IV Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego w WSPiA

W dniu 17 maja uczniowie ZSZ w Pustkowie Osiedlu wzięli udział w IV Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego zorganizowanym przez WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Imprezę patronatem honorowym objął: Minister Sporu i Turystyki, Minister Sprawiedliwości, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz Wojewoda Podkarpacki, dr Ewa Leniart. Gośćmi Święta był Patryk Jaki, Wiceminister Sprawiedliwości.

Podczas imprezy można było zobaczyć sprzęt i wyposażenie używane przez różne formacje zajmujące się szeroko pojętym bezpieczeństwem. Uczniowie wzięli udział w prezentacji wyposażenia Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA oraz zawodach na uczelnianej strzelnicy elektronicznej oraz konkursie „Egzamin na policjanta” o puchar Komendanta Głównego Policji.

Młodzież pod opieką Pani Justyny Szerszeń obejrzała również specjalne pokazy przygotowane przez służby mundurowe. Służba Więzienna zaprezentowała dynamiczny pokaz tłumienia buntu więźniów w pojeździe konwojowym, a Komenda Wojewódzka Policji – pokaz minersko-pirotechniczny z wykorzystaniem robota. Uczestniczy Święta mogli wziąć udział w pokazach: współpracy Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego na miejscu wypadku drogowego, działania żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i gaszenia płonącego oleju oraz kontrolowanych wybuchów niebezpiecznych substancji. Odbył się także pokaz użycia siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego, symulacja bezpiecznego hamowania przed przeszkodą oraz prezentacje psów służbowych.

IV Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego połączone było z uroczystą inauguracją Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa.

W ramach Święta zorganizowano także Ogólnopolską Konferencję Naukową „Nowy wymiar bezpieczeństwa”, w której uczestniczył m.in. Patryk Jaki, Wiceminister Sprawiedliwości i nadinspektor dr Krzysztof Pobuta, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.

b_150_100_16777215_00_images_just.jpgb_150_100_16777215_00_images_just1.jpgb_150_100_16777215_00_images_just2.jpgb_150_100_16777215_00_images_just3.jpg