„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

b_150_100_16777215_00_images_uni.jpg20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. To organizacja humanitarna działająca na rzecz dzieci,  zaangażowana w zapewnienie szczególnej ochrony najbardziej poszkodowanym dzieciom,  aby dzieciom żyło się lepiej, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii. Każdy ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

b_150_100_16777215_00_images_samn.jpgSymbolem tej  organizacji jest kolor niebieski.  W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. 

Dlatego też SU zachęcał wszystkich  wychowawców, nauczycieli  i uczniów, aby 20 listopada przyszli do szkoły ubrani na niebies-ko lub z elementem niebieskiego.