WYWIADÓWKA!!!!

10-01-2020r. /tj. piątek/ o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie wywiadowcze z rodzicami uczniów naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy.

Bóg rodzi się w codzienności…

Czytaj więcej...W tym roku klasy pierwsze  wraz z wychowawcami  zaprosiły  wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów na nietypowe jasełka. Sceny, które mieli okazję zobaczyć widzowie, zostały zainspirowane życiem, problemami, które nie są obce naszemu pokoleniu.  Można było odnaleźć w nich i myśli Matki Teresy z Kalkuty, która całym swoim życiem stawała w obronie innych, i  tematy związane z przeciwdziałaniem przemocy i agresji - również tej słownej.

Czytaj więcej...

„DOPÓKI CZAS MACIE DOBRO CZYŃCIE”

Czytaj więcej...5 XII obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariusza w związku z tym w naszej szkole odbyła się akademia przygotowana przez Szkolne Koło Caritas oraz Szkolny Klub Wolontariatu

            Wolontariat kojarzy się ludziom z pracą z której nic nie ma. W rzeczywistości jest jednak inaczej, każdy kto pomaga uczy się odpowiedzialności, cierpliwości i dzielenia się z innymi swoją pracą. W naszej szkole jest kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy chcą poświęcać swój czas i siły na pomoc potrzebującym.

Czytaj więcej...

WIKTORIA ŚWIĘTOŃ – STYPENDYSTKA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Czytaj więcej...Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie zatwierdził listy rankingowe wniosków dla uczniów zdolnych szkół ponadpodstawowych. Otrzymała je również Wiktoria Świętoń - uczennica klasy III technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu. Opiekunem zaś tej ambitnej, młodej osoby jest pani Bernadetta Ząbek nauczycielka przedmiotów zawodowych hotelarskich.

PRZYSZŁE STEWARDESY UCZYĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – SPOTKANIE Z DORADCĄ DS. PIELĘGNACJI I WIZAŻU

Czytaj więcej...W grudniu 2019 roku odbyło się spotkanie z cyklu „Uczymy się od zawodowców”. Przyszłe stewardesy z 2 klasy technikum hotelarskiego poznały trudną sztukę wizażu, dzięki zaproszonej p. Marcie Kałuża, niezależnej dyrektor sprzedaży produktów kosmetycznych Mary Kay. Uczennice dowiedziały się, jak prawidłowo należy dbać o skórę i w jaki sposób prawidłowo nałożyć makijaż. Dbałość o zdrowie i higienę osobistą jest czynnikiem zewnętrznym, ale równie ważnym jak cechy osobowościowe, ponieważ zapewnia łatwość w kontaktach z ludźmi i brak barier porozumiewania się.

Czytaj więcej...

Święta czuć było już w powietrzu…

Czytaj więcej...Na początku grudnia, kiedy wystawy sklepowe zapełniły bożonarodzeniowe dekoracje, a i w krajobrazie najbliższej okolicy pojawiły się świąteczne iluminacje, czuć było zbliżające się święta.

W naszej szkole nie zabrakło wydarzeń, które te święta krok po kroku odmierzały.

W salach lekcyjnych pojawiły się świąteczne dekoracje, a nawet żywe choinki. Trwały próby jasełek, a klasy wraz z wychowawcami ustalały menu na wigilie klasowe.

Czytaj więcej...

„Oblicza wody” – XIV Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego z udziałem naszych uczniów

  Czytaj więcej...  Starostwo Powiatowe w Dębicy i Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy zorganizowały w dniu 11 grudnia b.r. XIV Sejmik Ekologiczny ,,Oblicza wody", który cieszył się dużą popularnością wśród uczniów szkół średnich i podstawowych. 

     Zaproszonych gości ,nauczycieli i licznie zgromadzoną młodzież serdecznie przywitała i wprowadziła w tematykę sejmiku Renata Zięba dyrektor ZS nr 4 w Dębicy. M. Depa-Muniak - właścicielka Firmy Apetyt na Zdrowie przedstawiła prezentację ,,Wpływ wody na zdrowie człowieka – znaczenie wody w żywieniu".

Czytaj więcej...

