b_150_100_16777215_00_images_krajo456.jpgXX edycja konkursu ,, Ja i moje środowisko - Nasz wpływ na powstawanie i gospodarkę odpadami ” odbyła się  ZSZ W Pustkowie Osiedlu 14 czerwca  2023 r. pod patronatem Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy .

W konkursie wzięło  udział 67 uczniów oraz 12 nauczycieli  opiekunów z dziesięciu  szkół podstawowych naszego powiatu: PSP nr 5 w Dębicy, PSP nr 4 w Dębicy, PSP nr 9 w Dębicy, PSP nr 3 w Dębicy, PSP nr 12 w Dębicy, PSP w Brzeźnicy, PSP w Pustyni, PSP  w Gumniskach, Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Dębicy, PSP w Głobikowej.

Jedynym z elementów  XX edycji konkursu ,, Ja i moje środowisko "  było wykonywanie  w formie elektronicznej pracy pod tytułem  ,, Nasz wpływ na powstawanie i gospodarkę odpadami”. Poziom merytoryczny przesłanych prac, profesjonalizm w ich wykonaniu oraz duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli  zasługuje na szczególne uznanie. Uczniowie, którzy zajęli  I, II, III miejsce dostali wręczone przez Starostę Powiatu Dębickiego p. Adama Pieniążka, panią dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy  Annę Wilczyńską i dyrektora szkoły pana Sławomira Słysia  nagrody w formie talonów o wartości 100 zł. do księgarni ,,Skarbnica".

-  1 miejsce egzekwo :

- Anna Skowrońska  SP  nr 5 w Dębicy   opiekun p. Małgorzata Kloc

-  Julia Lewandowska   SP nr 4 w Dębicy   opiekun p. Dorota Mleczko

- 2 miejsce egzekwo :

-  Faustyna Chojecka SP w Głobikowej   opiekun  p. Wiesława Kubala

-  Jakub Grzyb Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Dębicy opiekun p. Małgorzata Kloc

- 3 miejsce egzekwo :

-  Magdalena Czudecka SP nr 12 w Dębicy   opiekun  p. Renata Kukułka

-  Jakub Borkowski   SP nr 9     w Dębicy   opiekun p. Barbara Szukała

Uczestnicy konkursu mieli okazję wzbogacić  swoją wiedzę w zakresie:

- aktualnego stanu zanieczyszczeń wód w naszym powiecie dzięki  przedstawieniu przez panią Jolantę Bieniek z GIOŚ w Rzeszowie prezentacji ,,Stan zanieczyszczenia wód w powiecie dębickim”.

-   metod zagospodarowania odpadów powstających w oczyszczania ścieków  przedstawionych przez panią Magdalenę Kiś z Wodociągów Dębickich

-    działania Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Paszczynie omówionego przez pracownika zakładu pana Maksymiliana Kloc

Nagrodą dla wyróżnionych oraz wytypowanych przez nauczycieli  uczniów jest również ufundowana przez Wydział  Edukacji Starostwa Powiatowego  w Dębicy jednodniowa wycieczka do Krakowa, którą planujemy w dniu 21 czerwca br. (informacje na stronie internetowej naszej szkoły).

Dziękujmy ślicznie wszystkim  nauczycielom  i uczniom szkół podstawowych za udział w konkursie, przygotowanie  atrakcyjnych prac konkursowych, prelegentom za profesjonalne przedstawienie prezentacji  oraz nauczycielom  naszej szkoły za pomoc w organizacji konkursu.

J.Łukaszewska

b_150_100_16777215_00_images_krajo1.jpgb_150_100_16777215_00_images_krajo2.jpgb_150_100_16777215_00_images_krajo3.jpgb_150_100_16777215_00_images_krajo4.jpg