Konkurs na selfie+ dla uczniów wyjeżdżających na staż do Hiszpanii.

W związku z wyjazdem do Hiszpanii Dyrektor ZSZ w Pustkowie-Osiedlu ogłasza konkurs z nagrodami na najlepsze Selfie promujące nasz projekt staży w Hiszpanii oraz upowszechniające rezultaty projektu. Najlepsze selfie wybiorą po powrocie sami stażyści oraz ZP ( każdy może oddać jeden głos ).

Selfie to autoportret XXI wieku. Praktycznie wszyscy robimy sobie sami zdjęcia, wrzucamy je do mediów społecznościowych i zbieramy lajki - takie czasy więc my nie pozostajemy w tyle!

Selfie – rodzaj fotografii autoportretowej, zazwyczaj wykonywanej z trzymanego w ręku lub na kijku do selfie aparatu cyfrowego, kamery lub telefonu komórkowego. Zdjęcie przedstawia zazwyczaj samego siebie (w tym przypadku fotografa) lub jego odbicie w lustrze. Selfie są związane z mediami społecznościowymi, ponieważ tam najczęściej są umieszczane. Selfie może przedstawiać również grupę osób, znajdujących się w centrum ustawienia, gdzie jedna z nich robi zdjęcie. Takie selfie nazywane są jako "grupowe selfie" – tak mówi definicja z Wikipedii a co na ten temat sądzicie …. Wy….?

Nasze najlepsze selfi+ zgłosimy do konkursu, który został ogłoszony przez Fundacje Rozwoju Sytemu Edukacji z Warszawy, która jest polskim koordynatorem projektów w ramach Erasmus+.

Platforma selfie+ to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programów: Erasmus+, PO WER, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, służące prezentowaniu działań projektowych realizowanych przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Poprzez dodanie zdjęć oraz opisów działań na platformie selfie+ realizatorzy projektów mogą pochwalić się swoimi dokonaniami, upowszechniać wyniki pracy nad projektem, a przede wszystkim pokazać potencjalnym przyszłym beneficjentom programów wspieranych przez Fundację, że warto korzystać z naszej oferty.

Dołączenie do społeczności selfie+ to nie tylko okazja do zaprezentowania najciekawszych relacji z działań projektowych, ale również wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, inspiracja dla instytucji działających w obszarze edukacji oraz doskonała zabawa połączona z uczeniem się.

Platforma działa od 2015 roku, a została stworzona przez sektor Erasmus+ Edukacja szkolna. Sukces projektu sprawił, że w 2017 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji postanowiła włączyć w działania również beneficjentów pozostałych sektorów programu Erasmus+, a także programu PO WER, Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży oraz Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Poniżej link do strony, na której są prezentowane najlepsze selfie:

www.selfieplus.erasmusplus.org.pl

Dyrektor – Sławomir Słyś