" EKONOMIA TO NAUKA, KTÓRA OMAWIA RZECZY DOSKONALE NAM ZNANE JĘZYKIEM, KTÓREGO NIE JESTEŚMY W STANIE ZROZUMIEĆ" - DICK ARMEY

b_150_100_16777215_00_images_konfer2.jpgW dniu 22 stycznia uczniowie kl.III tż uczestniczyli w zajęciach wyjazdowych przeprowadzonych przez wykładowców Urzędu Skarbowego w Dębicy.

Głównym celem warsztatów było nawiązanie współpracy z Urzędem Skarbowym oraz wyjaśnienie zagadnień związanych z trudną tematyką ekonomii.

Wykładowcy przygotowali dla uczniów  następujące tematy ;

- Podstawowe zagadnienia dotyczące rozliczeń podatkowych dla rozpoczynających działalność gospodarczą
- Omówienie zasad funkcjonowania i rozliczania z podatku VAT
- Rodzaje podatków  dochodowych w Polsce
- Rozliczenie z Urzędem Skarbowym
- Konsekwencje nie przestrzegania prawa podatkowego w Polsce.

Pracownicy Urzędu w sposób przystępny i miłej atmosferze  tłumaczyli uczniom jak funkcjonuje prawo podatkowe w Polsce.
Na zakończenie zostaliśmy obdarowani drobnymi upominkami; smycze, firmowe długopisy i odblaski.
Pani Dyrektor podziękowała za pomysł zorganizowania zajęć i zaprosiła do dalszej współpracy.

Halina Lichwa
b_150_100_16777215_00_images_konfer.jpgb_150_100_16777215_00_images_konfer1.jpg