HORECA EXPO Rzeszów

Czytaj więcej...W dniu 16 października uczennice z klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych  Martyna Wójcik i Kamila Krupa wzięły udział w I Podkarpackim Konkursie Kulinarnym. Był organizowany przez  Pana Marcina Purgacza - ambasadora Marki Podkarpackie Smaki pod patronatem HORECA EXPO Rzeszów. Miejscem zmagań konkursowych był obiekt G2 ARENA  - Centrum Wystawienniczo - Kongresowe w Rzeszowie  - Jasionce.

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy II i III LO na Komendę Powiatową Policji w Dębicy

Czytaj więcej...W dniu 10 października 2019 r. uczniowie 2 i 3 klasy mundurowej z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie – Osiedlu  w celu zapoznania się z pracą służ mundurowych odwiedzili Komendą Powiatową Policji w Dębicy. Uczniowie dowiedzieli się jakie piony policji funkcjonują w dębickiej jednostce i  jakie mają zadania. Funkcjonariusze policji  opowiedzieli młodzieży na czym szczegółowo polega ich praca w służbach mundurowych.

Czytaj więcej...

HOTELARZE ZDOBYWAJĄ JASTRZĘBIĄ GÓRĘ - PRAKTYKI ZAWODOWE W PENSJONACIE SEDNA.

Czytaj więcej...Z Kamilą, koleżanką z mojej klasy, pojechałyśmy na praktyki zawodowe do Jastrzębiej Góry. Pociąg miałyśmy o 22 z Dębicy. Z bagażami niecierpliwie czekałyśmy na dworcu na przyjazd pociągu. Przed nami 13 godzinna podróż pociągiem a następnie autobusem z Gdyni do Jastrzębiej Góry. Podróż nam minęła dość szybko w wagonie rowerowym z przyjaznymi pasażerami z całej Polski.  Na miejscu miło nas przywitała Pani Ania, szefowa pensjonatu „Sedna”, w którym miałyśmy odbyć praktykę. Pensjonat ten posiadał 28 pokoi na 2 piętrach oraz 12 domków letniskowych i 6 holenderek, czyli taki rodzaj przyczep kempingowych. 

Czytaj więcej...

SZKOLENIE Z OBSŁUGI PROGRAMU HOTELOWEHO SOHO – PRAKTYKA ZAWODOWA HOTELARZY

Czytaj więcej...Ostatni tydzień praktyk zawodowych odbywałam w Centrum Kształcenia Zawodowego w Dębicy. Po raz pierwszy miałam możliwość zapoznać się z programem stosowanym w recepcji hotelowej tj. programem SOHO, czyli System Obsługi Hoteli. Na początku wydawał się on dla mnie „czarną magią”, ale z każdą minutą radziłam sobie coraz lepiej. Mogłam w nim utworzyć „swój” własny hotel, ułożyć grafik pokoi, założyć depozyt, zarejestrować dodatkowe usługi oraz wiele innych rzeczy związanych  pobytem gości w hotelu.

Czytaj więcej...

Obsługa radiostacji RRC 9212 oraz samoobrona

Czytaj więcej...W dniu 26.09.2019 roku odbyło się kolejne szkolenie dla klas mundurowych  na terenie  33 blp w Dębicy. Dziś żołnierze dębickiej jednostki przygotowali dla nas dwa punkty zajęć.

Kadeci zostali podzieleni na dwie grupy ćwiczebne:

 I grupa -  prowadzona przez . st. kpr. Rafała Łąckiego została zapoznana z obsługą radiostacji RRC 9212 oraz zasadami korespondencji radiowej. Uczniowie poznali budowę oraz parametry taktyczno – techniczne radiostacji,  która jest urządzeniem plecakowym nowej generacji z szybką transmisją danych i wysokim stopniem ochrony przed przeciwdziałaniem radioelektrycznym. Młodzież nauczyła się algorytmów wykorzystywanych podczas obsługi radiostacji w terenie a następnie doskonaliła praktyczne przekazywanie i odbieranie meldunków.

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI W NASZEJ SZKOLE

Czytaj więcej...27 września w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie jest obchodzony Światowy Dzień Turystyki. World Tourism Day – to święto, które zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Prognozy pokazują, że do 2030 roku 25% zatrudnionych będzie pracować na rynku turystyki, począwszy od bezpośredniej obsługi klienta po promocję regionu. W naszej szkole jest wielu uczniów oraz nauczycieli, którzy lubią podróżować.

Czytaj więcej...

