W niedzielę 1.10.2015 r. dębiccy policjanci, już po raz kolejny, prowadzili na drogach i w okolicach cmentarzy akcję „Znicz”.
Funkcjonariusze pomagają mieszkańcom miasta i powiatu oraz przybyłym do nas gościom w dotarciu na groby swoich bliskich, nadzorując sytuację drogową w okolicach nekropolii oraz w razie potrzeby, kierując tam ruchem.
Również młodzież z klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu włączyła się w pomoc policji przy cmentarzach w Dębicy na ulicy Cmentarnej oraz Wielopolskiej.
Uczniowie pomagali kierującym znaleźć miejsce parkingowe przy cmentarzu oraz sprawnie wyjechać z parkingu.
Kierujący uzyskiwali też na bieżąco informacje, dotyczące zmiany organizacji ruchu.
Dzięki współpracy z policją młodzież mogła w praktyce zaobserwować pracę służb mundurowych o której przecież marzy.



