Biblioteka

Listopad z książką

„Spotkamy się kiedyś w moim raju”

czyli

„Listopad z książką”

Zapraszam na kolejną propozycję książkowego cyklu, tym razem pod hasłem „Listopad z książką”.

Listopad jest porą, w której przyroda jeszcze nie ułożyła się do zimowego snu, ale już odpoczywa po dobrze wykonanej pracy i zebraniu jej owoców. Teraz nadchodzi czas spokoju. Nadchodzi czas refleksji, skupienia się, zwolnienia tempa, zadumy - właśnie tego, do czego tak dobrze nastrajają długie wieczory i przyroda, pozbawiona liści i wyrazistych kolorów.

To jedne z tych chwil, kiedy czuje się tchnienie wieczności.  Mało kto lubi listopad, który swą naturą prawie zmusza nas, żebyśmy przynajmniej na jakiś czas porzucili ten ciągły pęd w którym żyjemy.

Dobrym sposobem na to będą chwile spędzone z książką.

 „Spotkamy się kiedyś w moim raju” to lektura, która na długo zapadnie w Waszej pamięci i uświadomi jakimi jesteście szczęściarzami, mając zdrowie, plany na przyszłość i marzenia, które mają szansę się spełnić.

 

b_150_100_16777215_00_images_raju.jpgKsiążka Christel i Isabell Zachert to smutny pamiętnik, a zarazem hołd oddany ukochanej córce. Autorka, mama chorej Isabell, opisuje ostatni rok życia dziewczyny. Lektura zawiera listy Isabell, fragment jej dziennika, oraz uczucia matki, która patrzy na swe umierające dziecko.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki!