Biblioteka

„Podaruj wiersz”

b_150_100_16777215_00_images_sluch.jpgZ okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów zaprosiliśmy do wzięcia udziału w akcji „Podaruj wiersz” uczniów i wszystkich pracowników naszej szkoły. Finałem akcji było słuchowisko przygotowane przez członków koła dziennikarsko-czytelniczego, które odbyło się 12 lutego. Akcja polegała na odręcznym przepisaniu wybranego przez siebie wiersza na przygotowanej karcie papeterii  i ofiarowaniu go ważnej osobie.

   Sztuka ręcznego pisania listów niestety zanika, a e-maile wcale ich nie zastępują.

A przecież to świetna szkoła planowania wypowiedzi, zbierania myśli i dobierania słów. Ponadto także bezcenna dzisiaj okazja do szlifowania estetyki własnego pisma odręcznego. A tych okazji mamy coraz mniej. Ręcznie pisane listy dużo mówią o nadawcy, dlatego powinniśmy postarać się, aby list pisany przez nas, był naszą najlepszą wizytówką.

A wy kiedy ostatnio otrzymaliście wiersz w kopercie, dostarczony pocztą i ręcznie pisany? Kiedy taki wysłaliście?

  b_150_100_16777215_00_images_pioro.jpg Zachęcamy was zatem, do może już nieco zapomnianej listownej korespondencji, która będzie dobrą okazją do ofiarowania komuś chociażby wspomnianego dzisiaj autografu wiersza z okazji zbliżającego się Dnia Zakochanych.

b_150_100_16777215_00_images_sluch1.jpgb_150_100_16777215_00_images_sluch2.jpg