Udział naszych uczniów w ,,III Podkarpackich Wykładach z Ekologii i Ochrony Środowiska" w ramach poszerzenia z biologii i działań LOP

Czytaj więcej...20 uczniów naszej szkoły z  I klasy liceum ogólnokształcącego uczestniczyło  w wykładach poświęconych ekologii i ochronie środowiska   w Państwowej Wyższej Szkoły  Zawodowej w Krośnie w ramach  poszerzenia z biologii i działań LOP:  

- ,,Lasy – gospodarcze znaczenie dla środowiska, społeczeństwa i gospodarki” dr inż. T. Dudek Uniwersytet Rzeszowski

Czytaj więcej...

Spotkanie promocyjne dla uczniów z klas maturalnych

Czytaj więcej...17 grudnia 2019 odbyło się spotkanie żołnierzy 33 blp z Dębicy  z pełnoletnimi uczniami naszej szkoły. Prowadzący spotkanie ppor. Adam Szela poinformował uczniów o warunkach jakie trzeba spełnić aby dostać się do Wojsk Obrony Terytorialnej.   Żołnierze st.szer Dorota Filarska oraz st. kapral Andrzej Lis przedstawili uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy 33 blp z Dębicy oraz zachęcili młodzież do wstąpienia  w szeregi wojska. Wystąpienia były ilustrowane prezentacją multimedialną. Młodzież mogła też zapoznać się z treścią ulotek informacyjnych.

Musztra zespołowa i indywidualna klas pierwszych.

Czytaj więcej...W dniu 12 grudnia 2019 r  odbyły się kolejne zajęcia  z edukacji mundurowej dla uczniów klasy Liceum Ogólnokształcącego.  Dzisiaj st. szer. Jan Rec żołnierz kompanii reprezentacyjnej WP służący obecnie w 33 blp z Dębicy  zapoznał uczniów klasy pierwszej LO z podstawami regulaminów musztry. Uczniowie ćwiczyli ustawienia w dwójkach i oddawanie honorów oraz przemieszczanie się w marszu. Podczas tych zajęć młodzież  poznała podstawy musztry indywidualnej i zespołowej.

Czytaj więcej...

Karabin UKM 2000 i doskonalenie postaw strzeleckich.

Czytaj więcej...W dniu 12 grudnia 2019 r odbyły się kolejne zajęcia uczniów klas mundurowych z żołnierzami 33 blp z Dębicy. Ćwiczenia  zorganizowane zostały na terenie naszej szkoły, kadeci zostali podzieleni na trzy punkty szkolenia.

I - na pierwszym stanowisku młodzież miała możliwość pracować na szkolnym  karabinie UKM 2000 oraz nauczyła się tworzyć taśmę nabojową. Uczniowie zapoznali się z budową, przeznaczeniem  i obsługą karabinu. Szkolenie prowadził st.szer. Jakub Rój 

Czytaj więcej...

Samoobrona klas pierwszych c.d.

Czytaj więcej...10 grudnia 2019 roku odbyły się kolejna zajęcia z samoobrony dla klas pierwszych. Uczniowie doskonalili poznane wcześniej elementy obezwładniania przeciwnika, poruszania się w walce. Następnie uczyli się wyprowadzać różnego rodzaju ciosy oraz jak bezpiecznie upadać podczas walki. Prowadzący zajęcia ppor. Adam Szela zwracał szczególna uwagę na utrzymanie prawidłowej postawy podczas wyprowadzania ciosów.

Czytaj więcej...

Oliwia Pietrucha w półfinale Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Czytaj więcej...Uczennica naszej szkoły Oliwia Pietrucha wzięła udział w Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Uniwersytet Warszawski.

            20 października 2019 rozpoczął się pierwszy etap olimpiady na który Oliwia wysłała esej pt. „Bezpieczeństwo to priorytet.” Praca Oliwi została pozytywnie oceniona i uczennica dostała się do etapu okręgowego.

Czytaj więcej...

Specjalistyczne zajęcia klasy mundurowej.

Czytaj więcej...W dniu 27 listopada 2019 roku odbyły się kolejne zajęcia z edukacji mundurowej dla klasy 2 i 3 liceum z Pustkowa Osiedla.

Zajęcia przygotowane przez żołnierzy 33 BLP z Dębicy zorganizowane zostały na terenie byłej strzelnicy garnizonowej w Pustkowie Osiedlu. Podczas dzisiejszego szkolenia uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy ćwiczebne.

Czytaj więcej...

Wizyta w Hotelu Lord i Stomilance

Czytaj więcej...W dniu 7.11.2019r. miała miejsce wycieczka zorganizowana dla uczniów klas gastronomicznych i hotelarskich do restauracji Stomilanka i Hotelu Lord znajdujących się w Dębicy.

