Artykuły bez kategorii

Szkolna wyprawa do kina na ,,Dywizjon 303…’’

3 października uczniowie prawie wszystkich klas naszej szkoły wybrali się do Kina Kosmos w Dębicy, by obejrzeć dramat produkcji polsko – brytyjskiej ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Wiktoria Świętoń, uczennica klasy II TH, po wyjściu z kina podzieliła się z nami wrażeniami:

Film pod tytułem ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa” ukazuje nam część historii z życia  Polaków, którzy jak pewnie wiele osób wie, tworzyli najlepszą i najwytrwalszą  grupę lotników w czasach II wojny światowej.

Reżyserem filmu jest Denis Delić, który postanowił ukazać w filmie jedynie mocne strony walk powietrznych i sukcesy polskich lotników. W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.

Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo.

W filmie bardzo podobało mi się to, że opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których piloci brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

Film „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa” zawiera wiele wspaniałych efektów specjalnych, które zachęcają widza do skupienia się na ekranie kina, ponieważ sceny walk powietrznych wyglądają świetnie.

Moim zdaniem film, na którym wspólnie byliśmy w kinie, jest bardzo poruszający i  chętnie polecę go każdej osobie, która będzie chciała wgłębić się z historię polskich lotników.