W hołdzie dla rozstrzelanych Polaków.

b_150_100_16777215_00_images_cegielnia1.jpg2 lutego  odbyła się uroczysta Msza Święta w dębickim Kościele pw. Ducha Świętego. A następnie podczas  Ceremoniału patriotyczno-religijny przy pomniku oddano  hołd 54 polskim zakładnikom, którzy przed 80 laty zostali rozstrzelani przez niemieckiego okupanta. Stało się to z 2 lutego 1944 r. gdy przy nasypie kolejowym obok dębickiej cegielni stracono niewinnych zakładników, w odwecie za akcję dywersyjną AK wymierzoną w Hansa Franka i niemieckich żołnierzy.

b_150_100_16777215_00_images_cegielnia2.jpgCześć rozstrzelanym oddali licznie zgromadzeni mieszkańcy i samorządowcy. Również nasi uczniowie licznie zgromadzeni zarówno w poczcie sztandarowym Naszej Szkoły, w plutonie wystawionym przez Jednostkę Strzelecką „Strzelec” z Dębicy a nawet w Orkiestrze która swoją oprawą muzyczną upamiętniła tę uroczystość. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że są dobrymi i odpowiedzialnymi za los kraju patriotami.