Wycieczka składała się z dwóch części. Pierwsza z nich miała na celu pokazanie najnowocześniejszych urządzeń gastronomicznych jakimi mogą się pochwalić najlepsze restauracje oraz z jakich elementów musi składać się dobrze prosperująca restauracja.

Czytaj więcej...

UCZYMY SIĘ OD ZAWODOWCÓW – SZKOLENIE PT. „PROFESJONALNE ŚRODKI CZYSTOŚCI, SPRZĘT I TECHNIKI UTRZYMANIA CZYSTOŚCI STOSOWANE W HOTELARSTWIE I GASTRONOMII”.

Czytaj więcej...Dnia 19 listopada 2019 r. młodzież z klas hotelarskich i gastronomicznych uczestniczyła w szkoleniu z zakresu „Profesjonalnych środków czystości, sprzętu i technik stosowanych w hotelarstwie i gastronomii”. Szkolenie obejmowało zakres wiadomości i umiejętności niezbędnych do zdania egzaminu z kwalifikacji T.12 i T.6. prowadzone było przez Tomasz Gruszczyńskiego przedstawiciela firmy Profit.

Czytaj więcej...

HOTELARZE STEWARDZI UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – SPOTKANIE Z MANAGERAMI HOTELU AMBASADORSKI **** I METROPOLITAN *** W RZESZOWIE

Czytaj więcej...W listopadzie hotelarze z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa brali udział w wycieczce przedmiotowej do Rzeszowa. Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z usługami noclegowymi, żywieniowymi i dodatkowymi świadczonymi w Hotelu Ambasadorski **** i Metropolitan **** w Rzeszowie. Program wycieczki przygotowała Pani Bernadetta Ząbek nauczycielka przedmiotów zawodowych. Oto jak opisują uczniowie tą niezwykłą lekcję:

Czytaj więcej...

„Dzień Otwartych Koszar” w dębickiej jednostce wojskowej

Czytaj więcej...W piątek, 15 listopada, uczniowie klas pierwszych liceum o profilu „mundurowym” mieli możliwość zapoznania się z realiami i specyfiką służby w Wojskach Obrony Terytorialnej podczas organizowanych w jednostce przy ul. Kościuszki w Dębicy „Dnia Otwartych Koszar”.

Tego  dnia Podkarpacka Brygada na kilka godzin otworzyła swoje bramy dla uczniów szkół ponadpodstawowych we wszystkich batalionach lekkiej piechoty wchodzących w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Czytaj więcej...

Wojewódzki półfinał w badmintonie chłopców.

Czytaj więcej... W dniu 15 listopada uczniowie naszej szkoły Strączek Patryk  oraz Maksymilian Gajda  wzięli udział w wojewódzkim półfinale w badmintonie w Ropczycach. W zawodach wzięło udział 12 drużyn z różnych szkół ponadgimnazjalnych.

Chłopcy wyszli z grupy i bo bardzo zaciętym pojedynku uplasowali się na 5 miejscu.

Uczniów do zawodów przygotowywała Pani Justyna Szerszeń

Czytaj więcej...

Powiatowa licealiada w tenisie stołowym 2019

Czytaj więcej... W dniu 14 listopada 2019 r  w Brzostku odbyła się powiatowa licealiada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, w której uczestniczyli nasi uczniowie. W zaciętej rywalizacji uczestniczyły szkoły ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego.

Nasza reprezentacja w składzie:

Dziewczęta: Wiktoria Barnaś, Weber Oliwia, Kinga Lis   zajęły miejsce 8 miejsce.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krynicy i Wierchomli klasy III Tż III Th i III Ti w ramach działań poznawania piękna polskich gór.

    Czytaj więcej...Zrealizowaliśmy program, który obejmował zapoznanie się z osobliwościami Krynicy, Pijalnią Wód Mineralnych, przepięknym sięgającym historią do XIX wieku Domem Zdrojowym, wspaniałymi krajobrazami szczególnie efektownie oglądanymi z Góry Parkowej. Wędrówce na Górę Parkową towarzyszyło oglądanie osobliwości flory i fauny w tym stanowisk roślin i zwierząt chronionych.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości 2019

Czytaj więcej...W dniu 11 listopada 2019 r  o godzinie 10.15 rozpoczęły się obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Dębicy. Najpierw odmówiono  uroczystą modlitwę na Placu Gryfitów przy figurze Matki Bożej Niepokalanej. Następnie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie – Osiedlu wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły wzięli udział Mszy Świętej w kościele Św. Jadwigi.

