Przystanek – ZDROWIE

Czytaj więcej...W roku szkolnym 2018/2019 Szkolne Koło Profesjonalnej Obsługi Gości w ramach swojej działalności proponuje swoim członkom i wszystkim zainteresowanym tematem zdrowia realizację programu tego koła pod hasłem Przystanek – Zdrowie. Podczas realizacji tego małego szkolnego projektu chcemy zorganizować, w miarę możliwości, szereg spotkań dotyczących zdrowego stylu życia, przygotowywania zdrowych przekąsek i smakołyków, napojów w połączeniu z profesjonalną obsługą gościa.

Czytaj więcej...

Agnieszka Bochenek wyróżniona w Gminnym Konkursie Recytatorskim

Czytaj więcej...„Nasza Niepodległa” to hasło tegorocznego Gminnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Literatury Patriotycznej zorganizowanego w dniu 19 października przez  Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Konkurs, dzięki tematyce recytowanych utworów oraz wysokiemu poziomowi, który zaprezentowali uczestnicy (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkoły średniej) świetnie wpisywał się  w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

Nauczycielom – w dniu ich święta Dzień Edukacji Narodowej 2018

Czytaj więcej...Dzień Edukacji Narodowej to coroczne święto całej oświaty. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Przygotowali ją uczniowie kl. II TŻHI i II LO oraz zgodnie z tradycją – wsparł Samorząd Uczniowski z opiekunem, p. Reginą Dykiel.

Oprawą artystyczną zajęła się p. Małgorzata  Fornek. Uroczystość poprowadziły Karolina Siwula, Wiktoria Świętoń i Karolina Zawora.

Na akademii obecni byli dyrektor szkoły p. Sławomir Słyś, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji.

Czytaj więcej...

Klasa mundurowa doskonaliła strzelanie na strzelnicy.

Czytaj więcej...W dniu 11 października 2018 r.  na Strzelnicy  w Tarnowie odbyło się szkolenie oraz praktyczne strzelanie dla uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie - Osiedlu. Zajęcia na strzelnicy odbyły się w ramach zaplanowanych ćwiczeń praktycznych dla klasy mundurowej. Młodzież uczestniczyła w szkoleniu przeprowadzonym przez Panią Justynę Szerszeń z  zakresu:  budowy broni,  zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się bronią,  zasad i warunków strzelania,  warunków bezpieczeństwa  na strzelnicy.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu "Promieniowanie ojcostwa"

Zaproszenie

Dyrekcja oraz Szkolne Koło Caritas
działaj
ące przy ZSZ w Pustkowie Osiedlu
 serdecznie zapraszają

na uroczyste ogłoszenie
 wyników  i wręczenie nagród
w III Konkursie Poetycko-Literackim
„Promieniowanie ojcostwa”
poświęconym Janowi Pawłowi II.

Uroczysta Akademia odbędzie się
16 października 2018r. o godzinie 1100

w ZSZ w Pustkowie-Osiedlu

„WYMAGANIA STAWIANE KANDYDATOM NA STEWARDESĘ” – lekcja w ramach innowacji steward/stewardesa.

Czytaj więcej...We wrześniu 2018r. w klasie I technikum hotelarskiego została przeprowadzona lekcja pt. „Wymagania stawiane kandydatom na stewardesę i stewarda”. Lekcja ta odbyła się w ramach innowacji, której głównym celem jest rozwijanie zainteresowań młodzieży branżą turystyczną i obsługą ruchu pasażerskiego w transporcie lotniczym i morskim. Na lekcji młodzież dowiedziała się, że przy ocenie kandydatek podczas rekrutacji brane są pod uwagę następujące wymagania: dobry stan zdrowia, wykształcenie, znajomość języków obcych, odpowiedni wzrost, brak widocznych tatuaży jak również sposób bycia, kultura osobista, sposób wyrażania się, tzw. nastawienie na klienta, miła powierzchowność, umiejętność współpracy w zespole.

Czytaj więcej...

Wojskowe szkolenie instruktorsko - metodyczne dla nauczycieli klas mundurowych.

Czytaj więcej...Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu  od lat kształci klasy o profilu mundurowym. W październiku nauczycielka ZSZ  -  Pani Justyna Szerszeń wzięła udział
w 7 edycja wojskowego szkolenia instruktorsko - metodycznego dla nauczycieli.

45 pedagogów  z różnych szkół średnich z całej Polski  przez 5 dni uczestniczyło  w szkoleniu poligonowym w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Klasa mundurowa ćwiczy postawy – Regulaminy musztry.