Akcja „Sprzątanie Świata”

Czytaj więcej...W dniu 25.09.2019 zgodnie z tradycją lat ubiegłych uczniowie ZSZ w Pustkowie Osiedlu: I kl. technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarstwa oraz klas I liceum ogólnokształcącego wzięli wraz z nauczycielami udział w akcji „Sprzątanie Świata – nie śmiecimy,  sprzątamy,  zmieniamy.” Zbierali śmieci na terenie przylegającym do szkoły oraz pobliskich lasów, z zadowoleniem stwierdzając, że ludzie wyrzucają mniej śmieci do lasu.

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA MIESIĄCA WRZEŚNIA

Czytaj więcej...Nicholas Sparks

ANIOŁ STRÓŻ

Julie Barenson zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w którym Jim obiecuje jej, że będzie jej aniołem stróżem, otrzymuje nieoczekiwany prezent - niemieckiego doga. Mijają cztery samotne lata. O względy dziewczyny zabiega pewny siebie Richard, zachowujący się jak prawdziwy dżentelmen, w którym Julie dostrzega pokrewną duszę - pomimo, że ukochany pies go nie akceptuje i odnosi się do niego z wrogością.

Czytaj więcej...

Doskonalenie działań na punkcie kontrolnym oraz maskowanie.

Czytaj więcej...W dniu 12 września 2019 r. druga i trzecia klasa liceum mundurowego rozpoczęła kolejny cykl szkoleń z edukacji mundurowej na terenie koszar 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy. Kadeci tym razem doskonalili się z zakresu maskowania oraz działania na punkcie kontrolnym. Młodzież została przywitana przez por. Mariusza Pustułkę, zapoznana z celami i tematyką dzisiejszego szkolenia oraz podzielona na 2 grupy.

Czytaj więcej...

POWIATOWY KONKURS POETYCKO LITERACKI

  STAROSTWO POWIATOWE W DĘBICY

DZIEKAN ROMAN WOŹNY – PROBOSZCZ PARAFII PW. ŚW. STANISŁAWA BM W PUSTKOWIE – OSIEDLU

ORAZ SZKOLNE KOŁO CARITAS ZSZ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE W PUSTKOWIE – OSIEDLU

 serdecznie zapraszają wszystkich uczniów kl. 8 szkół podstawowych oraz młodzież szkół średnich do wzięcia udziału

Powiatowym Konkursie Poetycko – Literackim przebiegającym pod hasłem XIX Dnia Papieskiego: „Wstańcie, chodźmy!”.

Czytaj więcej...

Ognisko klas pierwszych

Czytaj więcej...Nic tak nie wpływa na integrację zespołów klasowych, jak wspólna wyprawa zakończona ogniskiem, a na apetyt – świeże powietrze.

Klasy pierwsze, które od 2 września zagościły w murach naszej szkoły, wraz z opiekunami udały się do pobliskiej leśniczówki. I choć wydawało się, że kapryśna pogoda może popsuć szyki, to wyprawa przez las aż do wyznaczonego celu udała się wyśmienicie. Co jakiś czas wędrującym nawet towarzyszyło słońce.

Czytaj więcej...

80-ta rocznica napaści ZSRR na Polskę

Czytaj więcej...Dnia 16 września 2019 roku uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczną edukacja mundurowa uczestniczyli z wychowawcą Katarzyną Osak w uroczystym apelu z okazji 80-tej rocznicy napaści ZSRR na Polskę. W patriotycznej uroczystości na Placu Mikołajkowów  uczestniczyli uczniowie szkół z powiatu dębickiego oraz przedstawiciele organu prowadzącego.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Zaproszenie

W dniu 26 września 2019r. tj. czwartek zapraszamy
rodziców uczniów klas pierwszych i klasy III LO i IV Technikum na zebranie wywiadowcze.

 

  1. Spotkanie dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów klas pierwszych na holu nr I szkoły połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych oraz nadaniem wyższych stopni uczniom klas mundurowych: godzina 16.45, następnie spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach – ok. 17.15
  2. Rodzice uczniów klasy IV Technikum i III LO o godzinie 16.00 spotykają się z wychowawcami w salach, a o godzinie 16.15 z nauczycielami przedmiotów maturalnych i dyrekcją szkoły ( sala nr 6 i 7 ).
  3. O godzinie 17.30 odbędzie się w sali nr 9 zebranie prezydium Rady Rodziców, na które zapraszamy przedstawicieli trójek klasowych z wszystkich klas.

 

Rok szkolny 2019/ 2020 zainaugurowany!

Czytaj więcej...Po dwóch miesiącach wypoczynku nadszedł wreszcie czas, kiedy trzeba było pożegnać wakacje i rozpocząć nowy rok szkolny.

