Spotkanie uczniów naszej szkoły z młodzieżą z Niemiec

W dniach 25-30 października odbędzie się spotkanie około 20 uczniów  naszej szkoły z młodzieżą z Bad Oldesloe w Gdańsku.  Projekt ten współfinasowany jest przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży -PNWM. Własny wkład uczestnika wyniesie ok. 300 zł.

Tematem spotkania będzie „ Dawniej i dziś”. W programie między innymi, animacje językowe, interaktywne zwiedzanie Gdańska, wizyta w Muzeum II Wojny Światowej, w Europejskim Centrum Solidarności jak również wycieczka  do Sopotu.

Uczestnicy  projektu  będą zakwaterowani   bardzo dobrych warunkach w centrum Gdańska , w  Domu Pojednania i Spotkań  im. Maksymiliana Kolbe.

Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu uczniowie lepiej poznają naszego sąsiada, sprawdzą w praktyce i poprawią swoje umiejętności językowe ,dowiedzą się  więcej na temat wspólnej historii Polski i Niemiec, a wspólne przeżycia i działania zaowocują nowymi przyjaźniami.