Dlaczego warto podjąć naukę w Liceum Ogólnokształcącym – „klasa mundurowa – Obrona Terytorialna”?

• Zaproponowany kierunek jest bardzo ciekawą alternatywą dla nudnej nauki w szkole.
  • Zajęcia z edukacji mundurowej prowadzą żołnierze 33 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy.
  • Program liceum poszerzony został o bardzo wiele ciekawych zajęć i wycieczek.
  • Uczymy profesjonalnego posługiwania się bronią podczas zajęć na strzelnicy.
  • Organizujemy obozy sportowo – wojskowe na poligonie w Nowej Dębie.
  • Organizujemy nocne bytowania w lesie doskonaląc techniki survivalowe.
  • W naszej szkole spotkasz się ze znakomitą kadrą nauczającą.
  • Ukończenie liceum ogólnokształcącego wzbogaconego o dodatkowe zajęcia pozwalać będzie naszym absolwentom na przystępowanie do egzaminów wstępnych na Akademię Wychowania Fizycznego czy też na kierunki uniwersyteckie związane ze służbami mundurowymi.

Zaproponowany przez nas program innowacji w klasie mundurowej kształtuje:

• wychowanie patriotyczne i obywatelskie,
  • wiedzę o organizacjach mundurowych w Polsce,
  • umiejętność praktycznego posługiwania się językami obcymi: angielskim, niemieckim, szczególnie przydatnymi na filologiach obcych,
  • sprawność fizyczną,
  • umiejętności samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • umiejętność strzelania z różnych rodzajów broni,
  • wiedzę z zakresu funkcjonowania służb mundurowych oraz przepisów prawa karnego,
  • wiedzę z zakresu zabezpieczenia bojowego, logistycznego i medycznego,
  • zasady żołnierskiego zachowania się.

b_150_100_16777215_00_images_lm2019_10.jpg  b_150_100_16777215_00_images_lm2019_11.jpg b_150_100_16777215_00_images_lm2019_12.jpg