Jubileusz 70-lecia Szkoły

„Już niedługo, coraz bliżej, już za chwilę...”

         Zacznijmy od tego, z czym kojarzy Wam się maj?  Zapewne większość odpowie, że wyłącznie z maturą. A przecież, jest to również najpiękniejszy miesiąc w roku, chociażby ze względu na kwitnące kasztany. Polscy maturzyści zdają egzamin dojrzałości od XIX wieku.

W 2020 roku pierwszy raz od wielu lat matury nie odbędą się wraz z zakwitnięciem kasztanowców.

Ze względu na bezpieczeństwo maturzystów i osób odpowiedzialnych za przygotowanie egzaminów podczas pandemii, nastąpiła zmiana  terminu matur. Sale, w których miały odbywać się egzaminy, są jeszcze puste, ale wkrótce się zapełnią i chociaż tego czasu nie da się przechodzić bez emocji, to wszystkim Maturzystom życzymy tylko tych dobrych wrażeń. Pamiętajcie,że przed wami o wiele trudniejsze egzaminy z życia, które zdawać będziecie każdego dnia.

A matura, cóż, poradzicie sobie. Bo, jak nie Wy to kto?

Przechodząc już do sedna tematu, spójrzcie, jak matura wyglądała dawniej?

Prezentowana fotografia pochodzi z 1975 roku i przedstawia tematy matury z języka polskiego w naszej szkole. I chociaż te lata przesłania już lekka mgiełka niepamięci, to tak naprawdę, tych dni nie zapomina się nigdy. Te emocje pozostają z nami na zawsze, i tak też zapewne jest i w tym przypadku, chociaż minęło już 45 lat. Schematy zachowań i odczuć ludzkich są bowiem w toku dziejów i lat tak niezmienne, jak sami ludzie.

            Obecnym i przyszłym absolwentom życzymy zatem, by z dumą, zapałem i radością wyruszali w świat dorosłych. Niech na długo zostaną Wam w pamięci wspomnienia szkolnych, młodzieńczych lat.

A nauczycielom i pracownikom szkoły z naszej fotografii, poza ciepłymi myślami, pragniemy zadedykować słowa:

 

                       „Każdy z nas, kto pamięta dni swej nauki, pamięta też nauczycieli.

                              Nauczyciel jest bowiem sercem całego systemu edukacji.”

Na fotografii: dyrektora Kazimierza Piotrowskiego, Panią prof. Stanisławę Oliwa, maturzystów z 1975 r. oraz  jednego członka komisji, którego niestety nie rozpoznajemy..." oraz… tematy matury 1975 roku.

 Matura współczesna i we wspomnieniach