Szkolne Koło Caritas

„SZUKAŁEM WAS - IDZIEMY ZA TOBĄ”

SZKOLNE KOŁO CARITAS

PRZY ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH

W PUSTKOWIE-OSIEDLU

WRAZ Z DYREKCJĄ

serdecznie zaprasza wszystkich uczniów gimnazjum kl. III oraz młodzież ponadgimnazjalną do wzięcia udziału w konkursie poetycko-literackim  pod hasłem:

„SZUKAŁEM WAS - IDZIEMY ZA TOBĄ”

poświęcony myślom i nauczaniu Jana Pawła II oraz ukazaniu, w jaki sposób słowa Papieża znajdują odzwierciedlenie w życiu współczesnego młodego człowieka.

HONOROWY PATRONAT: ks. biskup Leszek Leszkiewicz, ks. dziekan Roman Woźny – Parafia pw. św. Stanisława BM w Pustkowie Osiedlu, RDN Małopolska, Gość Niedzielny, Caritas Diecezji Tarnowskiej, Wójt Gminy Dębica, Związek Strzelecki „Strzelec”

Cele konkursu:

1)      Przybliżanie i propagowanie wśród młodzieży nauczania Jana Pawła II,

2)      Poszerzanie i utrwalanie wiadomości o życiu i dorobku Papieża Polaka,

3)      Ukazanie młodzieży wzoru do naśladowania w osobie Jana Pawła II,

4)      Kształtowanie i rozwijanie zdolności literackich.

KATEGORIE KONKURSOWE

Kategoria I - poetycka: uczestnicy piszą jeden wiersz dowolnej długości inspirowany życiem i działalnością Jana Pawła II w nawiązaniu do hasła konkursowego (może to być tekst utworu hip-hopowego).

Kategoria II - literacka: esej nawiązujący do hasła konkursu.

Praca musi zawierać imię i nazwisko autora, nazwę szkoły oraz oświadczenie następującej treści:

Oświadczam, że jestem autorem niniejszego wiersza/eseju i nie był on dotychczas nigdzie publikowany. Wyrażam zgodę na publikację pracy dla potrzeb promocyjnych konkursu.

………………………………………………

Czytelny podpis autora/opiekuna

POSTANOWIENIA OGÓLNE:

1)      termin nadsyłania prac konkursowych do dnia 12 października 2016 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

2)      uroczyste ogłoszenie wyników konkursu połączone z wręczeniem nagród i dyplomów odbędzie się 19 października 2016 r. w ZSZ w Pustkowie-Osiedlu,

3)      opiekunowie zostaną poinformowani o wynikach konkursu,

4)      informacje o konkursie i jego wynikach zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły, parafii, Starostwa Powiatowego,

5)      organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania fragmentu lub całości prac do publicznej prezentacji w czasie podsumowania konkursu,

6)      nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły, parafii i Starostwa Powiatowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

Dyrekcja,

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas: Bernadeta Krupa, ks. Albert Adamczyk