Biblioteka

Jesień w literaturze

b_150_100_16777215_00_images_listeek1.jpgDługie, ciemne i chłodne wieczory to idealny czas na dobrą lekturę. Najlepsze książki na jesień to fascynująca i wciągająca literatura, która umili najbardziej nawet nieprzyjazny dzień. Czym warto uraczyć się w tym sezonie?

 

„Zakochany duch” – Tamsyn Murray

b_150_100_16777215_00_images_listeek2.jpgSkye nie jest zwykłą nastolatką. Potrafi porozumiewać się z duchami i jako medium pomaga im przejść na drugą stronę. Randkowanie z duchem to kiepski pomysł, ale prawdziwe problemy zaczynają się, gdy Owen, zauroczony Skye postanawia zostać w świecie żywych…

 

 

Jesienna miłość” – Nicholas Sparks

b_150_100_16777215_00_images_listeek3.jpgRok 1958. Landon Carter rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beaufort razem z Jamie Sullivan, którą traktuje jak nieszkodliwą dziwaczkę. Jamie nie rozstaje się z Biblią, nie chodzi na prywatki, z nikim się nie przyjaźni, cały czas poświęca opiece nad owdowiałym ojcem. Kiedy nadchodzi pora licealnego balu, Landon w odruchu desperacji zaprasza właśnie ją…

 

„Życie w kolorze złota” – Tristan Adam Krawczyk

b_150_100_16777215_00_images_listeek4.jpgIlu ludzi codziennie zrzuca swoje maski i tęskni za życiem, w którym można grać samego siebie? Czy przychodzą refleksje, co z tych pieniędzy, stanowisk, zaszczytów, kiedy wokół pustka? Nikogo bliskiego, życzliwego, bezinteresownego. Wszystko zdobyte wbrew naturze, wbrew uczuciom, które są w każdym człowieku, a do których nie lubimy się przyznawać. A jak już można żyć skromniej, bardziej naturalniej, to martwi nas co powiedzą sąsiedzi, rodzina, i ta bliższa, i ta dalsza. Tak jak małe dzieci wierzą w Świętego Mikołaja, tak bohaterowie mają przeczucie, że ich wewnętrzna Złota Rybka odmieni ich życie na lepsze.