TECHNIK HOTELARSTWA – PRAKTYKI ZAWODOWE

b_150_100_16777215_00_images_prakkkt1.jpgW miesiącu maju klasa 2 technikum hotelarskiego odbyła 4 tygodniową praktykę zawodową. Wszyscy uczniowie otrzymali bardzo dobre i celujące oceny co świadczy o ich zaangażowaniu i profesjonalizmie.  A oto jak opisują swoje pierwsze praktyki.

„Swoją pierwszą praktykę rozpoczęłam w Hotelu LORD *** w Dębicy. Praktyki odbywałam z moimi koleżankami z klasy Gabrysią i Olą. Po uzgodnieniu z szefem hotelu przyszłyśmy na 9 rano. Gdy weszłyśmy do środka miło przywitała nas recepcjonistka Patrycja, zrobiła nam kawę i herbatę oraz w międzyczasie wytłumaczyła nam jak będą wyglądać nasze praktyki i co będzie należało do naszych obowiązków.

Następnie poszłyśmy na kuchnię pomagać w przygotowywaniu posiłków dla gości hotelowych. W kolejnych godzinach pracy zapoznałyśmy się z obowiązkami w dziale służby pięter. Pierwszy dzień zakończyłyśmy z miłym nastawieniem do pracowników o godz. 15.00. Przez następne dni przychodziłyśmy rano na tę samą godzinę, codziennie uśmiechnięte. Przez te 4 tygodnie robiłyśmy praktycznie wszystko - pracowałyśmy na kuchni, pokojach i recepcji. Głównie utrzymywałyśmy czystość i porządek na hallu i w jednostkach mieszkalnych tj. odkurzałyśmy pokoje, ścieliłyśmy łóżka, myłyśmy i zamiatałyśmy taras, schody i plac zabaw, przygotowywałyśmy również zastawę stołową na różne imprezy okolicznościowe. W ostatnim tygodniu praktyk obsługiwaliśmy gości na śniadaniach oraz przygotowywałyśmy sale na przyjęcie weselne.
Podczas tych 4 tygodni bardzo dużo się nauczyłyśmy. Poznałyśmy pracę na recepcji hotelowej i nauczyłyśmy się posługiwać programem do rezerwacji i rozliczeń gości. Bardzo również polubiłyśmy się z pracownikami hotelu i właścicielami. Żal było opuszczać to przyjazne miejsce praktyk. Mam ogromną nadzieje, że w następnym roku też  tam odbędę praktyki !”

                                                                                               /Małgorzata/

„(…) W drugim tygodniu do hotelu Gold *** w Dębicy przyjechała grupa zawodników, którą obsługiwałem podczas posiłków. Praktyki pokazały mi prawdziwe oblicze hotelu. Praca hotelu jest zarazem trudna i fascynująca, mimo wszystko odnalazłbym się w tej pracy.”

                                                                                               /Gabriel/