5 grudnia ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

„KIEDY POMAGAMY INNYM, POMAGAMY SOBIE,

 PONIEWAŻ WSZELKIE DOBRO, KTÓRE DAJEMY,

ZATACZA KOŁO I WRACA DO NAS”.

 Co roku 5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariusza. Dzień ten został ustanowiony po to, aby zwrócić uwagę na pracę wolontariuszy, na ich trud, poświęcony czas i chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Świat potrzebuje dobra, dlatego każdy wolontariusz jest gotowy do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Pomagając, nie myślimy o własnej korzyści, ale  o uczuciu radości, spełnienia i szczęścia. Nawet odrobina dobra, życzliwości czy zainteresowanie okazane drugiemu człowiekowi mogą pomóc i rozpromienić, choć na chwilę, czyjeś smutne życie.

W tym roku pomimo pandemii nasi wolontariusze również nie zawiedli. Dobiega właśnie koniec akcji „SENIORZE -  NIE JESTEŚ SAM”,  w ramach której udało się zebrać paczki z żywnością dla najbiedniejszych podopiecznych DPS w Dębicy. Wszystkim, którzy pomogli, serdecznie dziękujemy.

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA, również w imieniu opiekunów składam serdeczne życzenia i podziękowania tym, którzy poświęcają swój czas i zaangażują się na rzecz najbardziej potrzebujących. Cieszę się, że wśród nas jest tak wiele osób, które chcą nieść pomoc innym.

 

Przewodnicząca SZKOLNEGO KOŁA CARITAS - Karolina Gąsiorek

opiekunowie: Ks. Janusz Bociek, Regina Dykiel, Bernadeta Krupa