„DANIE LEKKIE JAK PIÓRKO” - konkurs kulinarny.

          b_150_100_16777215_00_images_lekki.jpg  Moda na zdrowy styl życia na dobre zadomowiła się w naszym kraju i nie tylko. Fit oznacza po angielsku „w dobrej kondycji”. Być fit jest zdrowe i modne. By czuć się zdrowo czasem wystarczy wprowadzić  zdrowe nawyki żywieniowe. Dla wszystkich miłośników bycia fit został ogłoszony konkurs „DANIE LEKKIE JAK PIÓRKO”. Zadaniem konkursowym było przygotowanie dania FIT czyli takiego, które wpisuje się w nurt zdrowego oraz zbilansowanego odżywiania a także byłoby sporządzone z naturalnych składników.

            b_150_100_16777215_00_images_lekki1.jpgDo wykonania zadania konkursowego przystąpili uczniowie klas technik żywienia i usług gastronomicznych, dla których bycie fit jest nie tylko modą ale prowadzeniem zdrowego stylu życia. Postanowili sprostać wymogom zadania konkursowego i wziąć udział w kulinarnej rywalizacji. Uczennica klasy IIITŻ Kamila przygotowała danie: „ŁOSOŚ W KOLORACH” a uczniowie klasy IITŻ Patryk „ZAPIEKANE BANANY W MIODZIE” i Karolina „FIT TARTA Z PIECZARKAMI I KURCZAKIEM”.

b_150_100_16777215_00_images_lekki2.jpgKonkursowe dania lekkie jak piórko mają zachęcić do zdrowego stylu odżywiania a atrakcyjna forma podania ma zachęcić do spożywania zdrowych posiłków. Uczniom dziękujemy za podjęcie tematu i popularyzację zdrowego stylu i życia w naszej szkole i środowisko.