Biblioteka

Książki na zimowe wieczory

Zimowe wieczory już nastały i wcale nas nie oszczędzają, gdyż ciemno robi się już przed godziną 16. Tak czy inaczej, nie ma co narzekać, grunt to wziąć do ręki dobrą książkę i rozkoszować się jej klimatem w połączeniu ze słodkim gorącym kakaem lub pyszną aromatyczną herbatą.

                             A oto propozycje ocieplające mroźne dni:

b_150_100_16777215_00_images_grudz1.jpg„Zwyczajna łaska” – William Kent Krueger

 

         Historia opowiedziana z perspektywy Franka po upływie czterdziestu lat. Niezwykle poruszający rozrachunek chłopca próbującego zrozumieć otaczającą go rzeczywistość, która zdaje się rozpadać na jego oczach.

 

                      b_150_100_16777215_00_images_grudz2.jpg „Pina, zrób coś!”  -  Maciejka Mazan

                     Pina, Waltrauta, Weronika, Adrian, Helena, Monia i Jacuś są wręcz stworzeni do występowania przed publicznością, choć zrządzeniem losu na ogół bywa to kapryśna i wymagająca publiczność przedszkolna. Siódemkę przyjaciół różni niemal wszystko, łączy zaś płomienna miłość do sceny… a od pewnego czasu także panika. Przymuszeni bardzo poważnymi okolicznościami bohaterowie próbują bowiem zebrać zawrotną sumę, którą dotąd znali tylko ze słyszenia. Postawieni przed wyborem – czy narazić się na ośmieszenie, czy żyć ze świadomością, że zawiedli – radośnie wybierają ośmieszenie. W końcu śmiech to coś, w czym się specjalizują. Niewiele myśląc, wbrew zdrowemu rozsądkowi (w którym się NIE specjalizują) postanawiają zostać gwiazdami telewizyjnego konkursu talentów...

 

                b_150_100_16777215_00_images_grudz3.jpg  „Pechowa dziewczyna” – Aleksandra Mantorska

                        Julce Jastrzębskiej wali się świat. Najpierw rzuca ją chłopak, potem o mały włos (przypadkowo!) nie uśmierca szefa… Niezrażona niepowodzeniami postanawia utrzeć nosa swojemu byłemu i na dorocznej imprezie firmowej pokazać się z nowym wystrzałowym kolegą. Tylko skąd go wziąć? Niełatwa sprawa! Czy Julka dokona właściwego wyboru?

Zapraszam do szkolnej biblioteki!