Pasowanie uczniów klas pierwszych w ZSZ w Pustkowie Osiedlu

Dziesiątego września w naszej szkole odbyła się uroczystość przyjęcia do szkolnej braci uczniów klas pierwszych. Tę  wyjątkową chwilę uświetnili swą obecnością rodzice pierwszaków.

Uroczystość rozpoczęła się od  wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego, następnie głos zabrał dyrektor szkoły mgr Sławomir Słyś, który powitał zebranych i podziękował uczniom oraz ich rodzicom za wybranie Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu. Poinformował też o dodatkowych projektach realizowanych przez szkołę, jak też o działaniach zmierzających do poprawienia nie tylko wygody ale tez jakości kształcenia, miedzy innymi o trwających pracach nad budową nowej biblioteki, kotłowni oraz nowoczesnej pracowni hotelarstwa, które maja być oddane do użytku uczniów jeszcze w październiku.

Kolejnym punktem tego uroczystego popołudnia było nadanie stopni awansu uczniom liceum o profilu mundurowym. Dokonali tego pan dyrektor oraz mgr Justyna Szerszeń. Kolejne belki na pagonach są wynikiem pracy i osiągnięć uczniów, zarówno w zakresie przedmiotów i zajęć realizowanych jako wynik innowacji mundurowej, jak też w zakresie przedmiotów ogólnych. Wszystkim, którzy uzyskali stopnie gratulujemy.

Wyjątkowym punktem tego popołudnia był pokaz kelnerski, przygotowany przez uczniów technikum o takim profilu. Precyzja obsługi oraz gracja przyszłych kelnerów jaką pokazali w czasie występu zachwyciła zebranych, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami.

Uroczystość zakończył dyrektor Sławomir Słyś, który podziękował pani Justynie Szerszeń za przygotowanie uroczystości, oraz poinformował rodziców w których salach odbędą się spotkania z wychowawcami.

Dopełnieniem uroczystości był poczęstunek, przygotowany dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców, przez uczniów starszych klas technikum żywienia i gospodarstwa domowego.

b_150_100_16777215_00_images_gazetka_pas2014.png