UCZYMY SIĘ OD ZAWODOWCÓW - spotkanie ze stewardessą linii lotniczych Emirates Airline.

b_150_100_16777215_00_images_stuardd.jpgTo spotkanie na długo zostanie w pamięci uczniów i uczennic technikum hotelarskiego, którzy w ramach innowacji pedagogicznej steward/stewardesa rozmawiali on-line ze stewardessą Emirates. Emirates Airline to jedna z najbogatszych linii lotniczych na świecie, należąca do rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich i mająca swoją siedzibę w Dubaju. Emirates wielokrotnie nagradzane jest tytułem najlepszej linii lotniczej na świecie. Obecnie ten interkontynentalny przewoźnik dociera do 141 miast w 80 krajach na 6 kontynentach. Bardzo dziękujemy pani Ewelinie za przekazanie ciekawych informacji i cennych uwag na temat pracy stewardessy. Oto jak uczniowie opisują to niecodzienne spotkanie.

b_150_100_16777215_00_images_kamerka.jpg20 listopada 2020 roku mieliśmy możliwość uczestniczyć w spotkaniu on-line ze stewardessą Emirates - panią Eweliną. Myślę, że spotkanie to wiele nas nauczyło i bardzo się cieszę, że mogłam w nim uczestniczyć. Gdy udało nam się połączyć on-line wszyscy byliśmy zadowoleni, ponieważ pandemia i związane z nią obostrzenia ograniczyły nam do maximum spotkania z osobami, które mogą nam opowiedzieć jak wygląda ich praca, odpowiedzieć na nasze pytania i nauczyć nas nowych bardzo ciekawych rzeczy. Rozmowa ze stewardessą była bardzo pouczająca, gdyż pierwszy raz miałam możliwość dowiedzieć się jak wygląda praca w Arabskich Liniach Lotniczych Emirates. Pani Ewelina opowiedziała nam o procesie rekrutacyjnym i byłam bardzo zaskoczona, że ciągnął się on tak długo, bo ponad kilka miesięcy. Podczas rozmowy zdobyłam wiele bardzo interesujących informacji m.in. to, że gdy osoba aplikująca przejdzie pierwsze testy i dostanie tzw. ,,złoty telefon,, otrzymuje 2 tygodnie na przeprowadzkę do Dubaju. Emirates to bardzo ekskluzywna linia lotnicza, dlatego przewoźnik zapewnia swoim pracownikom mieszkanie w Dubaju, umundurowanie, szkolenia, zniżki na przelot dla np. współmałżonka, a także podczas pobytu w innych krajach zakwaterowanie w bardzo ekskluzywnych hotelach. Emirates lata do ponad 190 różnych destynacji, posiada 2 poziomowe samoloty, które mieszczą nawet 525 pasażerów. Również wiele ciekawostek udało nam się dowiedzieć np. to, że ewakuacja tak dużego samolotu może trwać max. 50 sekund, że przeciętnie każda stewardessa spędza 100-120 godzin w powietrzu oraz wiele innych i bardzo ekscytujących rzeczy.

Spotkanie do bardzo mi się podobało i mam nadzieję, że jeszcze będę miała możliwość porozmawiać z Panią Eweliną. Cieszę się, że pomimo tego, iż każdy z nas jest w ogromnym stopniu odizolowany od znajomych i rówieśników to my, wychodząc naprzeciw temu uczymy się od zawodowców on-line.                  /Wiktoria z 4 kl. technikum hotelarskiego/