Biblioteka

Świąteczna opowieść

b_150_100_16777215_00_images_opowiesc1.jpgŚwięta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej.  Z okazji Świąt polecam Wam zatem „Opowieść wigilijną.”

 

b_150_100_16777215_00_images_opowiesc2.jpgOpowieść o samotnym, bogatym i zgorzkniałym skąpcu Ebenezerze Scrooge'u, który nienawidzi Świąt Bożego Narodzenia. W noc wigilijną odwiedzają go cztery zjawy. Zabierają w podróż do czasu radosnego dzieciństwa i pełnej optymizmu młodości, w ponurą teraźniejszość i tragiczną przyszłość. Scrooge uświadamia sobie kogo skrzywdził, o jakich wartościach zapomniał i jaki będzie kres jego życia. Zrozumiawszy to, zmienia się w radosnego, szczodrego i życzliwego człowieka. Jest to pasjonująca lektura zarówno dla dzieci, jak i dorosłych czytelników. Bez względu na wiek warto bowiem przypominać sobie, jak wielką wartością w naszym życiu są serdeczność, pogoda ducha oraz obecność kochających nas i kochanych przez nas ludzi.

I na koniec dobra rada od redakcji 😊.

Idąc za słowami Jarosława Iwaszkiewicza, że „Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”, podzielmy się tym bogactwem z najbliższymi i podarujmy im na święta dobrą książkę.

Opracowała: redakcja koła dziennikarsko-czytelniczego