ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI W NASZEJ SZKOLE

b_150_100_16777215_00_images_turys2.jpg27 września w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie jest obchodzony Światowy Dzień Turystyki. World Tourism Day – to święto, które zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Prognozy pokazują, że do 2030 roku 25% zatrudnionych będzie pracować na rynku turystyki, począwszy od bezpośredniej obsługi klienta po promocję regionu. W naszej szkole jest wielu uczniów oraz nauczycieli, którzy lubią podróżować.

Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazanie jak wpływa na społeczne, kulturowe, ekonomiczne wartości na całym świecie.

Z tej okazji Karolina Siwula z klasy III technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa przygotowała dekorację na holu szkolnym. Dekoracja wykonana została w formie gazetki, na której przedstawiono ciekawostki ze świata turystyki i hotelarstwa.

Co roku organizatorom Światowego Dnia Turystyki towarzyszy inne hasło przewodnie, na przykład: „Turystyka wzbogaca” czy też „Turystyka odpowiedzią na wyzwanie zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia”.Co roku inne państwo zobowiązuje się do przewodniczenia obchodom Światowego Dnia Turystyki.

Bernadetta Ząbek

b_150_100_16777215_00_images_turys3.jpgb_150_100_16777215_00_images_turys4.jpg