Biblioteka

Jesień z książką

Jeszcze pachnie latem i grzejące słońce przypomina wakacyjne przygody, a jednak nieco chłodniejsze dni sygnalizują, że nadeszła jesień. W związku z tym biblioteka szkolna ZSZ w Pustkowie Osiedlu poleca wszystkim Czytelnikom kolejny czytelniczy cykl „Jesień z książką”. Na jesienne popołudnia z książką przy kominku polecamy Marię Ulatowską z jej „Sosnowym dziedzictwem” i „Pensjonatem Sosnówką” - rodzinną opowieść z tajemnicą w tle, w której losy dziadków, tych prawdziwych i tych przyszywanych, wywierają ogromny wpływ na życie 30-letniej Anki.

Pewnego dnia młoda kobieta budzi się jako spadkobierczyni majątku z przedwojennym dworkiem, gdzieś na kujawskiej wsi. To odkrycie przewraca do góry nogami jej dotychczasowe życie.

Bajka? Bajka! Ale jak się ją cudownie czyta...

Sosnówka w mieście pełnym serdecznych i przyjaznych ludzi. Parkingowy Dyzio strzegący swoich sekretów, przystojny weterynarz, złota rączka Jacek, mały Florek szukający ciepła i miłości. Przeszłość i teraźniejszość splatające się niepostrzeżenie w sercach i dobrej woli przyjaciół, rodziny i całkiem obcych osób.”

W życiu przeznaczenie czasem czeka ukryte pod doniczką paprotki. Opowieść o kobiecie, która znajduje swoje miejsce na ziemi. Historia, o której pomyślicie: chciałabym, żeby była moja...”

Opowieść o świecie, w którym dobro stanowi najwyższą wartość, czas płynie wolniej, a zapachy i odczucia są intensywniejsze.”

 

Zapraszamy do szkolnej biblioteki:)

b_150_100_16777215_00_images_sosnowe.jpgb_150_100_16777215_00_images_sosnowe1.jpg