Zajęcia samoobrony dla uczniów z klas mundurowych.

b_150_100_16777215_00_images_jaj1.jpg15 października 2019 r rozpoczęły się cykliczne zajęcia z samoobrony dla uczniów pierwszych  klas mundurowych z Pustkowa – Osiedla  prowadzone przez ppor. Adama Szelę Podczas pierwszych zajęć uczniowie zapoznali się z  postawami i sposobami poruszania się w walce, nauczyli się również jak poprawnie wyprowadzać ciosy i obezwładniać przeciwnika.

Treningi prowadził ppor. Adam Szela – trener II  klasy  karate, instruktor  Combat - profesjonalny instruktor z wieloletnim doświadczeniem.

Zajęcia mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, podniesienie sprawności  fizycznej, przełamanie słabości  i opanowanie stresu w niebezpiecznych sytuacjach.

W programie klasy Liceum Ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczną  „Obrona Terytorialna”  oprócz zajęć z samoobrony, przewidziano również przedmiot edukacja mundurowa realizowany w szkole oraz przez  z żołnierzy  33 Batalionu Lekkiej Piechoty na terenie Jednostki Wojskowej w Dębicy. Podczas 4 letniego cyklu kształcenia nie zabraknie  ćwiczeń z musztry, pierwszej pomocy przedmedycznej, spotkań z przedstawicielami różnych służb mundurowych, odbędą się również zajęcia praktyczne  na strzelnicy  oraz wiele wyjazdów do miejsc związanych z pracą w służbach mundurowych.

b_150_100_16777215_00_images_jaj2.jpgb_150_100_16777215_00_images_jaj3.jpg