2 września w murach naszej szkoły Pan dyrektor, Sławomir Słyś, powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności uczniów klas pierwszych liceum i technikum. Ten dzień jest dla nich wyjątkowy, ponieważ pożegnali gimnazjum oraz podstawówkę i z dumą wkraczają w nowy etap edukacji, edukacji w naszej szkole!

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w dniu 2 września 2019r. (tj.poniedziałek) w następującym porządku:

godz. 8:00 - Msza Św. w Parafii św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu,

godz. 9:00 - oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego na holu głównym szkoły.

Po oficjalnej części uroczystości młodzież spotka się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Terminy konferencji!!!

Terminy konferencji:

27-08-2019 (wtorek) godz. 9:00 - podsumowująca rok szkolny 2018/2019

28-08-2019 (środa) godz. 9:00 - rozpoczynająca nowy rok szkolny 2019/2020

Nadeszły wakacje!

Czytaj więcej...„Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj” – słowa M. Twaina stały się mottem akademii kończącej rok szkolny 2018/2019. Samorząd Uczniowski m. in. podziękował w niej za całoroczną pracę pedagogów i pracowników szkoły, czego wyrazem miał być symboliczny bukiet wręczony Panu Dyrektorowi oraz życzył wszystkim niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo.

Czytaj więcej...

PRAKTYKI ZAWODOWE HOTELARZY I GASTRONOMII - DOM WYPOCZYNKOWY REWITA W ZAKOPANEM, RAJSKI OGRÓD W SKRZYSZOWIE, GOŚCINIEC DĘBICKI ORAZ KURS OBSŁUGI KASY FISKALNEJ I KURS RECEPCYJNY SOHO.

Czytaj więcej...Dnia 28 kwietnia z częścią klasy hotelarskiej oraz żywienia i usług gastronomicznych udaliśmy się na praktyki zawodowe do Zakopanego do Domu Wypoczynkowego Rewita. Już od 1 klasy wyczekiwaliśmy tych praktyk. Trzy tygodnie poza domem to bardzo fajna przygoda. Niedziela, godzina 10:30 wszyscy gotowi pod szkołą czekaliśmy na busa, który zawiezie nas na miejsce. Droga minęła bardzo szybko, każdy był bardzo podekscytowany. Gdy ujrzeliśmy budynek hotelu byliśmy bardzo zdziwieni, że to tak pokaźny ośrodek. Wszyscy udaliśmy się do hallu recepcyjnego. Pierwsze wrażenie było bardzo dobre. Ładny wystrój i miła atmosfera. Zostaliśmy zameldowani i otrzymaliśmy klucze do pokoi.

Czytaj więcej...

MAŁA CHWILA NA FIT GRILLA - kulinarne warsztaty z Polskim Centrum Dietetycznym - Projekt Zdrowie

Czytaj więcej...Dania z grilla to prawdziwa uczta, ale jak grillować zdrowo uczniowie kl 1tż i th mogli dowiedzieć się na profesjonalnych warsztatach zdrowego grillowania, które odbyły się 13 czerwca 2019r. w naszej szkole. Profesjonalnych porad jak i co grillować, jakich użyć dodatków udzieliła pani dietetyk z Polskiego Centrum Dietetycznego - Projekt Zdrowie. Wszystkie porady uczniowie praktycznie wykorzystali podczas przygotowywania smakołyków na grilla.

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH UCZNIÓW 2018-2019

Czytaj więcej...Koniec roku szkolnego to czas na podsumowanie sukcesów artystycznych, naukowych, sportowych a także zawodowych naszych uczniów. Uroczysta gala podsumowująca te sukcesy odbyła się 12 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół nr4 im. Mikołaja Kopernika. W uroczystej gali wzięli udział nasi uczniowie WIKTORIA ŚWIĘTOŃ z klasy drugiej technik hotelarstwa z opiekunem panią Bernadettą Ząbek oraz WIKTORIA SMOLEŃ z klasy drugiej technik żywienia i usług gastronomicznych z opiekunem panią Bernadetą Krupa.

Czytaj więcej...

XVI edycja konkursu ,, Ja i moje środowisko "

   Czytaj więcej...XVI edycja konkursu ,, Ja i moje środowisko "  - ,,  Zdrowy styl życia młodzieży" odbyła się w naszej szkole 05 czerwca 2019 r. z udziałem Wicestarosty Powiatu Dębickiego pana Adama Pieniążka, dr n. med. Maksymiliana Stęgi, specjalisty Wydziału  Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Dębicy pani Joanny Przeworskiej oraz nauczycieli i 45 uczniów z  jedenastu  szkół : MG nr 1 w Dębicy, Mg nr 3 w Dębicy, MG nr 4 w Dębicy, ZS w Latoszynie, ZS w Pustkowie Osiedlu, ZS w Paszczynie, ZS w Brzeżnicy, ZS w Pustyni,  ZS w  Ociece, SP nr 9 w Dębicy  i  SP nr 5 w Dębicy.   

