Wizyta w Hotelu Lord i Stomilance

b_150_100_16777215_00_images_llord.jpgW dniu 7.11.2019r. miała miejsce wycieczka zorganizowana dla uczniów klas gastronomicznych i hotelarskich do restauracji Stomilanka i Hotelu Lord znajdujących się w Dębicy.

Wycieczka składała się z dwóch części. Pierwsza z nich miała na celu pokazanie najnowocześniejszych urządzeń gastronomicznych jakimi mogą się pochwalić najlepsze restauracje oraz z jakich elementów musi składać się dobrze prosperująca restauracja.

Druga część wycieczki miała natomiast zaprezentować przykładowy hotel zachowujący najwyższe standardy na rynku, oraz zapoznać się z bliska z obowiązkami poszczególnych pracowników i funkcjonowaniem tego obiektu.

Cała grupa pod opieką nauczycieli wyruszyła o 8.30 z pod dworca PKP w Dębicy najpierw do restauracji Stomilanka. Tam uczniowie zapoznali się z ogólnymi zasadami  prowadzenia tego rodzaju działalności. Uczniowie zostali oprowadzeni po wnętrzu całego obiektu i  mogli zobaczyć imponującą kuchnię, w której akurat kucharki przygotowywały posiłki a także spiżarnię, piwnicę, chłodnię i salę przeznaczoną dla gości.

      Druga część wycieczki była jeszcze bardziej absorbująca dla uczniów. Trzy gwiazdkowy Hotel Lord zachwycił eleganckim wnętrzem, pięknymi pokojami gotowymi na przyjęcie gości i niepowtarzalną atmosferą. Po obiekcie uczniowie zostali oprowadzeni przez jednego z pracowników recepcji hotelowej. Zapoznali się ze szczegółami na czym polega praca recepcjonisty oraz mogli na własne oczy zaobserwować jak na pozór proste czynności mogą być wymagające. Uczniowie zobaczyli pracę wielu innych pracowników dzięki, którym hotel może tak dobrze funkcjonować i konkurować na wielkim runku tworząc niepowtarzalny prestiż.

Uczniowie biorący udział w warsztatach przeprowadzonych w formie wycieczki jednomyślnie stwierdzili  że takiego typu warsztaty są bardzo interesujące. Co więcej jeszcze bardziej zainteresowali się kierunkiem hotelarstwo ponieważ mogli sporo więcej dowiedzieć się o pracy poszczególnych pracowników i ich zakresu obowiązków oraz zdobyli dodatkową wiedzę, której nie są wstanie zdobyć w szkole.

b_150_100_16777215_00_images_llord1.jpgb_150_100_16777215_00_images_llord2.jpg                

                                                                                                                                                                                                      Monika Mazek