Biblioteka

Ekologiczny październik w bibliotece

b_150_100_16777215_00_images_jesiennie.jpgPaździernik jest miesiącem, w którym obchodzimy wiele świąt i wydarzeń związanych z ekologią. Nasza szkolna biblioteka włączyła się w tę akcję między innymi poprzez wykonanie gazetki ściennej, pod hasłem „Ekologiczny październik w bibliotece” oraz prezentację prenumerowanych przez bibliotekę przyrodniczych czasopism, takich jak Aura, Przyroda polska oraz poprzez udostępnienie czytelnikom książek o tematyce ekologicznej.

Książki i czasopisma o tematyce przyrodniczej to doskonałe pozycje dla tych, którzy są miłośnikami takich miejsc jak Parki Narodowe, Parki Krajobrazowe, Rezerwaty i Pomniki Przyrody oraz osób, które ciekawe są tajemnic funkcjonowania świata przyrody. Literatura ta dedykowana jest zarówno dla uczniów i nauczycieli w celu uzupełnienia wiedzy lub wykorzystanie książek jako materiałów do nauki. Dodatkowo pozycje z tej kategorii świetnie nadają się dla osób, które zawartą w nich wiedzę teoretyczną wykorzystają w czasie pieszych wędrówek po Parkach Narodowych lub Rezerwatach.

Otaczający nas świat nieustannie się zmienia, dlatego warto czasem zatrzymać się na moment i docenić to, co dała nam natura. Często literatura przyrodnicza może pomóc w uświadamianiu jak ważna jest ekologia i ochrona środowiska oraz jakie dobra i piękno naturalne występują na Ziemi.   

Październik jest również miesiącem dobroci dla zwierząt i w tym czasie organizowane są wydarzenia, które dążą do zwrócenia uwagi społeczeństwa na sytuację zwierząt oraz są okazją do promowania praw czworonogów. Przede wszystkim bardzo ważna jest sama postawa społeczeństwa wobec zwierząt, które potrzebują jedynie pomocy oraz miłości ze strony człowieka.

Ekologiczny październik


b_150_100_16777215_00_images_piesekk.jpg2 października Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych
2 października Europejski Dzień Ptaków

4 października Światowy Dzień Zwierząt
10 października Światowy Dzień Drzewa
20 października Dzień Krajobrazu
25 października Dzień Kundelka