Bilety do Hiszpanii kupione!

W ramach przygotowania do wyjazdu na staż do Hiszpanii w naszej szkole w miesiącu wrześniu i październiku zrealizowano kolejne działania związane z przygotowaniem uczniów do odbycia stażu. Odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy, poświęcone głównie postępowaniu w nagłych wypadkach w zakładzie pracy. Pedagog szkolny przeprowadziła warsztaty na temat radzenia sobie ze stresem w związku z rozłąką z bliskimi oraz nt. współpracy w grupie w międzynarodowym zespole – szkolny specjalista ds. BHP omówił kwestię bezpieczeństwa zachowania w czasie podróży.

Na początku października odbyły się także dwa spotkania z beneficjentami projektu i ich opiekunami na stażu, na których przekazano wszystkie informacje związane z wyjazdem i pobytem w Hiszpanii. Omówiono kwestie podróży i bagaży, poinformowano o płatnościach za zakwaterowanie i wyżywienie, przekazano informacje o miejscach odbywania stażu każdego uczestnika, rozdano im zakupione przez szkołę stroje robocze.

Poinformowano o programie kulturowym realizowanym w Hiszpanii w ramach, którego odbędą się wycieczki do Granady-Alhambry, Kordoby oraz Muzeum Garncarstwa oraz krótki kurs języka hiszpańskiego.

Beneficjenci zapoznali się także z regulaminem korzystania z basenu i regulaminem zakwaterowania.

Nos vemos en España!

Zespół Projektowy