Awans do finału Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie

b_150_100_16777215_00_images_bezpieczen.jpg24 stycznia w Rzeszowie odbył się II etap Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowany przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Uczennica 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego - klasa mundurowa z ZSZ w Pustkowie – Osiedlu, Monika ROGOWSKA podczas II etapu Konkursu wypełniła poprawnie test składający się z 30 pytań, uzyskała 27 pkt i awansowała do finału.

Na tym ostatnim etapie uczennica miała za zadanie udzielić pisemnej odpowiedzi na 1 zagadnienie wybrane z zestawu 3 pytań problemowych: „ Przestępczość narkotykowa w Polsce – skala, trendy, rodzaje przestępstw i system zapobiegania i zwalczania tych zjawisk.

Monika do Konkursu przygotowywana była przez Panią Justynę Szerszeń. Na pochwałę zasługuje zaangażowanie uczennicy, ponieważ zakres materiału do opracowania był ogromny.

Tematyka i zagadnienia Konkursu oparte były na programie realizowanym podczas zajęć w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa.

Obejmowały  problematykę bezpieczeństwa w tym m.in.:

  • zasady ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego,

  • system instytucji i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo,

  • podstawy prawne ścigania i wykrywania przestępstw i wykroczeń,

oraz podstawową wiedzę z zakresu kryminalistyki i kryminologii.

Tematyka konkursu obejmowała także zagadnienia z obszaru podstaw ustroju RP, instytucji państwowych, instytucji Unii Europejskiej oraz organizacji międzynarodowych w odniesieniu do zadań zapewnienia bezpieczeństwa.

Wyniki finału zostaną podane za kilka dni.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesu naszej uczennicy.

b_150_100_16777215_00_images_bezpieczenn.jpg