„Dzień Otwartych Koszar” w dębickiej jednostce wojskowej

b_150_100_16777215_00_images_zgo1.jpgW piątek, 15 listopada, uczniowie klas pierwszych liceum o profilu „mundurowym” mieli możliwość zapoznania się z realiami i specyfiką służby w Wojskach Obrony Terytorialnej podczas organizowanych w jednostce przy ul. Kościuszki w Dębicy „Dnia Otwartych Koszar”.

Tego  dnia Podkarpacka Brygada na kilka godzin otworzyła swoje bramy dla uczniów szkół ponadpodstawowych we wszystkich batalionach lekkiej piechoty wchodzących w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Uczniom został zaprezentowany sprzęt będący na wyposażeniu brygady. Mieli też okazję poznać charakter służby w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej, zadawania pytań.

Była to wspaniała okazja aby poznać uzbrojenie dębickiej jednostki oraz zadać wiele nurtujących pytań. Żołnierze bardzo chętnie opowiadali o wszystkich technicznych parametrach oraz możliwościach wykorzystania broni w terenie. Młodzież dowiedziała się również o szkoleniach rotacyjnych czekających nowo przybyłych żołnierzy. Myślę, iż dla wielu  była to niezwykła okazja aby zapoznać się z praca i zadaniami wojska. Wielu naszych uczniów za pewne wiąże swoją przyszłość z pracą w służbach mundurowych więc była to już kolejna możliwość rozwijania swojej pasji.

Na przybyłych czekały też  inne atrakcje, m. in. ciepła, pyszna grochówka.

b_150_100_16777215_00_images_zgo2.jpgb_150_100_16777215_00_images_zgo3.jpg