Biblioteka

Książka miesiąca - KWIETNIA

b_150_100_16777215_00_images_kwie.jpgCafe Plotka - Marta Fox

Życie prywatne osiemnastoletniej Oli oraz jej znajomych przypomina jeden wielki portal randkowy, którego uczestnicy uwielbiają karmić się plotkami. Każdy dzień jest dla nich jak teatralna improwizacja.

Czy jedna z takich improwizacji – casting na chłopaka – sprawi, że życie Oli stanie się tylko grą? Skąd się wzięła i do czego doprowadzi krzywdząca Olę plotka, która zaczyna rozprzestrzeniać się jak groźny wirus?

 Cafe Plotka to opowieść o sile plotki w dobie internetu i telefonii komórkowej. Także o poszukiwaniu przyjaźni i miłości w czasach, kiedy ekranem komputera próbujemy zastąpić ciepło dotyku.

Marta Fox poetka, powieściopisarka, eseistka. Wydała ponad 30 książek. Jej powieści dla młodzieży czytane są z ochotą przez dorosłych, a „dorosłe” przez młodzież.