Praktyki w Zakopanym

Od kilku lat Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu w celu uatrakcyjnienia kształcenia zawodowego oraz podniesienia poziomu tego kształcenia organizuje praktyki zawodowe w atrakcyjnych miejscowościach.

W tym aspekcie bardzo cenna jest współpraca z firmą REWITA z Warszawy, która zarządza kilkunastoma wypoczynkowymi ośrodkami wojskowymi na terenie Polski. Nasi uczniowie wyjeżdżają na czterotygodniowe praktyki do dwóch ośrodków w Zakopanym: Wojskowy Dom Wypoczynkowy Kościelisko i Przyjaźń w Zakopanem - http://www.wzw.zakopane.pl/.

Uczniowie mieszkają na terenie ośrodków w 2-osobowych pokojach, mają zapewnione wyżywienie, dojazd do Zakopanego i powrót do miejsca zamieszkania oraz sporo czasu wolnego na spacery i zwiedzanie Podhala. W kolejnych latach planujemy zorganizować praktyki w ośrodkach wypoczynkowych nad polskim morzem.