I OLIMPIADA UMIEJĘTNOŚCI HOTELARSKICH – Etap Okręgowy

b_150_100_16777215_00_images_gap1.jpgDnia 13 grudnia 2022 r.  w całej w Polsce odbyły się zawody  okręgowe I Olimpiady Umiejętności Hotelarskich organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. W olimpiadzie wzięli udział najlepsi  uczniowie szkół hotelarskich, którzy wygrali zawody szkolne. W okręgu, który obejmował województwo podkarpackie i lubelskie, w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie  naszą szkołę reprezentował zwycięzca etapu szkolnego: Gabriel Kaleta z klasy 4 technikum hotelarskiego.

Jego zadanie konkursowe obejmowało dwie części. Pierwsza teoretyczna w postaci testu, składającego się z  40 pytań oraz druga praktyczna w języku angielskim sprawdzająca  wiadomości i umiejętności w zakresie planowania i realizacji usług w recepcji oraz obsługi gościa w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie. Gabriel zajął zaszczytne trzecie miejsce w okręgu. Uczniowi serdecznie gratulujemy i czekamy na decyzję Komitetu Głównego Olimpiady,  który wyłoni 30 finalistów zawodów centralnych. Opiekę nad uczeniem sprawowała i do olimpiady przygotowała p. Bernadetta Ząbek

 b_150_100_16777215_00_images_gap2.jpgb_150_100_16777215_00_images_gap3.jpg