 Czytaj więcej...W dniach 13 i 20 września  2018 r odbyły się zajęcia dla  kadetów klasy mundurowej z ZSZ w Pustkowie Osiedlu  z zakresu edukacji wojskowej - regulaminu musztry.

Ćwiczenia dla klasy pierwszej  prowadziła  absolwentka klasy mundurowej Julia Kędzierska. Uczniowie uczyli się przyjmować postawę swobodną i  zasadniczą którą będą wykorzystywać podczas wystąpień indywidualnych i grupowych.

Czytaj więcej...

5 października 2018 – Światowy Dzień Uśmiechu

Czytaj więcej...Nigdy nie żałuj uśmiechu

Uśmiech jest mową duszy

Gdy słowa nic nie pomogą

Uśmiech serca poruszy

To radosne święto uśmiechu obchodzone tradycyjnie od 1999 roku w pierwszy piątek października zagościło również w progach naszej szkoły. Szkolne Koło Caritas wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowało Dzień Uśmiechu dla przedszkolaków z miejscowego przedszkola.

Czytaj więcej...

KONKURS PLASTYCZNY "TRUCIZNY Z DOMOWEGO KOMINA"

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu

oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy

zapraszają młodzież VII i VIII klas szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do udziału w Konkursie Plastycznym ,,Trucizny z domowego komina”

         Prosimy o  poinformowanie nas o uczestnictwie w konkursie do

 dnia 22  października 2018r.

         Konkurs odbędzie się 31 października 2018r. o godzinie 9.30.

Czytaj więcej...

HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – NAUKA NIE TYLKO W SZKOLE, ALE I W HOTELU.

Czytaj więcej...W trakcie teoretycznych zajęć, które odbywają się w pracowni przedmiotowej, jak również podczas zajęć praktycznych, które odbywają się w hotelu, uczniowie z klasy II technikum hotelarskiego, stale korzystają z doświadczenia przedsiębiorców z branży hotelarskiej oraz kadry zarządzającej. W ramach podpisanego porozumienia ZSZ i Hotelu Lord w Dębicy, uczniowie mogą stosować wiedzę zdobytą w szkole i doskonalić swoje umiejętności w funkcjonującym zakładzie noclegowym. 

Czytaj więcej...

„PROMEM PO ZAWÓD” – STAŻE NA PROMACH UNITY LINE, POLSKA - SZWECJA

Czytaj więcej...Kolejni uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu, tym razem z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych w ramach podpisanej umowy z firmą Unity Line Limited odbyli 2 - tygodniowe staże na promie „Gryf”. Uczniowie codziennie przemierzali trasę Świnoujście – Trelleborg.  Oto jak opisują: „Dwa tygodnie spędzone na promie "Gryf" Unity Line będę na pewno wspominać długimi latami. Nie każdy ma okazję na odbycie takich praktyk. Wstawanie rano ze świadomością, że za oknem jest piękne, niebieskie morze jest ogromną odskocznią od rzeczywistości, jaka jest na lądzie.

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI W NASZEJ SZKOLE

27 września w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie był obchodzony Światowy Dzień Turystyki. World Tourism Day – to święto, które zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Prognozy pokazują, że do 2030 roku 25% zatrudnionych będzie pracować na rynku turystyki, począwszy od bezpośredniej obsługi klienta po promocję regionu. W naszej szkole jest wielu uczniów oraz nauczycieli, którzy lubią podróżować. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazanie jak wpływa na społeczne, kulturowe, ekonomiczne wartości na całym świecie.

Czytaj więcej...

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych i awanse dla klasy mundurowej

Czytaj więcej...To już tradycja naszej szkoły, że w pierwszym miesiącu nauki uczniowie klas pierwszych zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów szkoły średniej podczas uroczystości ślubowania.

Tegoroczne wydarzenie poprowadziły uczennice kl. II TH: Karolina Zawora i Wiktoria Świętoń.

Uczniowie klas pierwszych: TH i TŻ oraz LO z innowacją pedagogiczną – Obrona Terytorialna złożyli przyrzeczenie. Ślubowali na Sztandar Szkoły, że staną się godnymi jej tradycji, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz szanować symbolikę i tradycję ZSZ im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pustkowie – Osiedlu.

Czytaj więcej...

III Powiatowy Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Polski my naród..."

Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu,

Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu

serdecznie zapraszają wszystkich uczniów kl. 8 szkół podstawowych i 3 kl. gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału  III Powiatowym Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Polski my naród..." - "My dla Niepodległej"

Czytaj więcej...

