HORECA EXPO Rzeszów

b_150_100_16777215_00_images_gotow1.jpgW dniu 16 października uczennice z klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych  Martyna Wójcik i Kamila Krupa wzięły udział w I Podkarpackim Konkursie Kulinarnym. Był organizowany przez  Pana Marcina Purgacza - ambasadora Marki Podkarpackie Smaki pod patronatem HORECA EXPO Rzeszów. Miejscem zmagań konkursowych był obiekt G2 ARENA  - Centrum Wystawienniczo - Kongresowe w Rzeszowie  - Jasionce.

Podstawowymi surowcami do przygotowania potrawy były: kurczak zagrodowy, miód, dereń jadalny i czosnek niedźwiedzi. Tematem przewodnim konkursu były " Podkarpackie smaki". Zadanie było bardzo trudne, ponieważ drużyna miała 70 minut na przygotowanie potrawy składającej się ze składnika głównego, sosu, składnika skrobiowego i dodatku witaminowego.

Nasza dzielna drużyna wykonała roladę z kurczaka faszerowaną gruszką i dereniem, mus z  zielonego groszku z miętową nutą oraz jesienną sałatkę z dynią, szalotką, brukselką zapiekane w syropie z agawy i orzechami pekan.

Oceniane były następujące kryteria:

- ubiór zgodny z BHP

- proces produkcji potrawy

- sposób podania i garnirowanie potrawy

- smakowitość

- wykorzystanie surowca

- czystość, higiena na stanowisku pracy

- czas pracy

W skład jury wchodziło 7 członków - to wykwalifikowani szefowie najlepszych kuchni w hotelach w Rzeszowie i Krakowie. Nic nie mogło umknąć ich uwadze gdyż cały czas obserwowali pracę uczniów na stanowisku , co było bardzo stresujące. W wyniku ostatecznego werdyktu nasza reprezentacja szkoły została wyróżniona i otrzymała dyplom oraz nagrody ufundowane przez firmę PRYMAT.

Dziękujemy uczennicom za odwagę i  godne reprezentowanie naszej szkoły.

b_150_100_16777215_00_images_gotow2.jpgb_150_100_16777215_00_images_gotow3.jpgb_150_100_16777215_00_images_gotow4.jpgb_150_100_16777215_00_images_gotow5.jpg