Biblioteka

„Wiosna z książką”

Drodzy Czytelnicy!

Jeszcze niedawno zachęcaliśmy Was do skorzystania z naszej oferty pod hasłem Z książką przy herbacie”, a już teraz zapraszamy na kolejny cykl „Wiosna z książką”. Zbiory szkolnej biblioteki powiększyły się bowiem o kolejnych 28 woluminów z działu beletrystyki i nie tylko. Wśród zakupionych książek znajdziecie m.in. poradnik „ABC szczęścia”.

Do szczęścia czasem tak niewiele potrzeba, ale szczęście zawsze potrzebuje nas – pisze Sascha Veitl i ma rację. Niekiedy bowiem to wspaniałe uczucie mamy niejako na wyciągnięcie ręki... .Ale bywa i tak, że zapominamy, które drogi mogą nas do niego zaprowadzić. Książka ta przypomina nam, że zawsze musimy być gotowi doznawać i odczuwać szczęście. Z 25 inspirujących tekstów, opatrzonych stosownymi ćwiczeniami, każdy czytelnik wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli natomiast nie wiesz jak radzić sobie z ludźmi, którzy doprowadzają Cię do wściekłości polecamy Paula Haucka „Jak radzić sobie z ludźmi”. Dowiecie się jak skomplikowana i bolesna może być ludzka natura. Poradnik ten zawiera praktyczne wskazówki pomagające radzić sobie z najczęściej spotykanymi przyczynami irytacji. Autor w prosty sposób tłumaczy, jak oddzielać to, co robią inni, od naszych reakcji na ich zachowanie. Każdy, kto przeczyta tę książkę, prawdopodobnie już nigdy więcej nie da się nikomu wyprowadzić z równowagi. Wśród zakupionych nowości znajdziecie również Kasię Bulicz-Kasprzak znaną Wam już z poprzedniego cyklu z jej kolejną opowieścią „Nie licząc kota”. Jest to wbrew pozorom całkiem niebanalna historia, która została nagrodzona w konkursie literackim Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”. Książka ta dzięki żywemu językowi, błyskotliwemu poczuciu humoru oraz wyrazistym bohaterom wciąga od pierwszej strony.

Dla czytelników z poczuciem humoru i dystansem do siebie polecamy „Wywar z Astra” Joanny Nadin , autorki wielu powieści dla młodzieży, uhonorowanych licznymi nagrodami.

Mamy nadzieję, że nasza oferta zachęci Was do odwiedzenia szkolnej biblioteki i spędzenia miło czasu, tym razem z książką na tarasie w piękne, słoneczne i wiosenne dni.

 

b_150_100_16777215_00_images_wiosn.jpgb_150_100_16777215_00_images_wiosn1.jpgb_150_100_16777215_00_images_wiosn2.jpg