Biblioteka

„Zima z książką”

b_150_100_16777215_00_images_ksiii.jpgZima to najbardziej tajemnicza i nostalgiczna pora roku. Takie też są książki polecane przez naszą szkolną bibliotekę z cyklu „Zima z książką”.

Aby podkreślić ten magiczny, uśpiony czas na długie, zimowe i mroźne wieczory, polecamy dwie najpiękniejsze powieści o miłości.

PS KOCHAM CIĘ” - Cecylii Ahern. Holly i Gerry od dzieciństwa stanowią nierozłączną parę. Rozumieją się wpół słowa, śmieją się nawet wtedy, kiedy się kłócą, nikt - a szczególnie oni - nie potrafi sobie wyobrazić, że mogliby się rozstać. A jednak... Śmierć Gerry'ego wstrząsnęła kobietą do głębi. Holly jest przekonana, że już nigdy nie zazna szczęścia. W dniu jej trzydziestych urodzin spotyka ją jednak coś, czego nie potrafi wytłumaczyć: otrzymuje list od nieżyjącego Gerry'ego. Po pierwszym liście przychodzą kolejne, a każdy kończy się takim samym dopiskiem: PS Kocham Cię. Na przekór wszystkiemu w sercu kobiety rozkwita nadzieja, bo miłość okazuje się silniejsza nawet od śmierci.

 

Pamiętnik” - Nicholasa Sparksa. W starym wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej. Noah Calhoun odczytuje ją wieczorami w domu opieki starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy w 1932 roku po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson - ich potajemne spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na czternaście lat...

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!