HOTRLARZE STEWARDZI NA TARGACH GASTRONOMICZNO – HOTELARSKICH W RZESZOWIE

b_150_100_16777215_00_images_oli.jpgW dniach 16-17 października 2019 r. w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce odbyły się pierwsze i jedyne na Podkarpaciu targi dla branży gastronomicznej i hotelarskiej Horeka  Expo Rzeszów. Młodzież z Zespołu Szkól Zawodowych w Pustkowie Osiedlu wzięła udział w prezentacjach produktów, degustacjach, pokazach barmańskich i kulinarnych m.in. z kuchni molekularnej.

Na targach została zaprezentowana również oferta produktów spożywczych i napojów, sprzętu i wyposażenia dla hoteli i obiektów turystyczno – wypoczynkowych. Uczniowie z klasy 1 i 3 technikum hotelarskiego uczestniczyli również w szkoleniach z marketingu, sprzedaży i obsługi social media wraz z restauratorami i menagerami hoteli, które poprowadził zespół profesjonalistów z organizacji Hotele Plus. Na targach uczniowie uczestniczyli w pokazach kulinarnych przygotowanych przez szefa kuchni w Grand Hotel Boutiqnaue**** w Rzeszowie pana Kamila Tłuczka, który zakwalifikował się do prestiżowego konkursu – Kulinarny Puchar Polski. Tak opisują swoje wrażenia hotelarze:

„…AreG2A w Jasionce była piękna, naszą uwagę przykuł jej wygląd. Była podobna do kopuły, nad którą znajdowały się trzy łuki, cały budynek był oszklony, co nadawało mu elegancji. W środku było równie pięknie. Po środku znajdowała się lada, za którą znajdowała się pani i powitała nas bardzo miło. O wyznaczonym czasie mogliśmy przejść do miejsca, w którym znajdowały się różne stoiska. Od godz. 10.00 do 10.45 mieliśmy czas dla siebie i mogliśmy sami zwiedzać całe wnętrze, odwiedzać stoiska, kosztować przekąski oraz napoje i kupić produkty, które nam oferowano. Moją uwagę przykuł pięknie udekorowany stół, na którym znajdowały się  talerzyki, sztućce, serwetki oraz co bardzo ciekawe storczyki w miseczkach i kartki zwinięte w stożek, całość dopełniał czarny obrus. Podczas przeglądania ofert na stoiskach zakupiłam herbatę z leśnych owoców oraz cukier różany. Posmakowałam również kawy espresso zrobionej przez baristę, spróbowałam serów z mleka koziego, a także zobaczyłam jak tłoczy się olej i jak robi się bezy w kuchni molekularnej. Po wolnym czasie przyszła kolej na prezentację poświęconą recepcji. Dowiedzieliśmy się m.in. o tym jakie zadania wykonuje recepcjonista, o organizacji pracy na stanowisku, zasadach obsługi gości i siedmiu grzechach głównych według Jacka Piasty. Po spotkaniu i prezentacji mogliśmy powtórnie przechadzać się między stoiskami, razem z dwojgiem kolegów z klasy spróbowaliśmy kiełbasy i szynki z dzika i jelenia oraz miodu spadziowego, który był przepyszny. Po około pół godziny miała być kolejna prezentacja pt. „Jak zoptymalizować stronę internetową w google?”, a także czy warto wdrożyć program lojalnościowy. Około godz. 14.00 udaliśmy się do busa, który miał nas odwieź do domu. Podróż minęła bardzo dobrze, po drodze mogliśmy podziwiać panoramę miasta Rzeszów, a dalej pola, lasy, łąki. Targi bardzo mi się podobały, dzięki nim jeszcze bardziej zaciekawiło mnie hotelarstwo oraz praca recepcjonisty. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności będą dla mnie pomocą w przyszłej pracy, ale i nie tylko.”                             /Klaudia kl.1 technik hotelarstwa/

Bernadetta Ząbek

b_150_100_16777215_00_images_oli2.jpgb_150_100_16777215_00_images_oli11.jpgb_150_100_16777215_00_images_oli4.jpgb_150_100_16777215_00_images_oli5.jpgb_150_100_16777215_00_images_oli6.jpgb_150_100_16777215_00_images_oli7.jpgb_150_100_16777215_00_images_oli8.jpg