Akcja „Sprzątanie Świata”

Czytaj więcej...W dniu 26.09.2018 zgodnie z tradycją lat ubiegłych uczniowie ZSZ w Pustkowie Osiedlu ,I kl. technikum żywienia i usług gastronomicznych ,technikum hotelarstwa oraz klasy I liceum ogólnokształcącego  wzięli  wraz z nauczycielami udział w akcji „Sprzątanie Świata – nie ma śmieci są surowce”.

Czytaj więcej...

Wycieczka na Politechnikę Rzeszowską Wydział Inżynierii Środowiska klasy II i III tż w ramach działań Ligi Ochrony Przyrody i poszerzenia z biologii.

   Czytaj więcej...

Zgodnie z zainteresowaniami naszych uczniów zrealizowaliśmy program, który obejmował zapoznanie z zapleczem laboratoryjnym Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej:

    - Laboratorium Ogrzewnictwa i Ciepłownictwa gdzie poznaliśmy  metody i urządzenia do odzyskiwania ciepła

    -Laboratorium Konwersji Energii i Proekologicznych Technologii wyposażone  między innymi w analizator gazów z różnych procesów technologicznych, bombę kolorymetryczna do pomiaru energii paliw cieplnych oraz produktów spożywczych

Czytaj więcej...

PLEBISCYT "NAUCZYCIEL NA MEDAL"

NASI NAUCZYCIELE ZOSTALI NOMINOWANI W PLEBISCYCIE

„Nauczyciel na medal”

Bardzo prosimy o oddawanie głosów poprzez wysłanie SMS-a:

MAŁGORZATA FORNEK

SMS o treści : NNM.848 na numer: 72355 (koszt smsa 2,46 z Vat)

HALINA LICHWA

SMS o treści : NNM.674 na numer: 72355 (koszt smsa 2,46 z Vat)

 

Serdecznie dziękujemy :)

 

HOTELARZE DZIELĄ SIĘ SWOIMI PASAJAMI - 300 KILOMETRÓW NA ROWERZE

Czytaj więcej...Pomysł o „zdobyciu” Warszawy zrodził się rok temu. W końcu, kto „złapie bakcyla” rowerowania zawsze mu mało. Przegląd trasy, roweru odbywał się, co jakiś czas. W końcu nadszedł czas wakacji. I myśl „teraz albo nigdy” oraz decyzja „jutro ruszamy”. Pogoda nie zapowiadała złych warunków. Lekki wiatr, chłodno (wręcz idealnie na wyprawę) ostatnie zakupy, spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy do saszetki i na bagażnik, części zamienne w zanadrzu, telefon naładowany.  Pobudka o 5 rano, ostatni rzut oka na rower i bagaż, zjedzenie porządnego śniadania i ruszamy. 

Czytaj więcej...

Zebranie z rodzicami.

W dniu 26-09-2018r. (środa) odbędzie się zebranie z rodzicami wg poniższego harmonogramu:

- klasa I LO i I Tżh oraz klasa II LO o godz 16:30

- pozostałe klasy o godz. 17:00

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Konkurs poetycko-literacki "Promieniowanie ojcostwa"

STAROSTWO POWIATOWE W DĘBICY

DZIEKAN ROMAN WOŹNY – PROBOSZCZ PARAFII PW. ŚW. STANISŁAWA BM W PUSTKOWIE – OSIEDLU

ORAZ SZKOLNE KOŁO CARITAS W ZSZ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE

W PUSTKOWIE – OSIEDLU

serdecznie zapraszają wszystkich uczniów kl. 8 szkół podstawowych i 3 kl. gimnazjum oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Poetycko – Literackim przebiegającym pod hasłem XVIII Dnia Papieskiego: „Promieniowanie ojcostwa".

Czytaj więcej...

STARTUJEMY W NOWY ROK SZKOLNY

Czytaj więcej...„Za chwilę otworzą się drzwi,

Szeroko, prawie na rok

I będzie w ławkach gwar, szum i tłok.”

 3 września 2018r., po dwóch miesiącach letnich wakacji, spotkaliśmy się w ZSZ w Pustkowie – Osiedlu, aby oficjalnie zainaugurować nowy rok szkolny.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 3 września 2018r. (tj.poniedziałek) w następującym porządku:

godz. 8:00 - Msza Św. w Parafii św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu,

godz. 9:00 - oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego na holu głównym szkoły.

Po oficjalnej części uroczystości młodzież spotka się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Konferencja dla nauczycieli!

13-08-2018r. (poniedziałek) o godz. 11:00 - odbędzie się konferencja zatwierdzająca aneks nr 1 do arkusza organizacyjnego.

29-08-2018r. (środa) o godz. 9:30 - odbędzie się konferencja podsumowująca rok szkolny 2017/2018.

