„Oblicza wody” – XIV Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego z udziałem naszych uczniów

  b_150_100_16777215_00_images_ekolog1.jpg  Starostwo Powiatowe w Dębicy i Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy zorganizowały w dniu 11 grudnia b.r. XIV Sejmik Ekologiczny ,,Oblicza wody", który cieszył się dużą popularnością wśród uczniów szkół średnich i podstawowych. 

     Zaproszonych gości ,nauczycieli i licznie zgromadzoną młodzież serdecznie przywitała i wprowadziła w tematykę sejmiku Renata Zięba dyrektor ZS nr 4 w Dębicy. M. Depa-Muniak - właścicielka Firmy Apetyt na Zdrowie przedstawiła prezentację ,,Wpływ wody na zdrowie człowieka – znaczenie wody w żywieniu".

      Wyniki badań dotyczące jakości wody w naszym województwie  , na tle danych z powiatu dębickiego przedstawiła J. Ciba  - Podkarpacki Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska  w  Rzeszowie w prezentacji  ,,Badanie i ocena jakości wód powierzchniowych w województwie podkarpackim i w powiecie dębickim". W bardzo ciekawy sposób zachęciła młodzież do aktywnego działania w celu ochrony wód .

       O jakości wody płynącej w dębickich kranach   poinformowały zebranych J. Soboń i M. Kaczmarczyk  -  Wodociągi Dębickie  w wykładzie ,,Fakty i mity o wodzie z kranu".

        Skalę działań władz administracyjnych naszego regionu dotyczącą poprawy jakości wód przedstawiła  w formie ciekawej prezentacji ,,Modernizacja gospodarstw rolnych wraz z modernizacją wód "  M. Kusiba  - Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa..

        Uczniowie klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych  z naszej szkoły uważnie słuchali wystąpień zaproszonych gości, dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o roli wody , jej jakości , działaniach i sposobach zapobiegania jej zanieczyszczeniu.

J. Łukaszewska

b_150_100_16777215_00_images_ekolog2.jpgb_150_100_16777215_00_images_ekolog3.jpg