Spotkanie z autorem książki „Zagłada i walka”

b_150_100_16777215_00_images_pajura.jpgW piątek 24 lutego pięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Renaty Dziedzic wzięło udział w spotkaniu z autorem niezwykłego opracowania „Zagłada i walka. Druga wojna światowa w Dębicy i powiecie dębickim”, panem Ryszardem Pajurą. Spotkanie odbyło się  w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu i – jak zapewniają uczniowie oraz ich opiekun – dostarczyło uczestnikom wielu emocji, a odczytywane przez autora fragmenty były bardzo poruszające.

Książka pana Pajury to nie tylko wyczerpujące kompendium informacji o czasach II wojny światowej w naszym regionie i tym samym niesamowita dawka historii, ale przede wszystkim opowieść o ludziach, których zapomnieć nie można, o ich heroizmie, poświęceniu, walce czy, rzec można, zwyczajnych zmaganiach z dramatyczną rzeczywistością.

Młodzieży nie trzeba było namawiać do kupna książki, a jeden egzemplarz zasilił nawet zasoby szkolnej biblioteki.

Wykorzystane zdjęcie pochodzi ze strony CKiB Gminy Dębica:

http://ckib.pl/aktualnosci/pierwsze-takie-opracownie-o-historii-okolic-debicy-1261.html?fbclid=IwAR3MQHM1vzKyrZjMFseXOF-4sFD-ySGqlDzxHey_qvwKWynlZy2qr_lEWzQ