XVI POWIATOWA OLIMPIADA EKOLOGICZNA W PILŹNIE – z udziałem naszych uczniów.

b_150_100_16777215_00_images_ekol1.jpg25 października b.r. odbyła się w Pilźnie XVI  Powiatowa Olimpiada Ekologiczna  uczniów wszystkich dziewięciu szkół średnich naszego powiatu zorganizowana przez Dyrekcję Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie oraz Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa  Powiatowego w Dębicy.

Tematyka olimpiady obejmowała:  ochronię środowiska, wpływ antropopresji,  formy   ochrony przyrody, ochronę gatunkową zwierząt i roślin, przyrodę polskich gór. Konkurs  składał się z dwóch części: pisemnej formie testu i ustnej w której pięciu najlepszych uczniów  musiało  się wykazać znajomością przyrody polskich gór.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Karolina Gąsiorek i Gabriel Kaleta. Pierwsze  miejsce zajął  uczennica  z  Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie, drugie uczeń ZS nr 2 w Dębicy, a trzecie uczeń  z  II w Dębicy.

Nasi uczniowie nie zajęli premiowanego miejsca, ale godnie reprezentowały   szkołę zdobywając doświadczenie na przyszłość.  Za udział w olimpiadzie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

               Dziękujemy i gratulujemy.                                                                                                                                       

      J.Łukaszewska      

b_150_100_16777215_00_images_ekol2.jpgb_150_100_16777215_00_images_ekol3.jpgb_150_100_16777215_00_images_ekol4.jpg