HOTELARZE DZIELĄ SIĘ SWOIMI UMIEJĘTNOŚCIAMI Z ÓSMOKLASISTAMI – WARSZTATY BARISTYCZNE.

b_150_100_16777215_00_images_baristi1.jpgW  Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu kolejna grupa ósmoklasistów, tym razem ze  Szkoły Podstawowej z Pustkowa, odbyła ekspresowy kurs baristyczny. Uczennice  Kinga  Lis i  Martyna Wąsowicz z klasy IV Technikum Hotelarskiego uczyły młodszych kolegów i koleżanki, jak przygotować pyszną kawę za pomocą ekspresu ciśnieniowego. Podczas tego spotkania młodzież mogła zapoznać się z kierunkami kształcenia, wyposażeniem sal lekcyjnych i pracowni zawodowych oraz samodzielnie przygotować i zdegustować ten tak popularny napój, jakim jest kawa - spożywana codziennie na świecie w ilości ponad 2 miliardów filiżanek. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Młodzież była bardzo miło zaskoczona gościnnością hotelarzy i atmosferą panującą w szkole. Na kolejne warsztaty zapraszamy -tym razem z animacji czasu wolnego- i do nauki w przyszłym roku szkolnym.                                      

/BZ/

b_150_100_16777215_00_images_baristi2.jpg