Udział Gabrieli, Wiktorii i Nikoli w turnieju „ZAWSZE WIERNI”

b_150_100_16777215_00_images_dyk.jpgUczennice naszej szkoły, Gabriela Dadel, Wiktoria Gąsior, Nikola Kloc, jak zresztą pozostali biorący udział w eliminacjach powiatowych IX edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”, które miały miejsce 13 marca 2024 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy, zaprezentowały utwory, które były swoistym hołdem dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru oraz życia zgodnego z najwyższymi ideałami, a także miłością do Ojczyzny.

b_150_100_16777215_00_images_dyk1.jpgNie po raz pierwszy Turniej dawał możliwość rozbudzenia zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami oraz kształtowania poczucia tożsamości narodowej. Wydarzenie doskonale wpisało się również w obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

                  Uczennice, Wiktorię i Gabrielę, do konkursu przygotowała p. Regina Dykiel zaś Nikolę – p. Dorota Bielatowicz. Nikola ponadto reprezentowała CKiB Gminy Dębica.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.