HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – SPOTKANIE Z PANIĄ WETERYNARZ IZABELĄ KRAKOWSKĄ – DURDA

b_150_100_16777215_00_images_gazeta1.jpgNaszą szkołę odwiedziła lekarz weterynarii pani Izabela Krakowska – Durda. Przygotowała ona bardzo ciekawą prezentację o pupilach gości hotelowych, którymi najczęściej są koty i psy. Dzięki niej dowiedzieliśmy się wielu ważnych rzeczy, m.in. przyjmując pupila należy ustalić z gościem wiele ważnych kwestii tj.

- posiadanie książeczki zdrowia (ważne szczepienie na wściekliznę – 1 rok, odrobaczenie – 1 miesiąc),

- dodatkowe wyposażenie tj. osobne ręczniki, kuweta,

- dobry stan uzębienia,

- pobyt psa w pokoju bez właściciela,

- komfort akustyczny (szczekanie, wycie),

- miejsce wyprowadzania,

- utrzymanie porządku po swoim pupilu,

- pozostawianie zwierzęcia w niebezpiecznych miejscach tj. schody, windy, drzwi na fotokomórkę.

Wszystkie sprawy związane z pobytem zwierzęcia należy zapisać w regulaminie hotelowym. Właściciel hotelu powinien również podpisać umowę o współpracę z lekarzem weterynarii w razie udzielania pomocy w nagłych przypadkach.

Pani weterynarz poruszyła również problem bezdomności zwierząt. Oto jak opisuje to spotkanie jedna z uczennic.

Wykłady pani weterynarz nauczyły mnie, że nie powinnam być obojętna na bezdomne zwierzęta. Gdy takie zauważę powinnam wezwać straż gminną lub miejską, która przewiezie zwierzątko w miejsce gdzie zapewnione zostaną mu odpowiednie warunki. Temat, który bardzo mnie zainteresował dotyczył psów, ponieważ od niedawna jestem właścicielka pekińczyka. Pani była bardzo miła i odpowiadała na moje pytania. Dowiedziałam się, jakie są rasy psów i czym się charakteryzują. Pani weterynarz wraz z mężem prowadzi mały hotelik dla zwierząt oraz ma kilka bezdomnych psów.  Spotkanie było bardzo udane, wszyscy słuchałyśmy z zaciekawieniem. Może kiedyś uda się nam wybrać do Pani weterynarz i pomoc jej w opiece nad pieskami.”

/Karolina kl. I th/

b_150_100_16777215_00_images_gazeta.jpgb_150_100_16777215_00_images_gazeta2.jpgb_150_100_16777215_00_images_gazeta3.jpg