30-08-2018r. (czwartek) o godz. 9:00 - odbędzie się konferencja rozpoczynająca nowy rok szkolny 2018/2019.

XV edycja konkursu ,,Ja i moje środowisko" ,, Wpływ zanieczyszczeń środowiska na nasze zdrowie"

Czytaj więcej...odbyła się w naszej szkole 08 czerwca 2018 r. z udziałem Starosty Powiatu Dębickiego pana Andrzeja Reguły, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Powiatu Dębickiego Marka Miazgi, dr n. med. Lesława Ciepiela, specjalisty Wydziału Monitoringu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie Jolanty Ciba  oraz nauczycieli i uczniów z  dziesięciu gimnazjów : MG nr 1 w Dębicy, MG nr 2 w Dębicy, Mg nr 3 w Dębicy, MG nr 4 w Dębicy, ZS w Latoszynie,ZS w Pustkowie Osiedlu ,ZS w Paszczynie, ZS w Brzeżnicy, ZS w Pustyni, ZS w  Ociece.      

Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 22 czerwca 2018r.  w następującym porządku:

godz. 8:00 - Msza Św. w Parafii św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu

godz. 9:00 - oficjalne zakończenie roku szkolnego na holu głównym szkoły

Po oficjalnej części uroczystości młodzież spotka się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Było coś dla ciała i coś dla ducha

W środę 6 czerwca br. członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu wraz z opiekunem panią Bernadetą Krupą i ks. Januszem Boćkiem udali się na wycieczkę do grodu w  Stobiernej. W pierwszym etapie wycieczki – pielgrzymki udaliśmy się do Sanktuarium Narodzenia Maryi Panny  w Zawadzie. We  wspólnej modlitwie podziękowaliśmy za cały rok pracy Szkolnego Koła Caritas. Nasz pobyt w tym niecodziennym miejscu zaznaczyliśmy wpisem do księgi pamiątkowej odwiedzających Sanktuarium.

Czytaj więcej...

„Egzamin z radości” zaliczony

Czytaj więcej...Spośród osób, które brały udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Parafię pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, aż dwoje naszych uczniów wróciło z nagrodami za zajęcie III miejsca (Magdalena Wojciechowska z II TH i Karolina Zawora z I Th), a Wiktoria Świętoń z I Th otrzymała wyróżnienie. Wiktoria wzięła udział w dwóch kategoriach – tak, jak koleżanki napisała wiersz, ale to fotografia uśmiechniętego młodszego brata została zauważona.

Czytaj więcej...

HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO HOTELU BRISTOL***** I GRAND**** W RZESZOWIE

      Czytaj więcej... W środę tj. 30 maja 2018 roku wybrałyśmy się całą klasą pierwszą technikum hotelarskiego na wycieczkę przedmiotową do Rzeszowa, aby zapoznać się z funkcjonowaniem i wyposażeniem  -  4* Hotelu Grand Boutique, oraz jedynego na Podkarpaciu hotelu posiadającego 5*- Hotelu Bristol. Wycieczka ta bardzo mnie zaciekawiła i jest to kolejny wyjazd, który zaliczę do tych bardzo udanych, nie tylko z tego powodu, iż wycieczka przebiegła bardzo ciekawie i w miłym towarzystwie, ale również dlatego że,  na lekcji wcześniejszej w szkole, przygotowywałyśmy samodzielnie plan tej wycieczki, gdyż to również przyda nam się w naszym  zawodzie.

Czytaj więcej...

XXVI Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Podkarpacki Etap Okręgowy

Czytaj więcej...Uczniowie z ZSZ w Pustkowie - Osiedlu zwyciężyli etap powiatowy  XXVI Mistrzostwa  Pierwszej Pomocy PCK   i  reprezentowali powiat Dębicki w zawodach rejonowych zorganizowanych. w dniu 24 maja  w  Rzeszowie. Celem mistrzostw było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

PRAKTYKI ZAWODOWE W HOTELU REWITA W ZAKOPANEM

Czytaj więcej...W terminie od 23.04-11.05.2018 r. uczniowie z klasy II technikum hotelarskiego oraz żywienia i usług gastronomicznych odbyli praktyki w Wojskowym Domu Wypoczynkowym Rewita w Zakopanem - Kościelisko.  Pomimo, iż droga trwała około 5 godzin szybko nam minęła. Gdy dojechaliśmy na miejsce zostaliśmy zakwaterowani na pokojach i do końca dnia mieliśmy czas wolny. Widok z okna pokoju na Giewont zapierał dech w piersiach.

Czytaj więcej...