Spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej z Dębicy.

b_150_100_16777215_00_images_poloo.jpgW dniu 20.02.2020 odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej z Dębicy bryg.  Jackiem Pawłowskim. Strażak  przedstawił założenia  ogólnopolskiej  kampanii edukacyjno-informacyjnej  „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” dotyczącej zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Celem  dzisiejszych zajęć było  podniesienie świadomości  uczniów dotyczącą niebezpieczeństw związanych z pożarem, emisją tlenku węgla, zatruciem czadem oraz zapewnienia właściwej ewakuacji w chwili zagrożenia.

Zajęcia bardzo podobały się młodzieży, która z zaciekawieniem wysłuchała wykładu. Mamy nadzieję, iż zdobyta wiedza zostanie wykorzystana w praktyce i przyczyni się do realnego zwiększenia bezpieczeństwa w domach naszych uczniów.