HOTELARZE I GASTRONOMOWIE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO KIELNAROWEJ NA DZIEŃ OTWARTY WSIIZ W RZESZOWIE

b_150_100_16777215_00_images_wsii.jpgDnia 5 lutego 2020 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do Kielnarowej na Dzień Otwarty WSIiZ w Rzeszowie. Celem wycieczki był udział w wykładach i warsztatach organizowanych przez wydział: Aviation Management, dietetyki, psychologii, kosmetologii itp. W tym wydarzeniu brały udział klasy technikum hotelarskiego oraz żywienia i usług gastronomicznych. Wyjazd zorganizowała p. Bernadetta Ząbek – nauczycielka przedmiotów zawodowych.

Oto jak opisują swoje wrażenia uczestnicy wycieczki:

„Gdy dotarliśmy na miejsce udaliśmy się do auli, gdzie zapoznaliśmy się z ofertą uczelni oraz wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu, prowadzonego przez panią Ewę Woydyłło-Osiatyńską pt. „Sfejsowani. Jak media społecznościowe wpływają na nasze życie, emocje i relacje z innymi”. Wykład ten dotyczył kontaktów internetowych. Poznaliśmy plusy i minusy tych kontaktów. Dowiedzieliśmy się, że zmiany zaobserwowane u osób, które cierpią na IAD, są analogiczne do tych, jakie można znaleźć w mózgach alkoholików i heroików. Dowiedzieliśmy się też, że Chińczycy zbadali młodzież do 18 roku życia i okazało się, że spędzają >5h dziennie w Internecie, co wpływa na zmniejszoną objętość obszarów mózgu odpowiedzialnych za procesy kojarzenia zachodzące pomiędzy różnymi obszarami kory mózgowej. Poznaliśmy, czym jest cyberagresja i skąd się bierze. Drugi wykład był na temat diety. Pani dietetyczka przedstawiła nam m.in jak wygląda zbilansowany posiłek, kaloryczność alkoholi, sposoby zastępowania siłowni, jak stopniowo się przełamać, aby przejść na leszy tryb życia i różne inne ciekawe rzeczy.”   /Julita/

„Ja udałam się na warsztaty pt. „Dlaczego diety nie działają?”. Dowiedziałam się, że głównym powodem jest czas. Owszem można schudnąć 10 kg w miesiąc, ale później czeka nas efekt jo-jo. Jeśli chcemy go uniknąć musimy diecie poświęcić więcej czasu. „    /Kamila/

„Po wykładzie nadszedł czas na warsztaty. Ja zapisałam się na ten z psychologii pt. „Barwy osobowości”. Pani psycholog pomogła nam zajrzeć w głąb siebie.  /Aleksandra/

„Ja wybrałam warsztat o lotnictwie, który był w całości w języku angielskim. Prowadzący zapoznał nas z największymi oraz niebezpiecznymi lotniskami na świecie. Przedstawił także etapy odprawy pasażerskiej. Warsztaty bardzo mnie zainteresowały i myślę, że można robić takich więcej”.   /Małgorzata/

„Ten wyjazd bardzo mi się podobał i mam nadzieję, że takich wycieczek będzie więcej”.    /Aleksandra/

„Mi wycieczka bardzo się podobała a uczelnia zachwyciła”.    /Kamila/

„To było wyjątkowe doświadczenie i ważna lekcja na moim kierunku kształcenia”.  /Filip/

„Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska na głównym hallu szkoły, m.in. masaż i pielęgnacja dłoni, tworzenie swojego żelu pod prysznic, robienie zdjęć na terenie WSIiZu i je wywołanie oraz profesjonalny pomiar ciała i konsultacja z dietetykiem, która była fenomenem tego przedsięwzięcia. Dzięki takim dniom otwartym mam coraz większą motywację, by zdać maturę i udać się na studia, które mogą otworzyć mi nowe drzwi i poszerzać moje horyzonty.”  /Karolina/

„Uważam, że wyjazd był bardzo udany. Chętne jeżdżę na tą uczelnie, ponieważ jest tam bardzo ciekawie, studenci rozmowni i bardzo kreatywni. Wyjazd ten nauczył mnie wielu interesujących rzeczy i mam nadzieję, że pojedziemy tam za rok na kolejne dni otwarte.     /Wiktoria/

b_150_100_16777215_00_images_wsii1.jpgb_150_100_16777215_00_images_wsii2.jpgb_150_100_16777215_00_images_wsii3.jpgb_150_100_16777215_00_images_wsii4.jpgb_150_100_16777215_00_images_wsii5.jpgb_150_100_16777215_00_images_wsii6.jpg