert życzeń” z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Czytaj więcej...Dzień Edukacji Narodowej to odpowiedni czas,  zwłaszcza na podziękowania i życzenia. 

Z tej okazji  (13 października) SU i przedstawiciele klas drugich zorganizowali w naszej szkole „Koncert życzeń”, dedykując Gronu Pedagogicznemu oraz  wszystkim Pracownikom Szkoły wcześniej przygotowane i odpowiednio dobrane piosenki.

Nad oprawą artystyczną czuwała pani Jolanta Urbańska.

SU przygotował również dla wszystkich Pracowników Szkoły -  oprócz życzeń - drobny upominek.

Czytaj więcej...

Finał akcji „Pamiętnik z kwarantanny”

Czytaj więcej...Nadszedł czas podsumowania naszej szkolnej akcji „Pamiętnik z kwarantanny”, w której mieliście możliwość prezentacji swoich sprawdzonych sposobów spędzania wolnego czasu w okresie odizolowania. Zapewne czas ten wiele zmienił w spokojnym, poukładanym świecie i pozostawił trwałe zmiany w życiu nas wszystkich. Pamiętajcie jednak, że zmiany są dobre, nawet jeśli czasami bywają wymuszone nietypowymi okolicznościami.

Przedstawmy zatem wasze pasje, hobby i zainteresowania z okresu izolacji…

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW SPORTOWYCH

Czytaj więcej...W dniu 07.10.2020r. odbyły się pierwsze tegoroczne zawody sportowe dla szkół średnich, rangi powiatowej w sztafetowych biegach przełajowych.

Miłą niespodziankę sprawiły w tych zawodach dziewczęta naszej szkoły(reprezentowane głównie przez uczennice I-II kl.!!!) które wywalczyły miejsce na podium zajmując III lokatę.

 

Czytaj więcej...

Uroczyste przyrzeczenie klasy pierwszej liceum o profilu mundurowym

Czytaj więcej...Słońce i piękna pogoda przywitały 6 października 2020 roku uczniów klas pierwszych liceum mundurowego naszej szkoły. W dniu tym – tak uroczystym dla naszych kadetów – odbyło się długo oczekiwane przez nich przyrzeczenie. Trzydziestu dwóch z nich zostało oficjalnie przyjętych w szeregi naszej szkolnej rodziny.

Po uroczystości związanej z przyrzeczeniem pierwszej klasy Pan Dyrektor odczytał nominacje na wyższe stopnie wypowiadając słowa: „Na podstawie osiągnięć w nauce, zaangażowania na rzecz szkoły, oraz pracy w ramach zajęć w klasie mundurowej, awansuję następujących młodszych kadetów”:

Czytaj więcej...

UCZYMY SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO HOTELU GOLD*** W DĘBICY

Czytaj więcej...W dniu 29.09.2020 r. klasa II technikum hotelarskiego z innowacją steward/stewardesa uczestniczyła w wycieczce do Hotelu Gold*** przy ul. Sportowej w Dębicy. Wycieczka odbyła się w ramach przedmiotu: pracownia hotelarska. Celej jej było zapoznanie uczniów z:

-  pionami funkcjonalnymi hotelu,

- pracami związanymi z obsługą gości w recepcji,

- przygotowaniem jednostek mieszkalnych do przyjęcia gości,

- przygotowaniem i podawaniem śniadań w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie,

Czytaj więcej...

V Powiatowy Konkurs Poetycko-Literacki "Totus Tuus"

STAROSTWO POWIATOWE W DĘBICY,DZIEKAN ROMAN WOŹNY – PROBOSZCZ PARAFII PW. ŚW. STANISŁAWA BM W PUSTKOWIE – OSIEDLU

ORAZ SZKOLNE KOŁO CARITAS W ZSZ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE W PUSTKOWIE – OSIEDLU

serdecznie zapraszają wszystkich uczniów kl. 8 szkół podstawowych oraz młodzież szkół średnich do wzięcia udziału

V Powiatowym Konkursie Poetycko – Literackim przebiegającym pod hasłem XX Dnia Papieskiego: „Totus Tuus".

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KAWY W NASZEJ SZKOLE

Czytaj więcej...W 2020 roku Międzynarodowy Dzień Kawy przypada na 1 października (czwartek).

Z tej okazji uczniowie klasy 3 technikum hotelarskiego udali się do nowo otwartego sklepu zaparzymy.pl przy ulicy J. Słowackiego w Dębicy. Młodzież miała okazję spotkać się z właścicielem lokalu panem Igorem – baristą i pasjonatem, który przekazał wiele ciekawych i ważnych informacji dotyczących m.in. historii i rodzajów kawy, technik parzenia, podania itp. Uczniowie mieli również okazję dokonać degustacji oraz zapoznać się z takim sprzętem jak: aeropress, chemex, dripper, kawiarka, tamper itp.

Czytaj więcej...

Akcja „Sprzątanie Świata”

Czytaj więcej...W dniu 29.09.2020 zgodnie z tradycją lat ubiegłych uczniowie ZSZ w Pustkowie Osiedlu  klasy I liceum ogólnokształcącego wzięli wraz z nauczycielami udział w akcji „Sprzątanie Świata – nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy ”.