Czytaj więcej...

Lekcja Śpiewu Patriotycznego “Wyśpiewajmy razem Historię”

Czytaj więcej...W dniu 10.11.2019 r uczniowie naszej szkoły oraz Pani Justyna Szerszeń wzięli udział w Lekcja Śpiewu Patriotycznego. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzisiaj w podziemiach klasztoru przy ul. Krakowskiej 15 odbyła się zorganizowana przez Siostry Służebniczki Lekcja Śpiewu Patriotycznego “Wyśpiewajmy razem Historię” pod dyrekcją Pawła Adamka i przy akompaniamencie akordeonisty Stanisława Wiktora.

Czytaj więcej...

„Niepodległa do hymnu”.

Czytaj więcej...W piątek, 8 listopada 2019 r. cała społeczność naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu”. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się przed budynkiem aby najpierw wysłuchać krótkiej historii hymnu narodowego przedstawionej przez panią Dorotę Sadkowską – Kaczka. Następnie punktualnie o godzinie 11:11 uroczyście zaśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" - naszego hymnu narodowego.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia pocztów sztandarowych

Czytaj więcej...W dniu 8 listopada br. kadeci z klas 1 wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez miasto Dębica. Miało ono na celu przygotować młodzież z pocztów sztandarowych do uroczystości z okazji 11 listopada. Przećwiczono cały ceremoniał, który będzie się odbywał z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, zaznajomiono się także z programem uroczystości.

Czytaj więcej...

IV Powiatowy Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej „ Polski my naród..”.

Czytaj więcej...Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej- Curie wraz z Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie Osiedlu w sposób szczególny upamiętnili 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, organizując ze Starostwem Powiatowym w Dębicy IV Powiatowy Festiwal  Piosenki i Pieśni Patriotycznej „ Polski my naród..”.

Tegoroczny festiwal, który odbył się 6 listopada w CKiB w Pustkowie –Osiedlu, przebiegał pod hasłem „ Była, jest i będzie.”

Organizacją przedsięwzięcia z ramienia naszej szkoły zajęli się pan Dyrektor Sławomir Słyś i pani Jolanta Urbańska, a autorkami dekoracji były panie: Bernadeta Krupa, Bernadetta Ząbek oraz pani Małgorzata Fornek.

Czytaj więcej...

Marnując żywność - marnujesz planetę

    Czytaj więcej...Corocznie w  naszej szkoły obchodzimy Światowy Dzień Żywności. Jego celem jest pogłębienie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem. Podejmuje się szereg inicjatyw pragnąc zwrócić uwagę na paradoks związany z tym że problem niedożywienia ciągle dotyczy kilku milionów ludzi żyjących w ubóstwie gdy jednocześnie znajdujemy się w europejskiej czołówce jeśli chodzi o marnowanie żywności.

Czytaj więcej...

,,Trucizny z domowego komina” – cykl działań podejmowanych w Naszej szkole.

   Czytaj więcej... Szósty  rok trwa podjęta z inicjatywy p. dyrektora Sławomira Słysia, przy aktywnej pomocy pani Joanny Przeworskiej z Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Dębicy akcja ,,Trucizny z domowego komina” propagująca konieczność działań zapobiegających paleniu śmieci w domowych kotłach.

    Polega ona na zorganizowaniu w Naszej szkole V edycji konkursu na plakat oraz prezentację multimedialną pod tytułem „Trucizny z domowego komina”, informującą o wpływie  zanieczyszczeń emitowanych z domowych palenisk na środowisko przyrodnicze i zdrowie człowieka, dla uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu dębickiego.

Czytaj więcej...

Brązowy medal dla Naszych uczennic!!!

Czytaj więcej...W dniu 29.10.2019r. odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół które zostały podzielone na 2 grupy. My zostaliśmy rozlosowani z II LO ZSZ nr1 oraz ZS w Brzostku. Rozpoczęcie zawodów zainaugurowaliśmy spotkaniem z II LO.

Bardzo dobrze zaczęliśmy bo  od prowadzenia (2:0). Niestety do przerwy było już (2:2) a cały pojedynek zakończył się dla nas przegraną (2:4).

Czytaj więcej...