Czytaj więcej...

HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO HOTELU MERTOPOLITAN **** I MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO W RZESZOWIE

Czytaj więcej...W dniu 04 czerwca 2019 roku uczennice z klasy II technikum hotelarskiego uczestniczyły w wycieczce przedmiotowej do Rzeszowa. Pierwszym miejscem, które odwiedziły było Muzeum Etnograficzne, gdzie podziwiały dzieła Franciszka Frączka.  Ekspozycja obejmowała całokształt twórczości artysty począwszy od rysunków z lat 30-tych XX wieku, związanych z przynależnością do grupy artystycznej o nazwie Szczep Rogate Serce, kończywszy na późnych pracach z lat 90-tych. Prace przedstawione na wystawie pochodziły zarówno ze zbiorów prywatnych jak i państwowych.

Czytaj więcej...

Informacja dla Kandydatów ( absolwentów Gimnazjów i Szkół Podstawowych ) w związku z postępowaniem rekrutacyjnym!!!

W związku z licznymi pytaniami absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych zainteresowanych kształcenie w Liceum Ogólnokształcącym z innowacją pedagogiczną obrona terytorialna w naszej szkole - dotyczących maksymalnej liczby uczniów przewidzianych do przyjęcia do tych klas informuję, że Komisja Rekrutacyjna podjęła decyzję o zwiększeniu limitu naboru do obu ww. klas do 30 uczniów. Stosowna poprawka zostanie uwzględniona w elektronicznym systemie naboru w najbliższym czasie.

HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – SPOTKANIE Z WYKŁADOWCĄ WYŻSZEJ SZKOŁY ZARZĄDZANIA I INFORMATYKI W RZESZOWIE W RAMACH PROJEKTU „CIEKAWA LEKCJA”.

Dnia 27 maja 2019 roku uczniowie klas hotelarskich, żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w projekcie „Ciekawa lekcja”, organizowanym przez WSIiZ w Rzeszowie. Młodzież brała udział w zajęciach prowadzonych przez doświadczoną kadrę WSIiZ oraz miała możliwość poszerzyć swoją wiedzę z zakresu hotelarstwa oraz obsługi konsumenta a także poznać nowoczesne narzędzia dydaktyczne. W ramach „Ciekawej lekcji” pani mgr Beata Dec przeprowadziła zajęcia z 3 tematów tj. Turystyczny biznes, Najbardziej niesamowite hotele świata, Profesjonalna obsługa klienta w gastronomii. A oto jak uczniowie opisują tą lekcję.

Czytaj więcej...

Obóz klasy mundurowej 22-24 maja 2019

Czytaj więcej...W dniu 22 maja o godzinie 8 rano rozpoczął się trzy dniowy obóz mundurowy dla klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego z ZSZ w Pustkowie – Osiedlu. Pierwszym punktem programu były zajęcia na strzelnicy w Tarnowie. Młodzież uczestniczyła w szkoleniu przeprowadzonym przez Pana  p.płk. rez. Wojciecha Szmajdę z  zakresu:  budowy broni,  zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się bronią,  zasad i warunków strzelania,  warunków bezpieczeństwa  na strzelnicy.

Czytaj więcej...

Informacja dot. bezpieczeństwa w szkole.

Informuję, że w dniu 29 maja 2019r. o godz 16.30 odbędzie się w szkole zebranie dla Rodziców/Opiekunów naszych uczniów poświęcone procedurą bezpieczeństwa obowiązujące na terenie ZSZ w Pustkowie-Osiedlu oraz przekazana informacja o osobach i instytucjach, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej  i wychowawczej.
 

Budowa broni, zatrzymanie pojazdu oraz kontrola osób na punkcie kontrolnym to kolejne etapy szkolenia młodzieży w ramach zajęć z edukacji mundurowej.

Czytaj więcej...W dniu 9 maja 2019 roku uczniowie klasy mundurowej po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach z edukacji mundurowej przygotowanych przez żołnierzy 33 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy. Uczniowie zostali powitani przez por Mariusza Pustułkę który przedstawił cele i założenia dzisiejszych zajęć. Młodzież została  podzielona na trzy grupy i kolejno uczestniczyła w następujących zajęciach.

Czytaj więcej...