Życzliwość nie tylko od święta

b_150_100_16777215_00_images_usmi1.jpgPrzypadający 21 listopada Dzień Życzliwości i Pozdrowień stał się okazją dla Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, by przypomnieć, że miłe słowa, dobre uczynki i pozytywne emocje powinny nam towarzyszyć każdego dnia. I że czasem wystarczy uśmiechnąć się do drugiego człowieka, by nadać barw jego szarej rzeczywistości. Warto także uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

Samorząd Uczniowski zadbał o to, aby to jedno z nietypowych świąt wywołało pozytywne emocje i podniosło uprzejmość naszej szkolnej społeczności na wyższy poziom. W związku z tym przygotował akcję, która polegała na przekazaniu symbolicznego uścisku życzliwości osobie, która stała tuż obok i była częścią kręgu splecionych rąk. Uczniowie mieli też okazję oderwać z tablicy Samorządu karteczkę z wybranymi przez siebie miłymi słowami.

Te symboliczne działania miały dobitniej podkreślić sens tak dobrze nam znanych wartości: wzajemnego szacunku, tolerancji, chęci niesienia pomocy i działania na rzecz innych, oraz przypomnieć, że życzliwi powinniśmy być każdego dnia, bowiem pozytywna energia, którą przekazujemy światu, wraca do nas z nawiązką!

b_150_100_16777215_00_images_usmi2.jpgb_150_100_16777215_00_images_usmi3.jpg