 Na terenie przylegającym do szkoły oraz pobliskich lasach ,z zadowoleniem stwierdzili , że ludzie wyrzucają mniej śmieci do lasu .

Ważnym akcentem ,obok  edukacji ekologicznej ,był również akcent wychowawczy spotkanie integracyjne klas pierwszych i ich opiekunów.

Czytaj więcej...

XII Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Czytaj więcej...Uczniów wszystkich klas technikum hotelarskiego zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej.

Założenia XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej (OWH) w roku szkolnym 2020/21:

- tytuł przewodni „Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii”

Czytaj więcej...

Hotelarstwo i Gastronomia na ognisku integracyjnym w Leśniczówce Koła Łowieckiego Bażant w Brzeźnicy.

Czytaj więcej...Dnia 22 września 2020 roku odbyło się spotkanie integracyjne klasy 2 technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa oraz 2 technikum żywienia i usług gastronomicznych z innowacją pedagogiczną catering. Podczas ogniska, które miało miejsce w leśniczówce Koła Łowieckiego Bażant w Brzeźnicy młodzież świetnie się bawiła na łonie natury, konsumując przy tym smaczne kiełbaski. Pogoda dopisała a młodzież miała okazję porozmawiać i jeszcze lepiej się poznać.  Wszyscy z dobrymi humorami wrócili do domów. Spotkanie zorganizował wychowawca klasy 2Th i 2TŻ pan Andrzej Bandura.

Czytaj więcej...

Przedstawiciele naszej szkoły na inscenizacja szarży polskiej kawalerii zorganizowanej z okazji setnej rocznicy wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.

Czytaj więcej...W listopadzie 1918 r. odrodziła się niepodległa i suwerenna Polska. Nastąpiło to po 123 latach niewoli, w czasie których zaborcy tępili bezwzględnie polską tożsamość narodową, kulturę oraz język ojczysty. Wskrzeszenie polski nastąpiło dzięki determinacji narodu wielokrotnie podejmującego próby zbrojnego zrzucenia obcego jarzma. Stało się to jednak możliwe dopiero w sprzyjających warunkach międzynarodowych.

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI W NASZEJ SZKOLE

Czytaj więcej...27 września w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie jest obchodzony Światowy Dzień Turystyki. World Tourism Day – to święto, które zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Prognozy pokazują, że do 2030 roku 25% zatrudnionych będzie pracować na rynku turystyki, począwszy od bezpośredniej obsługi klienta po promocję regionu.

 

Czytaj więcej...

HOTELARZE NA 100 %

Czytaj więcej...Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki z egzaminu zawodowego, który  hotelarze zdawali w czerwcu. Wszyscy uczniowie z klasy 4 technikum hotelarskiego zdali egzamin zawodowy z kwalifikacji TG.12 Planowanie i realizacja usług w recepcji. Z części pisemnej uzyskali średni wynik 85,5% zaś z części praktycznej 87%. Najwięcej punktów z części pisemnej oraz praktycznej uzyskała Wiktoria Świętoń.

Wszyscy hotelarze otrzymali ‎‎świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie, wydane przez komisję okręgową.

Czytaj więcej...

Wizyta dowódcy 33 batalionu lekkiej piechoty z Dębicy w I klasie Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym.

Czytaj więcej...22 września 2020 roku w naszych szkolnych progach zagościł Pan ppłk Roland Waszkowiak, dowódca 33 batalionu lekkiej piechoty z Dębicy. W ramach swojej wizyty odwiedził I klasę Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym. Przedstawił w formie prezentacji multimedialnej zadania, uzbrojenie i formy służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie 2020 w ZSZ w Pustkowie-Osiedlu 07.10.2020r.

            Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania

            Czytaj więcej...Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna.

Czytaj więcej...

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w dniu  1 września 2020r. w następującym porządku:

godz. 9:00 - Msza Św. w Parafii św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu,

godz. 10:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Klasa pierwsza po uroczystej inauguracji przejdzie do budynku szkoły na spotkanie z wychowawcą.

Badania dla uczniów klas pierwszych

Dyrektor Szpitala w Dębicy Pana Przemysław Wojtys informuje, że uczniowie klas I mogą wykonywać od 21 sierpnia 2020r. badania profilaktyczne również  w przychodni Medyk przy ul. Kwiatkowskiego. Rodzice proszeni są o kontakt telefoniczny przed przyjściem na badania -  nr tel. 146909221.
Badania na skierowanie są bezpłatne.
Od poniedziałku istnieje możliwość wykonywania badań w godzinach popołudniowych. 

Terminy egzaminu poprawkowego.

Lp.

Przedmiot

Termin egzaminu

1

Administracja sieciowymi systemami operacyjnymi - CKZ

24-08-2020r.

godz. 11:00

2

Projektowanie i montaż lokalnych sieci komputerowych - CKZ

25-08-2020r.

godz. 9:00

 

3

Język angielski

25-08-2020r.

godz. 10:00

4

Wychowanie fizyczne

25-08-2020r.

godz. 11:00

5

Język niemiecki

26-08-2020r.

godz. 9:00