Dzień uśmiechu

b_150_100_16777215_00_images_usmiech1.jpgSamorząd Uczniowski 6 października (z racji przypadającego Dnia Uśmiechu) przygotował dla najmłodszych uczniów sąsiadującej szkoły podstawowej (Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu) małą niespodziankę. Członkowie samorządu przebrani za postaci z bajek, m. in.  za Czerwonego Kapturka, Czarownicę, Kubusia Puchatka, Kłapouchego i Lisa,  odwiedzili zerówkę i dwie pierwsze klasy z mnóstwem żółtych baloników „smiley face”.

Oprócz balonów dla dzieci, uczniowie przygotowali też coś dla nauczycieli odwiedzanych klas. Były to ruloniki przewiązane kokardką z sentencjami (oczywiście z uśmiechem w roli głównej), które nauczyciele mieli sobie wylosować (m. in. Śmiech - to zmarszczki, ale i najlepszy, i niezawodny lekarz /Magdalena Samozwaniec/; Uśmiech jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy /ks. Jan Twardowski/;  Zawsze jest jakiś powód do uśmiechu. Znajdź go. /Autor nieznany/; Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego./Phil Bosmans/).

Dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w rozmowie, pokazywały wesołe twarze i robiły śmieszne minki, by „w nagrodę” otrzymać żółty balonik z uśmiechniętą buźką.

Na koniec wizyty zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie – oczywiście „z uśmiechem”.

b_150_100_16777215_00_images_usmiech2.jpgb_150_100_16777215_00_images_usmiech3.jpgb_150_100_16777215_00_images_usmiech4.jpg