XIV POWIATOWA OLIMPIADA EKOLOGICZNA W PILŹNIE – z udziałem naszych uczniów.

b_150_100_16777215_00_images_luk1.jpg25 października br. odbyła się w Pilźnie XIV  Powiatowa Olimpiada Ekologiczna  uczniów wszystkich dziewięciu szkół średnich Naszego powiatu zorganizowana przez Dyrekcję Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie oraz Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa  Powiatowego w Dębicy.

Tematyka olimpiady obejmowała: ochronię środowiska, wpływ antropopresji ,  formy   ochrony przyrody, ochronę gatunkową zwierząt i roślin, przyrodę polskich gór.

Konkurs  składał się z dwóch części: pisemnej formie testu i ustnej w której pięciu najlepszych uczniów  musiało  się wykazać znajomością przyrody polskich gór.

               Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Kamila Krupa i Wiktoria Ciećka  . Pierwsze  miejsce zajął  uczeń  z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, drugie uczennica I LO w Dębicy, a trzecie uczeń  z  LO w Pilźnie.

       Nasze uczennice nie zajęły premiowanego miejsca, ale godnie reprezentowały szkołę zdobywając doświadczenie na przyszłość. Za udział w olimpiadzie otrzymały  pamiątkowe dyplomy.

            Dziękujemy i gratulujemy.                                                                                                                                       

      J.Łukaszewska             

b_150_100_16777215_00_images_luk2.jpgb_150_100_16777215_00_images_luk3.jpg